Koledzy, jaką antenę do CB polecacie? Jestem "świeży" w temacie, jednak sporo już poczytałem. Niestety, mam wrażenie że każdy chwali to co akurat mu się trafiło... ;D

Moje kryteria są takie:
- z różnych względów antena musi być na magnes,
- chciałbym rozmiar nie mniejszy niż 150 cm ale nie większy niż 175 cm (President Colorado i Texas odpadają ;) ),
- oczywiście chciałbym możliwie najlepszy przy tej konfiguracji odbiór/nadawanie,
- no i fajnie gdyby była składana u podstawy, ale nie wiem czy w magnesówkach to w ogóle występuje.

Przede wszystkim chciałbym wiedzieć:
1. czy porównywalnych rozmiarów anteny różnych producentów różnią się czymś oprócz marki i ceny? Warto się napinać na Presidenta?
2. czy warto aby antena była możliwie najdłuższa (w tym przedziale co podałem) przy założeniu że i tak nie będzie super zestrojona (magnes)? Czy może różnica między 145 cm a 163 cm jest minimalna w porównaniu ze stratami które i tak będę miał z racji na sposób montażu?
3. dlaczego bacik o symbolu ML-145 występuje u Presidenta, Midlanda i jeszcze gdzieś - to jakiś specjalny standard?
4. czy muszę szukać gotowych anten na magnes, czy może do dowolnej anteny (jest kilka typów mocowań) można osobno kupić pasującą podstawkę magnetyczną?

Plus oczywiście będę wdzięczny za wszystkie porady odnośnie anten z tego przedziału wielkości. :)