Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [mechanika] jaki olej do skrzyni

  1. #1

    [mechanika] jaki olej do skrzyni

    Witam!
    Czas chyba na olej u mnie w skrzyni ale nie wiem jaki
    Mam 728i 1997 rok z skrzynia steptronic
    Jeżeli chodzi o opcje "szukaj" to niestety nic szczególnego nie mogłem znaleść
    I jak powinno się go wymienić bo u mnie w małym mieście to nikt nic nie wie i nie potrafi
    Mam tylko foto skrzyni

    http://bayimg.com/dabOfaACG

    Proszę o pomoc bo jak coś źle zmienie to będzie problem

    Pozdro

  2. #2
    To, jaki olej jest potrzebny, masz właśnie na przedstawionej fotce.


    Gearbox oil - BMW parts catalog

    Kliknij w link pod obrazkiem. Generalnie najbezpieczniej udać się do ASO, podać ten numerek z korka i dobrać to co potrzebne. Ten numer wskazuje na opakowanie 20L.

    Co do samej wymiany, sprawa nie jest taka prosta (są różne rodzaje wymian - statyczna, dynamiczna). Jeśli nie masz o tym pojęcia, lepiej zleć wymianę fachowcom.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Co do samej wymiany, sprawa nie jest taka prosta (są różne rodzaje wymian - statyczna, dynamiczna). Jeśli nie masz o tym pojęcia, lepiej zleć wymianę fachowcom.
    Ale jak skrzynia jest dobra i regularnie jest wymieniany olej - lub w tym przypadku będzie, to dużo łatwiej i równie skutecznie (dla ochrony niezawodności ASB) będzie robić statyczną wymianę oleju.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Jordan23
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    35

    olej w skrzyni

    A mnie w salonie Bmw w Lublinie poinformowano ze oleju w skrzyni sie nie wymienia (mam przejechane 177 000 tys. )więc zbaraniałem i nie chcę przedobrzyć . Pozdrawiam

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    99
    BMW
    730i ECE L A
    Skąd
    Poznań
    Mnie tez w serwisie BMW w Poznaniu poinformowali, ze automat jest bezobslugowy. Ja mam nabite juz ponad 300 tys. i olej jeszcze nie byl zmieniany w skrzyni.

    P.S. Zmienia biegi jak pszczolka. Nic nie szarpie i nie ma zadnych zgrzytow.
    Szatan ma trzy szóstki. Ja mam siódemke :D

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    53
    Z tego co wiem,to skrzynie(bynajmniej zwykle automaty) sa bezobslugowe,ale jak zaczely siadac,to zmienili,ze sie wymienia co 100tys.km

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków

    Re: olej w skrzyni

    Cytat Zamieszczone przez Jordan23
    A mnie w salonie Bmw w Lublinie poinformowano ze oleju w skrzyni sie nie wymienia (mam przejechane 177 000 tys. )więc zbaraniałem i nie chcę przedobrzyć . Pozdrawiam
    Wtedy jak to produkowali (skrzynia automat.), to pewnie tak zakładali - niektóre ASB maja tabliczkę z napisem że olej dożywotnio.
    Tylko jak Ci siądzie skrzynia, to na Ciebie zwalą winę że oleju nie wymieniłeś.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  8. #8
    Panowie to czy wymieniać olej w automacie czy nie było już wałkowane dziesiątki razy także nie zaczynajcie od nowa :/ Kto nie chce niech nie wymienia. Kolega zapytał JAKI olej i JAK wymienić a nie czy wymieniać :/
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •