Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [mechanika] mocne stuki w okolicy rozrząu

  1. #1

    [mechanika] mocne stuki w okolicy rozrząu

    Witam, ostatnio zaczęło mi cos delikatnie stukać w okolicy rozrządu, byłem w trasie a stukało bardzo delikatnie wiec jechałem dalej jednak te stuki byly coraz glosniejsze, po przejechaniu ok 1000km stuki byly juz bardzo mocne i musiałem zakonczyć podróż, dodam jeszcze ze na wolnych obrotach czuc bylo rownomierne szarpanie silnika, tak jak by nie chodził na wszystkich garach, ciezko palił a po tym jak silnik całkiem ostygł wogóle nie można go zapalić. Wie ktos co może byc tego przyczyną???
    bubu

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    W sumie to trudno tak stwierdzić.
    Może po prostu jeden garnek nie mieć iskry "luźno latać" (nie paki tylko kręci od pracy rozrządu) i też się będzie tłukł.

    Najlepiej na początek odkręć i zdejmij pokrywę klawiatury i obejrzyj czy masz wizualnie wszystkie zawory w porządku.
    Druga rzecz do zdemontuj misę olejową i sprawdź czy pompa oleju dobrze jest przykręcona - tu na forum jest troche materiału o wadzie silników v8 - odkręcających się śrubach pompy oleju (to sobie doczytaj bym nie przepisywał esejów).

    Jak to ogarniesz co napisałem to będziemy dalej myśleć.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  3. #3
    Poza rozbiórką przynajmniej części silnika nikt rozsądny nie będzie Ci w stanie pomóc :/

    Trzeba obejrzeć rozrząd, krzywki, popychacze, ślizgi, łańcuch i w ogóle układ przeniesienia napędu - zgranie rozrządu. Niestety

    Daj znać jak postępy w pracach


    -----------

    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    ...Druga rzecz do zdemontuj misę olejową i sprawdź czy pompa oleju dobrze jest przykręcona ...
    Miskę olejową i pompę raczej odrzucam, ponieważ rok `00 czyli silnik M62 a tam problem nie dotyczy...

    Najpierw góra - takie moje zdanie
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin
    Na początek proponuje ściągnąć pokrywę zaworów i pokręcić wałem i obserwować łańcuch czy przypadkiem nie ma tam np takiego zonka.



    U mnie na samym początku piszczało później klepało w pokrywę zaworów

  5. #5
    Mechanik twierdzi że rozrzą przeskoczył i dlatego nie chce palic, dzis bedziemy zagladać do srodka... :D
    bubu

  6. #6
    To jeśli rozrząd przeskoczył, to musi być przyczyna

    Jeśli to rozrząd, to napisz o tym. Samo zestawienie silnika nie wystarczy...
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Na wierzchu wszystko wyglada dobrze, napinacze działają jak nalezy tylko łancuch ten który idzie na wał jest bardzo luzny chociaz napinacz jest na maxa rozłozony. czy moze to pompa?
    bubu

  8. #8
    na pewno nie pompa. Ona ma osobny łańcuch i to jest osobny temat

    Teraz trzeba sprawdzić czy wszystkie ślizgi są całe (czy od płozy nie odpadł ślizg - podobny jak z bakielitu).

    W M62 są 3 ślizgi, w M60 są 4 sztuki i wszystkie trzeba obejrzeć. Już spokojnie będzie wszystko widać po zdjęciu dekielków przednich z głowic...
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Czy slizgi to takie plastiki jak na napinaczu? bo nie wiem czy dobrze mysle, czy na tym co zaznaczyłem strzalką powinien być jakis slizg czy cos podobnego? bo to miejsce jest troche wydarte przez łancuch
    bubu

  10. #10
    Kurcze - żadnego zdjęcia nie widzę :shock:
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •