Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Czujnik temperatury zewnętrznej.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska

    Czujnik temperatury zewnętrznej.

    Czołem! Panowie,padł mi prawdopodobnie czujnik temperatury zewnętrznej. Na wyswietlaczu deski rozdzielczej pokazuje -40 stopni C. minus 30, plus 3, różnie. Jeśli bylibyście uprzejmi i wskazali mi w RealOEM która to część i jak ją wymienić byłbym zobowiązany. Czy tylko ta część padła czy może jeszcze coś innego? Aha, zaobserwowałem jeszcze, że teraz jak auto jest ciepłe to dłużej muszę kręcić rozrusznikiem (5-7 sek.) Jak jest zimne to odpala od razu.
    Pozdrawiam!
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Witam.Na temat czjnika już kiedyś było kosz jakieś 3 zł do wykonania samemu.Czujnik jest nie koniecznie uszkodzony może zaśniedziały styki.Jest w okolicy zdeżaka na 2 pinowej kostce.Wygląda jak mały stożek.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    293
    BMW
    520iA
    Skąd
    Chorzów

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Sorry za lamerskie pytanie, ale w okolicach zderzaka tzn. w którym miejscu z lewej, prawej strony patrząc w kierunku jazdy? Trzeba zdjąć osłonę plastikową pod silnikiem?
    Pozdrawiam!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    293
    BMW
    520iA
    Skąd
    Chorzów
    Niestety mam tylko jak to wyglada w e39 ale mysle ze da Ci to ogolny poglad jak to wszystko jest polaczone itp a czujnik jest chyba w podobnym miejscu w e38 http://haferman.org/bmw/

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Sorki,ale się zapędziłem tak jest w E32 z lewej stony koło halogenu w E38 jest tak jak piszesz ale głowy teraz nie dam.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Dzięki Panowie za pomoc i wskazówki. Problem rozwiązany! Wtyczka czujnika (pod zderzakiem koło przedniego prawego koła) nie łączyła. Wyjąłem, włożyłem (o rany powinno być w odwrotnej kolejności... :) i wskaźnik pokazuje temperaturę ok!
    Jeszcze raz dzięki Panowie! Miłej niedzieli!
    Pozdrawiam!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •