Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: [ elektryka] 750i Brak prądu, zamek, nie można wejść do wozu

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    29
    BMW
    '92 E32 M70
    Skąd
    Wrocław

    [ elektryka] 750i Brak prądu, zamek, nie można wejść do wozu

    Przerylem forum, niestety, nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie, zatem pozwalilem sobie zadac pytanie szerszemu gremium :)

    Dotyczy: 750i, 93r

    Od poczatku zaczne...

    Nascie dni temu, wieczorkiem, zostawilem samochod na parkingu, bez zadnych oznak nadchodzacego problemu. Normalnie zgaszony, zamkniety, do domciu, na piwko ;)
    Nastepnego dnia rano samochod przestal reagowac na przekrecanie kluczyka, zwyczajnie nie otwiera sie.
    Gdy celowo probowalem odpalic alarm - zero reakcji, zatem wniosek - brak pradu, moze i padl akumulator, moze cos innego stalo sie. Problem polega w glownej mierze na tym, ze nie idzie sie do samochodu dostac, co za tym idzie - przetransportowac go nawet do elektryka/elektronika, zeby "przelecial" instalacje.

    Nieco potraktowalem sprawe po lebkach, majac ladna pogode za oknem, inny samochod i motocykl do dyspozycji, nie za bardzo przejalem sie problemem, jednak terminy zaczely gonic, a mnie zaczelo brakowac opcji i pomyslow.
    Czego probowalem lub co tez doradzono mi...

    1. Otwarcie kluczykiem, od strony pasazera z przodu. Kluczyk w lewo, pociagnac i przytrzymac klamke, kluczyk w prawo, otworzyc - bezskutecznie dotad.
    2. Otwarcie kluczykiem bagaznika - "na chama" - bezskutecznie, ulamany plastik kluczyka.
    3. Cytuje elektryka - amatora, grzebiacego jednak troche przy swojej e32 730i : "gdzies tam z przodu, pod lewymi lampami, powinny byc koncowki do podpiecia pradu" - niewyprobowane
    4. Podanie pradu przez gniazdo zarowki od podswietlania tylnej tablicy rejestracyjnej - niewyprobowane

    Prosze, jesli ktos jest w stanie pomoc, jesli ktos rozwiazal podobny problem, bede wdzieczny za kazda konstruktywna rade i krytyke.

    Gdyby potrzebna byla interwencja osobista - lokalizacja wozu: Poznan, Rataje. Oczywiscie, za pomoc, skuteczna, jestem gotow po prostu zaplacic. Wiadomo, czas i wiedza sa cenne :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    możesz spróbowac otworzyć maske i wpiąc sie w + na silniku, ew zbić szybe, ew podpiąc sie pod alternator ;)

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków

    Re: 750i Brak prądu, zamek, nie można wejść do wozu

    Cytat Zamieszczone przez bryce
    możesz spróbowac otworzyć maske i wpiąc sie w + na silniku, ew zbić szybe, ew podpiąc sie pod alternator ;)
    Bicie szyby to zła ostateczność - i tak trzeba będzie wleść przez okno i z zamkniętymi drzwiami "zdzierać" kanape by wejść do aku (elektro-rygle trzymają).
    Potem trzeba latać by szybe wymienić 8/

    Cytat Zamieszczone przez Ansset
    1. Otwarcie kluczykiem, od strony pasazera z przodu. Kluczyk w lewo, pociagnac i przytrzymac klamke, kluczyk w prawo, otworzyc - bezskutecznie dotad.
    To nie zawsze działa - w wielu e32 jest nieskuteczne - różne teorie o tym krążą.


    Cytat Zamieszczone przez Ansset
    2. Otwarcie kluczykiem bagaznika - "na chama" - bezskutecznie, ulamany plastik kluczyka.
    A to ciekawe - przecież bagażnik nie ma elektromagnetycznego ryglowania (?)

    Cytat Zamieszczone przez Ansset
    3. Cytuje elektryka - amatora, grzebiacego jednak troche przy swojej e32 730i : "gdzies tam z przodu, pod lewymi lampami, powinny byc koncowki do podpiecia pradu" - niewyprobowane
    4. Podanie pradu przez gniazdo zarowki od podswietlania tylnej tablicy rejestracyjnej - niewyprobowane
    Co do podpięcia do oświetlenia tablicy - tu masz ryzyk 50/50, bo jak żle (odwrotnie ) podepniesz kabelki "=" "-", to spalisz bezpiecznik pod kanapa 30A i po ptokach, no i nie zawsze działa.

    Najlepsze jest otwarcie przedniej maski - albo przez uchylenie drzwi i "prętem" pociągnięcie za klamke otwarcia maski, albo ...na PW napiszę.
    a pod maską masz klemę "+" przy silniku (przed podszybiem na środku, do podpięcia auta na kable.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    69
    Można podpiąć się pod oświetlenie tylnej tablicy - musisz jednak sprawdzić, który to + a który -. Bierzesz miernik w łapki i jeden kabelek do masy (najlepiej niech ktoś trzyma) a drugi kabelek do oprawki z żarówką. Jeżeli miernik pokaże "zwarcie" to masz już określony biegun -...
    Powodzenia, też przez to przechodziłem przy rozładowanym aku.
    BMW 735 na lato....

    Koła mogą być cztery ale cylindrów musi być pięć...
    >>> A U D I QUATTRO <<<
    Auto na duży śnieg

  5. #5
    A nie można podłączyć się bezpośrednio do rozrusznika od spodu? Jest tam "+" bezpośrednio z akumulatora. "-" jest na obudowie. I nic nie trzeba robić, może poza podlewarowaniem auta i być może ściągnięciem jakiejś osłony.....

  6. #6
    Spróbuj jeszcze raz od strony pasażera. Mi to za pierwszym razem nie wyszło. Wsadź i przekręć kluczyk w prawo do oporu i tak trzymaj (nie na chama). Podnieś klamkę do oporu (też nie na chama). Przekręć kluczy dalej w prawi i grzybek powinien wyskoczyć (to trochę na silę ale też bez przesady). Jak nie to pechuś.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    29
    BMW
    '92 E32 M70
    Skąd
    Wrocław
    Odnosnie otwarcia maski - nie bardzo wiem, gdzie tam tym cholernym drutem manewrowac. Czy moge uprzejmie prosic o jakas instrukcje dla laika, jesli ktos ma sekunde wolnego czasu? :) Z gory dziekuje.

    Kluczyk od strony pasazera - probowalem tak dlugi i tak zawziecie, ze panowie ze Strazy Miejskiej sie pojawili ;), niemniej jednak, bezskutecznie, co do samego otwarcia.

    Zbicie szyby, rzeczywiscie, chcialbym tego uniknac, ale jesli bedzie trzeba, trudno.

  8. #8
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Jak sam sobie nie poradzisz to napewno w Poznaniu sa Panowie ślusarze ktorzy wszystko otworza, przeszukaj google czy panorame firm :) Moze byc taniej niz wybicie szyby :D

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Szkoda,że w 7 szyby przednia i tylna są klejone,kiedyś w e30 miałem ten sam problem,wystarczyło wyjąć klin z uszczelki( przedniej lub tylnej) i szyba wychodziła,w ciągu kilku minut było się w aucie. :)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    29
    BMW
    '92 E32 M70
    Skąd
    Wrocław
    Konczy mi sie nadzieja, koncza mi sie nerwy, a ceglowki wygladaja coraz bardziej zachecajaco.

    Proby otwarcia kluczykiem od strony pasazera, mimo godzinnych prob i nastu sposobow nie przyniosly rezultatu. To samo dotyczy prob z otwarciem maski (podziekowania pod adresem Hubertusa), albo jestem uposledzony albo zle podchodzilem do tematu.. 3 godziny spedzone na kleczkach przed maska, ale ni cholery.

    Cztery firmy, ktore obdzwonilem, albo odmawialy od razu albo po przybyciu na miejsce i kilku probach.

    Bede ogromnie wdzieczny, drodzy forumowicze, za ewentualna pomoc osobista, tudziez wskazanie osoby w Wielkopolsce, ktora moglaby podjac sie otworzenia tej trumny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •