Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 89

Wątek: Sprężyny JAMEX do e38

  1. #71
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    W takim razie dzięki za info i za poprawkę rzeczywiście Eibach :-) Jakoś tak mi się pisało lepiej. Tak się zastanawiam tylko czy sprężyny z sygnaturą Alpine nie mają innej charakterystyki i czy w ogóle nie są lepsze jakościowo.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #72
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Tak się zastanawiam tylko czy sprężyny z sygnaturą Alpine nie mają innej charakterystyki i czy w ogóle nie są lepsze jakościowo.
    Z tą lepszą jakością to wątpię(Eibach to dobra marka). Co do innej charakterystyki to jest to możliwe. Nie przekonasz się jak sam nie sprawdzisz.

    Z drugiej strony niekoniecznie będzie to odczuwalne.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #73
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Cytat Zamieszczone przez Tomar
    .... Obecnie mam LOWTECa -50mm/-30mm i z czystym sumieniem, naprawde polecam. ....
    Również mogę polecić , kupując je kierowałem się tylko i wyłącznie obniżeniem gdyż nie mogłem patrzeć na tą przerwę między kołem a błotnikiem na oryginalnych sprężynach. Te z LOWTECa kiedy szykałem były jedyne które mi przypadły z obnizeniem, jak pamiętam -50/-35 , fakt że auto "usiadło" około 40/30 ale jest OK, z centymetr mógłby jeszcze przód siąść. Nie jest ani miękki ani twardy, jak dla mnie w sam raz, choć odnosze wrażenie że tylne w stosunku do przednich są trochę za miękkie, przejawia sie do na jakiś dużych dobiciach, np. "hopka" na jakimś mostku na bocznych drogach, ale jak wspomniałem ogólnie trafione sprężyny, dobrze zachowywuja się i drugi raz też bym je wziął.

  4. #74
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    Witam,
    przeczytałem cały temat od deski do deski i mam mętlik w głowie, powiem tak moje oczekiwania względem przednich sprężyn są takie żeby było "niżej" około 40mm (seryjny amor) ale nie za twardo, a raczej w miarę komfortowo, dodam jeszcze że ma założone 19" 245/45 przód i zastanawiam się czy przypadkiem nie będzie gdzieś ocierać jak zejdę niżej, proszę o jakieś rady w moim przypadku.
    Co wybrać? Jamex,Lowtec,Ap czy jeszcze coś innego? a może ma ktoś coś sprawdzonego do sprzedania na sam przód. Jak coś to PW

  5. #75
    Początkujący Użytkownik Awatar rj_
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    30
    BMW
    e38 740
    Skąd
    pomorze
    Lowtec i AP to te same sprężyny.Mam do sprzedania na przód właśnie Lowtec -40 ,używane tydzień ,oryginalne opakowanie,cena rozsądna,jak jesteś zainteresowany to pisz na pw. Co do sprężyn ,to jeśli oczekujesz tylko efektu wizualnego i komfortu to będziesz na 100%.Dla mnie zbyt komfortowo,oczekiwałem większej sztywności,twardości zawieszenia i dopiero H&R mnie zadowoliło. pod tym względem.

  6. #76
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez wojtas Zobacz posta
    tylne w stosunku do przednich są trochę za miękkie
    Generalnie taka jest zasada, że tylne sprężyny są miększe...

  7. #77
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    49
    BMW
    Bmw E38 735i 1999
    Skąd
    Bydgoszcz
    czesc

    odświeżam temat.

    Obecnie jestem na tym samym etapie co kolega Makaron w 2011 :)

    Czy po tych dwóch latach jakieś nowe wnioski i przemyślenia ?

    Interesuje mnie tylko przód

    U mnie koła 18 opony 235/50 8 cali szer.

    Zależy mi na komforcie , wystawczyło by mi aby obniżyć około 3cm do 4 cm.

    Amorki mam w bardzo dobrym stanie oryginalne.

    Może któryś z kolegów ma zestaw na przód na sprzedaż ?

    Pozdrawiam

  8. #78
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    51
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    śrem
    Witam ... powiem tak od miesiąca mam założone springi jamex -45 mm Wygląd auta bez porównania lepszy a co do komfortu jazdy praktycznie bez zmian !!!
    Odradzali mi jamex ale jezdrze na tym już około miesiąca i nie jest źle . Za sprężyny z wysyłka zapłaciłem chyba 280 zł, i 5 lat gwarancji ;0;)

  9. #79
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Jamex jest chyba produkowany w PL http://www.tevema.com.pl/pl/?p=3&s=5

    wyczytałem też w necie, że jak chcesz kupić jamexy od DarsTuning, to z dużym prawdopodobieństwem kupisz podróby. Nie jest to moje zdanie, więc nikogo nie chcę urazić. Piszą też np. tutaj http://www.beemka-klub.pl/forum/prin...ea35b66184f186

  10. #80
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez rj_ Zobacz posta
    Lowtec i AP to te same sprężyny.Mam do sprzedania na przód właśnie Lowtec -40


    Lowtec nie ma w programie -40 na przód do e38 tylko do wyboru -35/ -45/ -50.

    AP ma jedynie -40 na przód i nie są to definitywnie te same sprężyny.


    Tevema (Jamex) to holenderska spółka z oddziałem w PL dlatego gdzie one są produkowane to także zagadka.
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 28-05-2013 o 09:53
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •