Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [mechanika] m62b44 czujnik walka rozrzadu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ups00
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    112
    BMW
    e38 m62b44 orientblau
    Skąd
    Kraków

    [mechanika] m62b44 czujnik walka rozrzadu

    Witam mam takie pytanie otoz gdy podpiolem samochod pod komputer wywalilo mi blad czujnik walka rozrzadu wykasowalem go pojezdzilem i znow go pokazalo wiec go znowu skasowalem i chcialem go zamowic lecz dzisiaj mialem okazje podpiac samochod pod komputer i nic zadnych bledow czy to mozliwe zeby sie naprawil a i co najciekawsze gdy go odpiolem nic sie nie dzialo chodzil tak samo i na komputerze tez nic zero bledow i mam takie pytanie jak u was bylo gdy ten czujnik sie zepsul.

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Gdy posypie ci się ten czujnik to będziesz miał problem z odpaleniem auta - będziesz długo kręcił rozrusznikiem zanim załapie. U mnie było tak ,że czujnik na kompie pokazywał błąd gdy było auto tylko na zapłonie , gdy odpalałem autko - błąd automatycznie znikał :)

    Narazie jeździj puki nie będzie problemów ... tak czy siak te czujniki często padają więc odłóż se 250zł na czarną godzinę :)

  3. #3
    Albo wymień od razu. To że nie chce odpalić to raz a inny objaw może być taki że Ci auto będzie gasło. U mnie akurat gasł a odpalał normalnie. Także powoli możesz się przymierzać do wymiany ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ups00
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    112
    BMW
    e38 m62b44 orientblau
    Skąd
    Kraków
    A jak go odpiolem to nie powinien samochod zgasnac albo dziwnie sie zachowywac??

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    U mnie też jak sie sypał to raz było dobrze przez tydzień a raz odrazu po wykasowaniu walił błędem. Któregoś razu auto zakulało tzn przygasło ale nie zgasło pokulało i załapało normalne obroty. Póżńiej już chodziło normalnie. Było tak od czasu do czasu. W końcu się zdenerwowałem i kupiłem nowy czujnik. Przed wymianą zrobiłem mały test. Auto odpalone podpięta INPA błąd skasowany, wziąłem klucz do ręki i na pracującym silniku zacząłem pukać w ten czujnik. Za drugim puknięciem auto zakulało i wogóle zgasło. Odpaliłem więc ponownie i sprawdziłem błędy. Był camshaft sensor ( czujnik wałka rozrządu) Wymieniłem i wsio ok jak powinno.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •