Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: [mechanika] e32 zmiana mostu

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    35
    BMW
    e32 735
    Skąd
    ostrowiec sw.

    [mechanika] e32 zmiana mostu

    Witam. Panowie w moim aucie jest most od automatu a skrzynia od manuala. Warto zmienic na most od manuala? Bedzie odczuwalna jakas roznica po zmianie? Dodam ze taki wlasnie most lezy u mnie w garazu.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Powiem ci tak to zależy na czym ci zależy czy na odejściu z pod świateł ale kosztem predkości max ,czy predkościa max??
    Najpierw sprawdz jaką ma przekładnie most czyli pokreć od strony wału i policz ile się okręci flansza na koło to samo zrób w aucie i policz.
    tam gdzie wynik ci wyjdzie większy ten jest zrywniejszy. :)
    Możesz mieć np:3,45 ten jest szybszy lub 3,64 ten jest zrywniejszy ale wolniejszy.Nie jestem pewiem czy były też w E32 mosty 3.91 4,27 te są naj zrywniejsze ale o V max to zapomnieć. :D

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Mirek
    Możesz mieć np:3,45 ten jest szybszy lub 3,64 ten jest zrywniejszy ale wolniejszy.Nie jestem pewiem czy były też w E32 mosty 3.91 4,27 te są naj zrywniejsze ale o V max to zapomnieć. :D
    Z czego się orientuję to fabryka nie montowała na przełożenie powyżej 4.

    @zimek
    to że masz inny most niż fabryczny, chyba że skrzynię zmieniałeś automat -> manual, to nie popsuje auta :x

    a po drugie - to zachęcam do przeczytania regulaminu, a następnie zmień tytuł tematu, bo jest bezsensowny "e32" w dziale dla e32.
    Myslałem że c się całe auto rozpadło albo je zgubiłeś 8/
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    35
    BMW
    e32 735
    Skąd
    ostrowiec sw.
    nie pisalem ze most jest nie fabryczny tylko, ze jest od skrzyni automatycznej. Teraz jest zmieniona na manualna. I. most ktory lezy jest tez od skrzyni manualnej i wiem ze na pewno jest zrywniejszy bo pochodzi z mojego rozbitego auta. Ale wiem juz o co chodzi dokladnie.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    najbliższy most w przypadku e32 to raczej na rzece...

    w temacie dyferencjału jeśli marzysz o ekonomii to mam dyfer z 5 litrówki za pół darmo ;)

    730iA z takim dyfrem robi dużą różnicę :D
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Jeśli na 5 biegu wskazówka obrotomierza pokrywa się ze wskazówką prędkościomierza to wszystko jest ok.Jak najbardziej występowały dyfry o przełożeniu powyżej 4 w e32.
    http://www.allegro.pl/item656488742_...omat_4_10.html
    Najbardziej optymalny do m30 będzie 3.64.W 735 miałem wcześniej 3.45,zmieniłem na 3.64 tak jak jest w 535i i jest troszkę zrywniejszy,prędkości max.nie sprawdzałem,ale różnica będzie minimalna.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    35
    BMW
    e32 735
    Skąd
    ostrowiec sw.
    Jak marzyl bym o ekonomii to kupil bym sobie malucha a nie 7 ;) . A zminic chce bo poprzednia bm na drigim biehu jechala mi 90 km/h a ta max 50

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    35
    BMW
    e32 735
    Skąd
    ostrowiec sw.
    Panowie zmienilem, jezdzi duzo lepiej niz wczesniej ale przy tym moscie, ktory byl jako dawca, nie bylo czujnika od predkosci bodajrze, zalozylem ze starego i pokazuje predkosc ale nie plynnie tylko wskazówka skacze.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    no własnie moja buna tez na 2 wyciaga 90km

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    Ja na 2 100km/h :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •