Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Fałszywe powietrze 740 i pilnie pomocy !

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze

    Fałszywe powietrze 740 i pilnie pomocy !

    Panowie !
    Autko mam u mechanika bo łapie fałszywe powietrze!
    Chodzi nie równo i nie jedzie jak powinno no i syczy :(

    Przed zlotem wymieniłem ODME ale nie wile to dało mi mechanik mówił że uszczelki pod kolektorem ssącym lub oringi na wtryskach .

    Zdjęliśmy dzisiaj kolektory ssące i uszczelki wyglądają na IDEALNE !
    Oringi na wtryskach też nie wyglądają źle .

    Zanim postawiłem auto do mechanika te potrzebne uszczelki już pokupowałem ale to szczegół ...

    Sęk w tym że nie wiadomo co jest jak nie uszczelki i oringi ???????????
    Ten jeden wężyk ciśnieniowy jest ok.

    Te od gazu wwierty (wtryski) które wchodzą w kolektor też są ok.
    Same kolektory oglądaliśmy kilka razy i też wyglądają na całe .

    Więc co jeszcze może być że syczy i chodzi jak ... :(

    Auto mam rozebrane na warsztacie więc proszę pilnie o pomoc co robić ????? !!!!!!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    176
    BMW
    E65 745d lift
    Skąd
    Civitas Kielcencis
    Miałem podobnie 2 tyg temu. Okazało sie że mam do wymiany pokrywe z zaworem przeciwzwrotnym. W sumie czesc zamówilem cała ale potrzebowałem tylko tego okrrągłego dekielka. Z nowej czesci zdjąłem ten dekiel i załozylem na tą "starą' pokrywe. Teraz jest ok. Jakbym miał wymieniac cała pokrywe to chyba silnik trzeba wyjąć bo niema dojscia innego o ile sie nie myle.
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...26&hg=11&fg=40

    Mówie o elemencie 2. Ja mam M60
    Przybyli ułani pod okienko.....
    ......czarną Beemką Siódemką!!!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Tak kolego Ty mówisz od odmie z tego co widzę, tą część mam nową całą i dalej syczy .
    Jak już pisałem mechanik mówił że uszczelki pod kolektorem ssącym lub oringi na wtryskach ale to wszystko wygląda na bdb ! I tu jest kłopot :(

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    176
    BMW
    E65 745d lift
    Skąd
    Civitas Kielcencis
    A diagnostyka na kompie by nie pomogła?
    Przybyli ułani pod okienko.....
    ......czarną Beemką Siódemką!!!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Nie ma błędów na kompie. Za zlocie jeszcze podłączaliśmy i nic !

    Martwi mnie że chyba będzie trzeba głowice zwalać i przeglądnąć zawory :( a to znowu daje kolejne koszta i nie wiadomo czy pomorze :( Bo czy od zaworó by syczał ???

  6. #6
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Kiedyś znajomemu w M62 taka dziwna rzecz się stała, okazało się, że wężyk z tyłu silnika (w okolicach podszybia) od strony kierowcy się zsunął. Dostęp strasznie ciężki, mechanik powiedział, że w tych silnikach to standard...

    Pamiętam, że wtedy syczało jak diabli :P
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  7. #7
    nie nie, zawór nie będzie syczał i broń boże nie rozbieraj aż tak głęboko. Głowic nie zdejmuj..

    jeśli teraz masz auto poskładane i chodzi to kup sobie samostart (ten badziew do odpalania silników) i na chodzącym popryskaj wszędzie - pod uszczelki, odwierty, wtryskiwacze.

    Jak obroty sie nie zmienia to jest OK, jesli cos się zmieni, to zlokalizuj gdzie podsysa i sprawa prosta!

    Z doświadczenia wiem, ze uszczelki kolektora wyglądające dobrze - podsysają....
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    176
    BMW
    E65 745d lift
    Skąd
    Civitas Kielcencis
    U mnie tez sie wypiął z tylu własnie ten przewód tam co do tej pokrywy co pokazywałem dochodzi. On tam zasysa powietrze moze u Ciebie tez sie wypiął?
    Przybyli ułani pod okienko.....
    ......czarną Beemką Siódemką!!!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Niby wszystko wygląda dobrze u mnie i wężyk też był ok.
    Uszczelki kolektora ssącego naprawde wyglądają na bdb, bez pęknięć , przytarć i śladów że coś nie tak .
    Coś mechanik mówił że może zawory ...
    Ale to się wiąże ze zwaleniem głowic a tego bym nie chciał :(

    Jutro rano jade do niego, zobaczymy co mądrego powie .

    Ogólnie martwi mnie ta sytuacja :(
    Kolega inny mechanik jak silnik był złożony psikał czymś takim i obroty ani drgnęły , stwierdził ,że na jego oko nie ma przy kolektorze ssącym fałszywego powietrza i chyba miał racje.
    Tylko co dalej ...?

    Jak zwale głowice to koszta idą sporo w górę, a gwarancji nie mam że to pomoże. I bądź tu mądry i pisz wiersze...
    Poza tym jak by zawory coś się srały to by chyba nie było słychać syczenia ??? Sam już nie wiem :(

    Tak czy siak to moje autko nie chodzi normalnie... trzęsie się i faktycznie syczy no i też nie jedzie jak powinno.
    Świece też wymieniłem ale i to nie wiele dało. Na kompie błędów nie ma poza sondą ale co to ma do syczenia??? a od syczenia mogą się pokazywać inne błędy bo przecież wszystko chodzi inaczej...

    Myśle sobie, że by to poskładać DOKŁADNIE i dobrze spasować uszczelki i oringi bo może jakiś oring albo wężyk puszczał, a nie zaraz zawory pod główką !?

    A co do uszczelek pod kolektor... te co wyjełem wyglądają naprawdę dobrze(są z 99 roku czyli były wymieniane jak i równiez kolektor), lepiej niż te nowe które kupiłem jakieś nie z serwisu ! Wyczyszczę może to wszystko dokładnie i poskładam
    dzięki Panowie !

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    samostart jak mówią koledzy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •