Strona 14 z 27 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 267

Wątek: amerykański bulgot m60,m62

  1. #131
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Przede wszystkim o wykorbienia na wale

    Amerykance mają wał krzyżowy. Tego typu rozwiązanie było np. w Audi V8
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #132
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Tak jak napisał Cursor,cały myk tkwi w wale korbowym,w m60/m62 jest płaski wał:

    "Wał płaski “flat-plane”. Konstrukcyjnie jest zbliżony do wałów korbowych czterocylindrowych silników rzędowych. Zapewnia on naprzemienny zapłon w obu rzędach cylindrów i nie wymaga stosowania przeciwwag. Dzięki temu stosowany jest w samochodach sportowych i wyczynowych m.in. Ferrari. Wadą tego typu rozwiązania jest brak wyrównoważenia sił bezwładności drugiego rzędu."

    "Wał krzyżowy “cross-plane”. Pierwsze i czwarte wykorbienie znajduje się w jednej płaszczyźnie, a drugie i trzecie w płaszczyźnie do niej prostopadłej. Siły bezwładności drugiego rzędu są zrównoważone, ale wyrównoważenie sił pierwszego rzędu wymaga dużych przeciwwag. Z uwagi na wyrównoważenie, stosowany kąt rozwidlenia cylindrów to 90 stopni. Zapłon nie może zawsze występować naprzemiennie w obu rzędach cylindrów, efektem są chwilowe wzrosty ciśnienia w kolektorach wylotowych i charakterystyczny dźwięk jednostki."
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  3. #133
    Początkujący Użytkownik Awatar wyczyn
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Pułtusk
    tak na szybko wrociłem do domu i nagrałem film i zrobiłem fotke... z braku czasu niestety zadna rewelacja... rura po lewej i po prawej stronie jest z jednego kawałka. jes to rura 60tka. na koncu przycieta. Jak dobrze pamietam od (Vw LT)


    http://www.youtube.com/watch?v=fgyWj...hannel&list=UL
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 19-11-2012 o 16:47

  4. #134
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    no ładnie ładnie ale jak do takiego odgłosu to auto musi być troszkę ogólnie podrasowane bo seria to z tym 'bulgotem' troche się gryzie..

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #135
    Początkujący Użytkownik Awatar wyczyn
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Pułtusk
    tak wiem wiem :) planuje lotki pod zderzak dołożyć i inne felgi zmienic itp...

  6. #136
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    .....i swap silnika z Audi ;)
    http://www.youtube.com/watch?v=yLwL6FDO1Mc
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  7. #137
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Hen
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    187
    BMW
    728i E38
    Skąd
    Duchnów/WOT
    Witam. Podłącze się pod temat z pytaniem, a mianowicie interesuje mnie jaką średnice mają rury od kolektora do końcowego wydechu?

    Czy zmieniają się średnice np od kolektora do katów, i dalej już inaczej?
    Mam trochę rur ze stali nierdzewnej i chce uspawać sobie wydech w moim m60b30, średnica tych rur to 61mm, specjalista od wydechów z mojego rejonu powiedział że wydech nie może być zbyt luźny bo tylko straci moc samochód.

  8. #138
    Początkujący Użytkownik Awatar wyczyn
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Pułtusk
    ja u siebie uzyłęm rure 60tke zamiast koncowych tłumików i jest spoko trzeba sie przyzwyczaic bo przy obrotach ok 2tys. chuczy w uszach ale jest ogolnie spoko ;) kombinuj cos wymyslisz... katalizatory wybiłem ma puste... jak chcesz słyszeć konkreetny dzwięk zrób tak jak ja :) powodzenia :)

  9. #139
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Hen
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    187
    BMW
    728i E38
    Skąd
    Duchnów/WOT
    Cytat Zamieszczone przez wyczyn Zobacz posta
    ja u siebie uzyłęm rure 60tke zamiast koncowych tłumików
    Właśnie ty użyłeś tylko na końcu ja chce od samych kolektorów zrobić przelot tylko na ostatnim tłumiku. I nadal czekam na odpowiedź jaką średnice mają rury i czy może już praktykował lub ma u siebie kompletnie zmodyfikowany wydech?

  10. #140
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur677
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    467
    BMW
    Jakieś jest ;)
    Skąd
    Międzychód
    Cytat Zamieszczone przez Hen Zobacz posta
    Właśnie ty użyłeś tylko na końcu ja chce od samych kolektorów zrobić przelot tylko na ostatnim tłumiku. I nadal czekam na odpowiedź jaką średnice mają rury i czy może już praktykował lub ma u siebie kompletnie zmodyfikowany wydech?
    Z tego co ja wiem to nie wolno ruszać środkowego tłumika.Możesz zastosować przelotowy końcowy ale pierwszy zostaw w spokoju.
    Mam 7, kiedyś miałem 7 no i później też będę miał 7

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •