Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: [mechanika] e32-mocne wibracje przy 90km/h

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21

    [mechanika] e32-mocne wibracje przy 90km/h

    ...siema...zauważyłem po założeniu kół letnich ze przy predkosciach 80km/h zaczynaja sie wibracje-przy 90km/h nie da sie szybciej jechac....

    Co to moze byc?Kolega od ktorego kupiłem fele (17'') mowi ze gdy zalozyl w zime nowe opony to ich niewyważał...Czy to moze byc przyczyna??Myslalem ze jakies luzy w zawiszeniu ale na zimowych kolach tego niemiałem...


    ...pozdr...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    skoro niebyły wyważane to na 99% jest powodem wibracji tymbardziej ze piszesz, ze sa to nówki więc opcja wyząbkowania (wyschodkowania) opony odpada
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    613
    BMW
    730 D E38
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Miałem taki problem, ze po załozeniu letnich i WYWAŻENIU 8/ koła biły mi miedzy predkością 80 - 90 km/h

    Pojechałem do innego wulkanizatora - tam mi elegancko wyważyli i juz niebyło problemu ;)

    Tak więc raczej pewne, że musisz wyważyć ;)

    Pozdrawiam :papa:
    Only E38

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    ...chciałem sie upewnic-dzieki-no 2 sa nowe a 2 takie powiedzmy lipne hehe-ale cisne na wyważarkę-dzieki chłopy

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    613
    BMW
    730 D E38
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez e32maaaciek
    ...chciałem sie upewnic-dzieki-no 2 sa nowe a 2 takie powiedzmy lipne hehe-ale cisne na wyważarkę-dzieki chłopy
    Tylko jedź do sprawdzonego serwisu - bo mi w jednym ciulowo wyważyli 8/

    Więc patrz im na ręce (i na komputer wyważarki co pokazuje ;) )
    Only E38

  6. #6
    Jeszcze szybkie pytanie, czy otwór centrujący masz właściwy w tych kołach czy większy? Jeśli większy to koniecznie pierścienie centrujące trzeba założyć.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Jeszcze szybkie pytanie, czy otwór centrujący masz właściwy w tych kołach czy większy? Jeśli większy to koniecznie pierścienie centrujące trzeba założyć.
    ...mówisz???niemam pierscieni centujących a tez niepsrawdzilem czy otwory sie pokrywaja idealnie...mowisz wpływ to moze miec?

    ..po pracy sprawdze-dzieki

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    ja miałem dokładnie to samo na stalówkach i dopiero przejscie na alu uwolniło od problemu, mimo wyważania 6362234 razy stali.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    U mnie koła wyważone , wszystkie felgi wyprostowane i przy 80-100 km\h bicie . Jak się okazało felgi , które mam są dedykowane do E39 i założyłem pierścienie centrujące. Bicie ustało i auto jedzie jak po maśle.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    Witam wszystkich, chciałem się dołączyć do tematu ponieważ od niedawna też walczę z wibracjami przy 90km/h, ale u mnie wygląda to tak, trzęsie buda ale nie kierownica, koła mam wyważone, wczoraj zmieniłem opony, amorki ponad 72%, luzów na drążkach nie ma i dalej nic, ostatnio wymieniłem wahacz i z drugiej strony tuleje na wahaczu i dalej to jest.

    Co może być przyczyną;
    -tarcze??, są na wykończeniu ale przy hamowaniu nie powodują bicia kierownic (może być taka sytuacja że to one są problemem, nawet jak nie bija podczas hamowania??)

    -krótsze sprężyny??

    - na wahaczu w którym była wymieniona tylko tuleja jest mały luz na sworzniu ale mechanik powiedział że to może powodować tylko lekki stukot na dziurach przy hamowaniu, na razie jest cisza i spokój.

    Ręce powoli rozkładam, mam dość.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •