Problem przedstawia sie w skrocie tak:

- w posiadanym 730i '89 powoli umieraly zegary (problem kondensatorow) co przejawialo sie raz po raz padajacymi poszczegolnymi wskaznikami, tolerowalem to do momentu az padl wskaznik paliwa i temperatury - bez ktorych nie jestem w stanie uzytkowac auta


- zegary podmienilem na "nowe" z 750i '93 (z zegarami po '91 PODOBNO nie ma juz problemow z "bledem 299 960 km" oraz z kondensatorami) jednak ku mojemu zdziwieniu rozmieszczenie wtyczek w tych zegarach rozni sie nieznacznie od starych, wszystkie wtyczki maja jednak swoje gniazda wiec zegary zostaly podpiete i oto co sie okazalo:

- pole pracy skrzyni i polozenia biegu skrzyni jest martwe
- brak podswietlenia zegarow
- "nie moj" przebieg - czyli przebieg auta z ktorego pochadza zegary (najmniej istotne dla mnie)
- zapisane bledy z auta z ktorego pochadza zegary, niestety komunikaty dotycza podstawowych parametrow i nie moge ich zignorowac chcac uzytkowac auto

zaznaczam ze "dawca" zegarow nie mial zadnych problemow z podswietleniem zegarow, dzialalo takze pole z pozycja skrzyni!

Czy ktokolwiek ma doswiadczenie w przekladaniu "nowych" zegarow w miejsce starych lub wie jak skasowac bledy zapisane w nowych zegrach oraz jak uruchomic reszte funkcji - zwlaszcza podswietlenie?

Wskazniki ktore byly martwe w starych zegarach czyli poziom wachy w baku oraz temperatura dzialaja w nowych zegarach jednak to nadal troche mao zeby uzytkowac auto, zwlaszcza na trasie w nocy

EDIT:

wstepne rozpoznanie wykazuje ze wystepowaly trzy rodzaje zegarow ktore roznia sie przedewszystkim wtyczka CODE, rozpiska wersji ponizej

Application date Back plate colour Code plug type Size Extra information

start ->02/89 Grey HML 075 2048 bytes No self test or diagnosis via Modic. Stops at 299960. code plug is non-standard

02/89 -> 09/90 White PIC 93C46 1024 bytes Self test + diagnosis via Modic. Code plug is standard EPROM

09/90 -> end Blue PIC 93C56 2048 bytes Self test + diagnosis via Modic. Code plug is standard EPROM

moje stare zegary to wersja 86-89 z szarym deklem, bez self testu, zegary ktore mam na podmiane to wersja po '90 czyli niebieski dekiel, self test oraz dodatkowa wtyczka CODE (jest w zestawie)

czy ktos ma pomysl jak przelozyc kosci CODE tak aby nowe zegary mogly dzialac na starej wtyczce ktora jest jak rozumiem zintegrowana z koscia?