Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 67

Wątek: Pozdrawiam fanów 7.

  1. #51
    Początkujący Użytkownik Awatar marek2m
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    45
    BMW
    e38
    Skąd
    podkarpackie
    Hej. Dodałeś tylko pilota bo któryś z poprzednich właścicieli badź poprzedni jeżeli był jeden, zapodział tego pilota albo zapomniał przekazać. Jeżeli montowano centralkę to był pilot. Mój znajomy przechodził przez ten temat. Co do 740d. Niewątpliwie król długich tras bez szarpania portfela. Szukałem ładną 7 z silnikiem 4,4i, trafiłem na 4.0d. Myślę, że to kwestia trafienia na dobry egzemplarz w obu przypadkach. Gdy się ma zadbaną benzynową 4,4 to sama radość. Tak samo jest z 4,0d. Demonizuje się trochę awaryjnośc w 4,0d ze względu na jego dużo większy stopień skomplikowania konstrukcji silnika w porównaniu do wersji benzynowej. Każdemu z nas wydaje się, że wiele rozumie przy benzyniaku a głupieje przy dieslu. Boimy się tego czego nie znamy. Gdy się jednak zaryzykuje, trafi na dobry egzemplarz i podszkoli w wiedzy o nowych dieslach to niewątpliwie odwdzięczy się dużo niższym średnim apetytem na paliwo przy bardzo dobrych osiągach w porównaniu do każdej wersji benzynowej. Konstrukcja wyliczona jest na 1 000 000km. Benzyniaki mają fabrycznie połowe mniejsze normy przebiegu. Osobna kwestia to indywidualne przypadki. Można diesla zajechać i w 200 000km a wierzę, że można benzyniakiem przekroczyć normę fabryczną. To zależy od właściciela. Na koniec powiem tak. Serwisuję autko tylko w ASO i nie ździerają ze mnie wg.tabel gdzie 4.0d ma podaną najdroższą obsługę. Twierdzą, że gdyby trzymali się tych tabel to nie wytrzymałyby portfele klientów a oni jako serwis za długo na rynku.
    marek2m

  2. #52
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    273
    BMW
    brak
    Skąd
    niemcy
    Hej,dzieki za odpolwiedz ja mam tez disla i jestem w pelmi z niego zadowolony.serwisuje je tez tylko w ASO i jak pisales ceny sa do przyjecia.A zastanawiam sie nad 4,0d tylko z powodu mocy .Moja ma po Tuningu AC SCHNITZER 218 PS a mysle o czyms jeszcze mocniejszyn . AC SCHNITZER robi z 4,0d 280 PS i az mnie korci zeby posias taki egzemplaz.
    Pozdrawiam

  3. #53
    Początkujący Użytkownik Awatar marek2m
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    45
    BMW
    e38
    Skąd
    podkarpackie
    Jeżeli jesteś zadowolony ze swojej 3,0d na dodatek podrasowanej to nie szukaj sobie. Swoje autko już znasz i dopieściłeś zapewne, a w nowym używanym egzeplarzu zawsze coś się do zrobienia znajdzie. Po co w koszty iść. Prędzej czy później trzeba będzie pomyśleć o nowszyn modelu pomimo wielkiej sympatii do e-38 i na to trzeba będzie środków.
    Pozdrawiam
    marek2m

  4. #54
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    273
    BMW
    brak
    Skąd
    niemcy
    racja ,nowy model jest niezly ale jakos mnie niekreci,jes taki -BEZ DUSZY.Ale z czase przyjdzie i czas na zmiany.
    Pozdrawiam

  5. #55
    7ka
    Gość
    tak nasze auta w chwili zakupu mialy jakis przebieg,troche nimi jezdzimy i znamy je od podszewki,powiedzmy szczerze sa to zadbane 7ki....teraz kupujac auto np 740d tak naprawde niewiadomo co w niej bylo itp...teraz te auto (co chcemy kupic mowa o e38) ma wiekszy przebieg niz wtedy co kupowalismy swoje (a chcielismy wybrac jak najlepsze) wiec dla rozsadku zostaje przy swoim..wiem co mam a i nie jest to taka mulowata beemka..
    tak oczywiscie zdazaja sie rarytasy ktore maja male przebiegi...ale one kosztuja, i teraz pytanie czy warto sprzedac swoja lalke ,dolozyc i kupic nowa ktora jest zagadka??? szczerze powiem ze 430Nm spokojnie mi wystarcza,a gdybym mial takie fele jak ma Maciek777 to juz wogole :o

    ps. nie wiem czy ktos mnie zrozumial :P

  6. #56
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    ps. nie wiem czy ktos mnie zrozumial :P
    Ja Cie rozumiem , dlatego nie sprzedaje swojej :)

  7. #57
    Początkujący Użytkownik Awatar marek2m
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    45
    BMW
    e38
    Skąd
    podkarpackie
    Własnie to miałem na myśli. Znamy swoje autka, dbamy o nie, a kupowanie innych egzemplarzy których produkcja zatrzymała się w 2001 roku nie ma już obecnie sensu, no chyba, że się nie ma w ogóle 7 lub się ma baaaardzo starą i mało zadbaną, hehehe. Wtedy wszystkim polecam.
    Pozdrawiam
    marek2m

  8. #58
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Na początek witam równiez Marka - fajny dieselek, no i grubo wyposażony.
    Chętnie bym obejrzał na żywo jak będzie okazja.

    A co do dyskusji nad zmianą E38 na inne E38... :)

    Jak widzę, część z Was zakłada że z tym modelem i tak za kilka lat przyjdzie się rozstać, bo jest "stary". Jest to dość normalne podejście, zapewne większość kierowców tak ma, niezależnie czym jeżdżą.

    Część ludzi jednak traktuje samochód (jeśli mówimy o kultowych modelach) bardziej docelowo - są w stanie np. wpakować w renowację albo tuning masę pieniędzy i nie zakładają z góry że za rok (dwa, trzy...) będą i tak sprzedawać.
    Dla kogoś takiego zmiana na ten sam model ale z mocniejszym silnikiem (czy dajmy na to po liftingu) może być wręcz spełnieniem marzeń.

    Pytanie zatem dla maćka777, w której grupie się znajduje... :)

    Mi np. bliżej do drugiego podejścia. Nie zakładam dziś, że za jakiś czas pozbędę się swojego E38, a argument o "starości" (auta z 2. połowy lat '90??!) zupełnie do mnie nie trafia.
    Mógłbym jeździć choćby 35-letnim Dodge'm Chargerem, jeśli taki model odpowiadałby mi w 100% (niestety tak nie jest ;) Niestety - bo to kozacka fura :P).
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  9. #59
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Jak widzę, część z Was zakłada że z tym modelem i tak za kilka lat przyjdzie się rozstać, bo jest "stary". Jest to dość normalne podejście, zapewne większość kierowców tak ma, niezależnie czym jeżdżą.
    Ja mam troche inne !

    Produkcja BMW seri 7 zakonczyla sie dla mnie na modelu E38 po lifcie czy przed liftem obie sa tak samo piekne ku raczej tej mlodszej ( wiadomo bo taka jezdze i bronie swojej)

    I jak przyjdzie mi mysl zmiany auta sprzedazy czy czego kolwiek , niestety ale pozegnam sie raczej z seria 7.. Tak jak to kronos kiedys okreslil mial juz kilka i znudzily mu sie , mi sie tak samo by znudzily bo zmieniajac na inna bym zmienial jedynie co silnik na wiekszy i tutaj kolejny moj motor by byl 5,4 ...

  10. #60
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    No a ja znam np. gościa który zmienił Camaro III generacji (lata '80) z silnikiem 3.1 na topowe 5.7 i było to coś co od zawsze chodziło mu po głowie.

    Więc trudno mówić że generalnie coś tam warto albo nie warto - dla każdego z nas co innego może być optymalne. :)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •