Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: wymiana żarówki w liczniku

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    30

    wymiana żarówki w liczniku

    koledzy powiedzcie mi jak wyciągnąć licznik czy muszę odkręcać kierownice?(wersja z poduszką) ponieważ nie podświetla mi stanu benzyny co w nocy jadąc wogóle nic nie widać. i gdzie mogę wogóle taką żarówkę dostać ?;> z góry dzięki za odpowiedzi

  2. #2
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Najsampierw zapraszam do działu Przedstaw się ------------->

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    30
    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    Najsampierw zapraszam do działu Przedstaw się ------------->
    Miła uwaga ;) he he już się przedstawiłem :)

  4. #4
    od razu lepiej ;)

    Najprościej jest odkręcić poduchę (2 torxy 27) i zdjąć kierownicę. Trwa to chwilkę a pole do manewrów spore. Można nie zdejmowac kierownicy, ale to kupa zachodu i można uszkodzic deskę.

    Jak zdejmiesz kierkę to powinno pójść gładko.

    Nie zapomnij o wyjęciu kluczyka ze stacyjki! Akumulatora nie trzeba rozłączać


    Błędu poduszki nie zlikwidujesz odpinając baterię ;) potrzebny program

    Licznik na stół, śrubokręt krzyżakowy w dłoń i do ataku!

    Powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    30
    a powiedzcie mi jeszcze gdzie mogę dostać taką żaróweczkę ?

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez hopkins_fbi
    a powiedzcie mi jeszcze gdzie mogę dostać taką żaróweczkę ?
    Albo ASO, albo z używanego licznika. Wiem, że niedaleko od Ciebie w Barlinku jest gość co sprzedaje wszystko do BMW, tylko nie wiem czy będzie sobie tyłek zawracał. Zadzwoń

    Może cały licznik wyjmiesz za grosze ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice
    Ja wymieniłem wszystkie żaróweczki. Nowe kupiłem w zwykłym sklepie motoryzacyjnym. Wyjmij jedną i wybierz się do gościa na pewno Ci dobierze odpowiednie. Z tego co pamiętam to chyba 3 rodzaje są w licznikach zamontowane.

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Nie trzeba odkręcać kierownicy i przy tym demontować poduchy.

    Na początek rozkręcasz obudowę kolumny kierownicy, by nie przeszkadzała i nie zabierała ceenej przestrzeni do operacji (pare śrubek na torxa), a dalej:
    Wykręcasz licznik (śrubki widać na wierzchu), odpinasz kabelki, potem licznik wysuwasz lekko w dziurę kierownicy między obudową poduchy a rondem kierownicy i obracasz -utrzymując tu pudło liczników kierownicę w lewo aż będziesz mógł luźno wysunąć licznik - i cała polityka.

    A żarówki to można nawet w sklepach auto-części kupić.

    U mnie w aucie po tej operacji niestety pojawił się błąd poduchy, który dopiero Wiktor mi skasował przez podpięcie laptopa.

    a wsadzenie licznika tak samo - na skręconej w lewo kierownicy wkładamy tam w "dziurę" kicznik i kierownica w prawo do wyprostowania kół - przy okazji przypomnisz sobie jak to było z jazda bez wspomagania kiery :hah:
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  9. #9
    Hubertus - nie wiem czy z kosmosu jestes czy skad.

    Przeczytaj uważnie jeszcze z pięć razy mój post a może doczytasz się, że bardzo prosto zdjąć kierkę, że nie wywoła to błędu poduchy i że jest możliwe wyjęcie zegarów BEZ zdejmowania kierownicy. To wszystko opisałem powyżej. Po co wywarzać otwarte drzwi??

    Sądzę że tak jest prościej. Po co sobie utrudniać życie?

    Ech - chcesz człowieku dobrze, to kłody pod nogi będą rzucać.....
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #10
    Konkludując - najlepiej ściągnąć klemę - błąd poduchy na pewno nie wyskoczy. Zegary da się wyjąć bez zdejmowania kiery, natomiast nie może być zablokowana kierownica, żeby dało się nią kręcić. Albo tak jak Sylwek7 napisał, kierkę na bok i wtedy autostrada. ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •