Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Witam.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    209
    BMW
    chciałbym :)
    Skąd
    Grójec/Warszawa

    Witam.

    Witam serdecznie wszystkich!

    Mam na imię Łukasz, mam 20 lat, pochodzę z okolic Grójca (nie każdy musi wiedzieć gdzie leży ta "metropolia" więc informuję że to około 50 km od Warszawy w kierunku "na Kraków" :) ) Studiuję sobie na Politechnice Warszawskiej i pracuję w charakterze programisty (robotnik naszych czasów :) ). Nie wiem co jeszcze mógłbym tu o sobie napisać więc tyle na mój temat.

    Aktualnie jeśli jeżdżę, to autem rodziców albo korzystam z usług PKS, a że czasem posiadanie auta do swojej dyspozycji zaoszczędziłoby mi wiele czasu to zaczynam przymierzać się do kupna samochodu. Nie mam jeszcze swojej siódemki, a jeśli ją kupię to będzie to moje pierwsze auto. I mimo że samochód by mi się przydał to się nie pali i z zakupem spieszyć się nie zamierzam.

    Zdaję sobie sprawę że wybór BMW serii 7 na pierwszy samochód nie jest szczytem rozsądku i gdybym przeprowadził chłodne kalkulacje to znalazłbym bardzo wiele "lepszych dla mnie" aut. No ale są powody dla których jestem gotów ponieść pewne koszty, a które decydują o tym że nie rozglądam się teraz za Hondą Civic z silnikiem 1.4 w wersji 90-konnej tylko za 7er. I myślę że większość osób z tego forum te powody doskonale zna.

    BMW jakie planuję kupić to model E32, chyba silnik 3500 R6, chyba tylko manual wchodzi w grę, wyposażenie nie jest aż tak istotne, bo samochód można sukcesywnie doposażać, ale dobrze byłoby jakby miał tę skórę w znośnym stanie na start, w końcu to 7er. A jak skóra to klima też by się przydała :)

    Silnik taki sobie upatrzyłem ponieważ podobno dobrze mu się z gazem współpracuje, a ja w aucie planuję taki mieć (kupić z porządną instalacją albo zamontować samemu). No i jest w miarę prosty i niezawodny (podobno), a to ważne dla mnie żeby z każdą pierdołą do serwisu nie jeździć. Skrzynia manualna ponieważ wydaje mi się że powinna być tańsza w ewentualnej naprawie. No i nie wiem czy nie zabrzmi to głupio ale ja lubię zmieniać biegi :D

    Oczywiście wszystkie te plany mogą zostać zweryfikowane, gdyż tylko krowa zdania nie zmienia.

    Bardzo cieszę się że trafiłem na to forum. Już uchroniło mnie ono przed stratą czasu, gdyż znalazłem tu opinię na temat E32 z Brodnicy, które miałem ochotę jechać oglądać a na forum wyczytałem że to szrot. No i mam nadzieję że dowiem się tu rzeczy które pomogą mi w zakupie dobrego egzemplarza E32 albo i wybiją mi (na razie) zakup tego samochodu z głowy. A przede wszystkim jestem ciekaw osób z tego forum :)

    Kurde ale długie wyszło.

    EDIT: zapomniałem dodać że mam nadzieję że na zakupie auta się nie skończy i dopiero wtedy zostanę forowiczem pełną gębą :D

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    chyba najbardziej wzorowe przywitanie jakie widziałem :)

    więc: WITAMY :)

    a teraz do rzeczy:

    mam 3.5 litra r6 i jednak wolałbym chyba 4.0 v8. "szóstka" na początku starcza ale z czasem chce się więcej :)

    co do skrzyni - wymiana w manualu "części eksploatacyjnych" jak dwumas itp, daje koszt podobny do remont automatu, który po remoncie jest praktycznie wieczny - oczywiście przy dbaniu o niego, wymianach oleju itp (choć co do tego znajdziesz różne opinie na forum).

    była obszerna dyskusja na forum: "manual czy automat". przeczytaj, dosyć ciekawa lektura ;)

    poza tym - mam manuala i chyba wolałbym automat. to siódemka, nie trójka tutaj liczy się wygoda i komfort a sprawnie i żwawo poruszać się i tak będziesz.

    ogółem - mam to czego szukasz i mi brakuje trochę mocy trochę automatu i trochę wyposażenia ;)

    no i najważniejsze - uważaj co kupujesz, lepiej zapłacić więcej a kupić zadbaną sztukę, niż przyciąć i się wkopać.

    wszystko mówię Ci z własnego doświadczenia ;)

    pozdrawiam!

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Witam :D Żeczywiście takiego powitania daaaaawno nie widziałem :) :)
    Tak z doświadczenia ci powiem ,że odpuść sobie 3.5L co prawda zamieniłem na większy bo na 5.0L V12 ale czasami się zastanawiam czy nie lepiej by było włśnie V8 lub diesla.Owocnych poszukiwań i do kupna Buni zabierz ze sobą dobrego mechanika co naprawdę zna się na BMW bo w minę w depnąć to na prawdę nie sztuka ;)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Witam serdecznie nowego forumowicza :D Życzę powodzenia i owocnych poszukiwań.

    Na moim przykładzie Ci powiem że jeszcze może sie wszystko zmienić z założonymi parametrami wybranego auta. Ja np chciałem 2.8 i wszystko tylko nie srebrną a jak już znalazłem moją wymarzoną E38 to 5.4 no i srebrna ;D Ale nie żałuję.

    Manual w 7emie jakoś tak nie pasuje. Byłem zawsze zwolennikiem manuala, jak zacząłem używać automat to sie rozleniwiłem ;D
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  5. #5
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Witam SERDECZNIE :)
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    209
    BMW
    chciałbym :)
    Skąd
    Grójec/Warszawa
    No proszę w tak niedługim czasie moja pewność co do silnika i skrzyni biegów została mocno zachwiana, a nawet wychyla się w stronę większej jednostki i automatu. To w sumie nawet dobrze bo z tego co patrzę po Alledrogo to łatwiej jest dostać lepsze wyposażenie w takich egzemplarzach.

    Jak już przyjdzie do kupna to z pewnością będę radził się kogoś kto się zna na tych autach i jeździł E32 bo dla mnie po przesiadce z wysłużonego Seata Toledo to każda siódemka będzie śmigać jak złoto :) No i żeby w razie potrzeby mnie ktoś walnął w łeb i powiedział żebym dał sobie spokój jak się napalę na jakąś padakę nie dającą nadziei na doprowadzenie do kultury.

    A zapomniałem napisać o kolorze: aby nie był bordowy :D

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Witam :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krabi_one
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    193
    BMW
    E60 530i
    Skąd
    UK
    Witam kolegę,
    mam nadzieję że znajdziesz jakieś porządne auto :)
    Również tak jak koledzy poprzednio napisali, radziłbym automat.

    Szukasz w Polsce czy też za granicą ?

    Pozdrawiam

  9. #9
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cześć, sam mam 3,5l V8 ale zawsze mnie korci mieć więcej, więc celuj w 4,4 V8 lub 5,4 V12 :)
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    209
    BMW
    chciałbym :)
    Skąd
    Grójec/Warszawa
    Raczej w Polsce, chyba że trafi się kilka egzemplarzy do obejrzenia w Niemczech w tym samym czasie tak, żeby było duże prawdopodobieństwo że jadąc na zachód wrócę z dobrym autem.

    Ciekawe jak ten silnik 4.0 V8 znosi zagazowanie, bo V12 raczej brał nie będę chyba że dowiem się że też chodzi ładnie na gazie i różnica w spalaniu względem 4.0 nie będzie kosmiczna. Co do tego to szczerze mówiąc jeszcze się nie rozglądałem bo do tej pory w R6 byłem zapatrzony :) Chociaż jazda V12 i tak pewnie warta tych pieniędzy. A z drugiej strony LPG + V12 to trochę chyba obraza majestatu :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •