Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [ elektryka] Problemy z PDC i z kontrolką paliwa.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    49
    BMW
    e38
    Skąd
    Wawa

    [ elektryka] Problemy z PDC i z kontrolką paliwa.

    Witam wszystkich użytkowników serii 7.
    Panowie, mam następujące problemy, może ktoś podpowie mi jak mogę pozbyć się tych utrapień.
    Sprawa pierwsza: nie włącza się PDC. Problem ten istnieje od czasu gdy wyczyściłem przednie lampy. Raz działa, raz nie. Gdzie szukać przyczyny?
    Problem nr. dwa: dziwnie działa wskaźnik benzyny. Niechętnie się opuszcza wskazówka(przejeżdzam 100km i potrafi wogóle nie opaść) i niechętnie się podnosi(po tankowaniu). Podejrzewam że problemem jest pływak- czy da się go zdemontować bez wyjmowania baku?

    Mam nadzieję że ktoś z was est w stanie mi pomóc.

    Pozdrawiam serdecznie!

  2. #2
    Mogę coś podpowiedzieć w sprawie PDC. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście podpięcie do kompa, ale są też półśrodki. Możesz wstępnie sprawdzić same czujniki, czy wszystkie są sprawne. Wrzuć sobie wsteczny i dokładnie osłuchaj wszystkie. Każdy z nich powinien generować ciche równomierne cykanie o tym samym natężeniu i częstotliwości. Jeśli znajdziesz jakiś który nie wydaje dźwięku to masz przyczynę. Używka koło 120zł, nowy w ASO coś koło 300-350zł. A jeśli to nie czujnik no to pozostaje komputer. Może jakaś wiązka się przetarła.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    49
    BMW
    e38
    Skąd
    Wawa
    Obawiam się że czujników nie sprawdzę, bo wogóle nie mogę włączyć pdc. Ale dzisiaj porozbieram kilka elementów i poszukam- może sam włącznik szwankuje. Jak nie zrobie tego dzisiaj to zamontuje na zderzakach gwiżdzące świstaki znane z małych sklepów(;)), bo parkowanie tym autem bez czujników to naprawde wyzwanie.

  4. #4
    A powiedz czy jak włączasz R to kontrolka przy PDC nie mruga???? Jesli masz chocby jeden czujnik uszkodzony całe PDC nie będzie dzialać.



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    49
    BMW
    e38
    Skąd
    Wawa
    Panowie: wrzucając R kontrolka nie mruga. Czy mam rozumiećże jak czujnik jest uszkodzony to nie ma nawet co liczyć na wspomniane mruganie? Czujniki na wstecznym odsłucham jutro...

    Pozdrawiam

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Witam!

    Podepnę się pod temat, bo mam podobną usterkę. A propos PDC jeszcze to jest tak, że jak jeden czujnik jest padnięty to nie działa CAŁE PDC. Objawia się to tym, że mruga kontrolka na przycisku od PDC - sygnalizuje niesprawność systemu. Miałem już kiedyś podobnie no i metodą "na dotyk" doszedłem, że jeden z tylnich czujników był niesprawny. Wymieniłem i po kłopocie.

    Niestety problem powrócił w tej formie jak u kolegi. PDC w ogóle nie chce się właczyć i nie mogę go włączyć..., tak więc kontrolka nie mruga i test dotykowy nie jest możliwy :/ Na początku myślałem, że to jakiś bezpiecznik. Nie byłem pewny który to więc "przeleciałem" omomierzem wszystkie po kolei - wszystkie sprawne. Dziś miałem małą przygodę - przedawkowałem paliwo na stacji i wyskoczyło mi przez otwór przelewowy w baku i trochę mi zalało podwozie - może to mieć jakiś związek? Po tym fakcie stwierdziłem że nie działa PDC oraz o dziwo... ustawianie kierownicy (mam elektryczną, w żadnym kierunku nie chciała się przesunąć). Po jakimś czasie jak przejechałem parę km :D kierownica się naprawiła - jest ok, ale PDC wciąż nie chce się włączyć ani ręcznie ani automatycznie... Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić ew. gdzie powinienem zajrzeć?


    P.S. Podejrzewałem też czujnik wstecznego ale... lusterko składa mi się na krawężnik po wrzuceniu "R", więc odpada, a poza tym nawet jeśli to byłby czujnik to ręcznie powinno dać się właczyć .... Światła też ok. No i na koniec może głupie pytanie ale... Gdzie siedzi właściwie ten moduł od PDC??? Bo naprawdę nie wiem gdzie go szukać...

  7. #7
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Jeżeli PDC nie załącza się wcale to proponuję zacząć od sprawdzenia przekaźnika (ciemno-zielonego), który znajduje się w bagażniku po prawej stornie, przy bezpiecznikach, częsta usterka w E38.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    49
    BMW
    e38
    Skąd
    Wawa
    Szukamy zatem razem igły w gąszczu elektronicznej pajęczyny :P U mnie o odgłosach wydawanych przez czujniki nie może być mowy, bo pdc nie reaguje wcale. Sprawdzę zatem wspomniany przekaźnik- czy można go dostać gdzieś poza ASO?

    A może ma ktoś pomysł jak powinienem zacząć poszukiwania usterki wskaźnika poziomu benzyny?( od kilku dni odziwo działa- stawiam zatem na pływak)

    Pozdrawiam

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    52
    BMW
    e 38 740
    Skąd
    radom
    Witam ,co do pdc to ja wam mogę coś powiedzieć .Ja miałem dwa czujniki uszkodzone (tak mi komp pokazał)jeden przedni lewy i jeden tylni prawy ,włączając wsteczny powinien załączyć się układ i lampka kontrolna w przełączniku ale ponieważ czujniki są uszkodzone ,w głośniku powinien być ciągły sygnał przez jakieś 5 sekund u mnie w tylnym był taki sygnał.Po wymianie tylnego miałem ciągły sygnał w przednim gongu a jak wymieniłem przedni czujnik który był uszkodzony ,po włączeniu wstecznego pdc działał poprawnie.Centrala od pdc jest umiejscowiona za akumulatorem w bagażniku.ja bym sprawdził tam.A co do pływaka trzeba zdjąć tylne siedzenie dolne i z jednej strony jest pompa a z drugiej jest pływak i nie trzeba wyciągać zbiornika.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Cytat Zamieszczone przez AdamBMW
    Jeżeli PDC nie załącza się wcale to proponuję zacząć od sprawdzenia przekaźnika (ciemno-zielonego), który znajduje się w bagażniku po prawej stornie, przy bezpiecznikach, częsta usterka w E38.
    Dzięki Kolego za radę. Właśnie ten przekaźnik okazał się winowajcą. W ASO coś koło 60 PLN. Dość drogo, choć nie tragicznie jeszcze. Można też spokojnie znaleźć używkę. Ten przekaźnik występował w wielu modelach także we wcześniejszych (np w e34 chyba był od świateł) więc spokojnie można gdzieś znaleźć używkę. W moim przepaliła się cewka i nie było przejścia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •