Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 89

Wątek: Sprężyny JAMEX do e38

  1. #31
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,881
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    sylwek to niejest ""finalny produkt" a przymiarka ;) tak jak napisalem, klient chce klient ma, inaczej na nic absolutnie niebylo by mnie stac.........

  2. #32
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    32
    nie sądzę aby to co zrobił Krzywy było aż tak wielką zbrodnią i wiele wpłynęło na bezpieczeństwo... mi pękła oryginalna z przodu i tylko na moje szczęście że podczas postoju...zwój pękł w taki sposób że jedna ze stron wbiła się lekko w oponę...kto wie jakby się to skończyło podczas jazdy...

    pomysł z podcinaniem oryginalnych sprężyn jest tylko o tyle szalony że przy obciążonym aucie może czasem dobijać je do końca co na pewno skróci ich żywotność. Po prostu są za miękkie żeby robić je krótszymi. Sportowe sprężyny są krótsze ale na pewno mają inną sprężystość.

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Ja mam na przodzie JAMEX-a sprężyny. Obniżyły auto nie dużo ale starczy. Generalnie jestem zadowolony . Cena to chyba 200 zł z przesyłką czy jakoś tak.
    pozdro !

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    130
    Byłbym wdzięczny za jeszcze jakieś opinie posiadaczy sprężyn JAMEX. Trochę rozbujałem google i ku mojemu zdziwieniu sprężynki tej firmy podobno posiadają niemiecki certyfikat TÜV.... ebay i zagraniczne fora często o tym trąbią. Faktem jest że nie znalazłem 100% potwierdzenia.


    Pozdrawiam.
    "Old School Style"

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Dodam od siebie, że kiedyś obcinali mi sprężyny z tyłu w e38 (wstyd się przyznać) miałem utwardzane za długie z kąś tam...bo moja trzasneła ale sumując sprężyna spadała po obcięciu zwoju na dole z siedliska i dupa. I tak musiałem dać takie jakie być powinny.

    Jeśli chodzi o Jamex-a(mam na przodzie) są tanie ale jak do tąd naprawdę nie narzekam . Auto też n ie jest za niskie bo tego nie chciałem .Wiadomo, że są lepsze firmy które są bardziej doświadczone w tej dziedzinie jak np KONI czy ta którą sami polecacie :)

    Bardziej martwi mnie kwestia amorków :( bo mam s-edc i jeden puka a nowy 3 tyś szt :hah:
    Jest sens dać używki ? czy lepiej zrezygnować z systemu i dać nowe zwykłe ???
    :/

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    Podepne sie pod temat bo nie warto zakładać nowego,byłem zmuszony zmienic spręzyny z przodu bo moje zakończyły życie i teraz auto wyglada jak terenówka ;(
    http://img408.imageshack.us/my.php?i...651024x768.jpg pomiędzy opona a brzegiem błotnika mam 10cm ,nie powiem jakie założyłem sprężyny bo poprostu nie wiem ale od 3.0 do 5.0 były tylko te...zero wyboru..ale wracajac do tematu chciałbym posadzić przód i myslałem o takich http://moto.allegro.pl/item669915498...8_seria_7.html
    zadzwoniłem i zaproponowali mi -45 bo takie też mają teraz moje pytanie czy nie bedzie problemu po wymianei takich sprężyn? jak ze skokiem amortyzatora? moze polecicie mi jakiś inny sposób zeby posadzić auto?

  7. #37
    Cytat Zamieszczone przez misiosl
    ... jak ze skokiem amortyzatora? moze polecicie mi jakiś inny sposób zeby posadzić auto?
    A ja jak pewnie jeszcze pare osób i jak było pisane wyżej polece Ci sprężyny AP (-40mm). Są dedykowane do standardowych amorków, autko ładnie się obniża i dobrze się prowadzi. Zresztą poczytaj o nich na forum ;)

    Jak widać w temacie Jamexy też są chwalone także to już Twój wybór :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Ja mam sprężynki Hamann Motorsport i nie dość, że autko świetnie prowadzi się w zakrętach to jeszcze bardzo ładnie stoi.
    A co do cięcia sprężyn w e38...lepiej zostawmy już to bez komentarza...
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    130
    Nie mam pojęcia jak to jest z tymi sprężynami jamex. Przyznaje się że założyłem :P i tył ok, ale przód został na poprzedniej wysokości. Teraz zdejmuje i odsyłam. Miałem "podobno" -30/-25, a wyszła kicha... Może kolega max trafił na inny rozmiar, ja nie miałem tego szczęścia. Sprawdziłem i nie polecam.

    Pozdrawiam.
    "Old School Style"

  10. #40
    Cytat Zamieszczone przez asluk
    Nie mam pojęcia jak to jest z tymi sprężynami jamex. Przyznaje się że założyłem :P i tył ok, ale przód został na poprzedniej wysokości. Teraz zdejmuje i odsyłam. Miałem "podobno" -30/-25, a wyszła kicha...
    A ile czasu na nich pojeździłeś od założenia? Przecież od razu nie będzie aż tak dużej różnicy. Czasem potrzeba kilkaset kilometrów żeby sprężyny się ułożyły do zamierzonej wysokosci.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •