Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [ zawieszenie] przedni dolny wahacz

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    32

    [ zawieszenie] przedni dolny wahacz

    Zakupiłem przedni dolny wahacz. Mam na nim luz. Jest to zamiennik firmy Q-Drive i wierzyć lub nie adres wskazuje na Hamburg, Niemcy. Pożyjemy zobaczymy jak się sprawdzi. Chcę go teraz wymienić. Sprawa wydaję się dziecinie prosta ale nigdy nie wiadomo. Mocowanie wahacza jest proste z dobrym dostępem do obu mocowań. Moje pytanie: czy podmienienie starego wahacza na nowy może spowodować zmianę geometrii koła??? jeśli tak to jak się do tego powinienem prawidłowo zabrać??

  2. #2

    Re: przedni dolny wahacz

    Cytat Zamieszczone przez trebron82
    Zakupiłem przedni dolny wahacz. Mam na nim luz. Jest to zamiennik firmy Q-Drive i wierzyć lub nie adres wskazuje na Hamburg, Niemcy. Pożyjemy zobaczymy jak się sprawdzi. Chcę go teraz wymienić. Sprawa wydaję się dziecinie prosta ale nigdy nie wiadomo. Mocowanie wahacza jest proste z dobrym dostępem do obu mocowań. Moje pytanie: czy podmienienie starego wahacza na nowy może spowodować zmianę geometrii koła??? jeśli tak to jak się do tego powinienem prawidłowo zabrać??
    Teoretycznie wahacze mają standardową, określoną i niezmienną długość, ale nigdy nie wiadomo jak to jest z podróbkami. Najlepiej zaraz po wymianie pojechać na kontrolę zbieżności (w e38 geometrię reguluje się tylko na tylnej osi).

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    32
    mam nadzieję że to dobra "podróbka" bo niebyła tania :) chociaż... bardziej wole słowo zamiennik

    czy nie myślisz że jeżeli wymienię wahacz a było by coś z nim nie tak, to zbieżność na przedzie od razu objawiałaby się nie trzymaniem toru jazdy? popraw mnie jeżeli się mylę...

  4. #4
    Wiesz, jeśli nie regulowałeś układu kierowniczego a luz postępował, to teraz powinieneś mieć lekki rozjazd w ustawieniu. Po wymianie na element trzymający parametry oryginału powinno wrócić do normy. nie powinny to być też jakieś duże rozjazdy, ale skontrolować warto dla świętego spokoju. Rozjazd w zbieżności objawia się nie trzymaniem toru jazdy i "wożeniem" na koleinach.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    32
    właśnie te "wożenie" na koleinach dało mi się kilka razy odczuć, pewnie jest to wina wyrobionego wahacza w tym przypadku ale tak jak mówisz sprawdzę też zbieżność dla świętego spokoju. Dziękuje za podpowiedzi jutro biorę się za wymianę.

    ------------

    ok wahacz zmieniony...trochę się nawalczyłem zanim udało mi się go zdjąć z klina...pozostanie sprawdzić zbieżność

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •