Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Automat, luzy na wale i szarpanie przy zmianie biegów

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Automat, luzy na wale i szarpanie przy zmianie biegów

    Witam

    Czy lekkie luzy na mogą spowodować szarpnięcia przy zmianach biegów? Gdy jadę pod górę zero szarpania ale gdy jadę po równym i delikatnie naciskam gaz lekko szarpie.
    Na krzyżaku jest trochę luzu, nie wiem czy na łączniku elastycznym też czegoś nie ma.


    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    tez mialem taki charakterystyczny stuk przy ruszaniu i zmianie biegów. Problem wynikał ze zuzytych tulei na wahaczach tylnych - po wymianie jak reka odjal.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez chester
    tez mialem taki charakterystyczny stuk przy ruszaniu i zmianie biegów. Problem wynikał ze zuzytych tulei na wahaczach tylnych - po wymianie jak reka odjal.
    Tylko ja stuku nie mam. Tylko takie szarpnięcie. Co dziwne gdy szybko przyśpieszam (4-6 tyś obr) jest dobrze; gdy wolno - poszarpuje.

    I w ogóle wydaje mi się że jest taki luz że jak jadę sobie 100 km/h gładką drogą to przy gwałtownym zdjęciu nogi z gazu szarpnie i przy gwałtownym lekkim naciśnięciu też.
    Zupełnie jakby któraś część napędu jechała na innym wózku niż reszta :)

    Chodzi Ci o te 4-ry pływające tuleje tak?
    Też myślałem o ich wymianie tylko MUSI być poprawa po zmianie bo to jednak niemały wydatek.



    Pozdrawiam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    ... może akurat nie pływające, ale 4 szt w sumie tworzące oś obrotu wahaczy tył. No u mnie może też nie było tak słychać stuku jak właśnie odczuwalny był luz przy przyspieszaniu i hamowaniu - odczuwalne przy małych prędkościach. Na przegubie elastycznym wału zawsze jest lekki luz.

  5. #5
    pomysły dobre - nie powiem, ale nie wiem czy aby na 100% trafione. Warto sprawdzić - nie neguję ;)

    Sądzę, że naprawa wału to będzie zabieg no.1. Później należy się przyjrzeć dyfrowi w jakim stanie jest.

    Napisz proszę czy czuc stukanie czy tylko "naginanie" się napędu jakby na gumie.

    Sprawdź też łącznik na wale (pomiędzy skrzynia a wałem) czy nie jest porwany, a także poduszko pod silnikiem i skrzynią.

    Sorry że nie doczytałem - jaka skrzynia?
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    w temacie postu: Automat...

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez chester
    w temacie postu: Automat...
    Uppps - nie doczytałem - słuszna uwaga ;) Dzięki

    To co pisałem plus 2 tuleje belki, ale wybite stukają.
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    pomysły dobre - nie powiem, ale nie wiem czy aby na 100% trafione. Warto sprawdzić - nie neguję ;)

    Sądzę, że naprawa wału to będzie zabieg no.1. Później należy się przyjrzeć dyfrowi w jakim stanie jest.

    Napisz proszę czy czuc stukanie czy tylko "naginanie" się napędu jakby na gumie.

    Sprawdź też łącznik na wale (pomiędzy skrzynia a wałem) czy nie jest porwany, a także poduszko pod silnikiem i skrzynią.

    Sorry że nie doczytałem - jaka skrzynia?
    Raczej czuć to jak na gumie. Do tego raczej jak podczas jednego przyśpieszania już raz przyłoży to potem zmienia ładnie. Jeśli to raczej takie na gumie o co to może być łącznik elastyczny?


    Pozdrawiam

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez Michael7
    ...Jeśli to raczej takie na gumie o co to może być łącznik elastyczny?
    Jasne że tak.

    Jak pisałem wcześniej sprawdź poduszki pod silnikiem i skrzynią a także nie zapomnij o tym co koledzy pisali
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Cytat Zamieszczone przez Michael7
    ...Jeśli to raczej takie na gumie o co to może być łącznik elastyczny?
    Jasne że tak.

    Jak pisałem wcześniej sprawdź poduszki pod silnikiem i skrzynią a także nie zapomnij o tym co koledzy pisali
    a jak to najłatwiej sprawdzić mając kanał i drugą osobę do pomocy bo bez tego się chyba nie obejdzie?


    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •