Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: [mechanika] e32-mocne wibracje przy 90km/h

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Objawy jak u @tomi5 świadczyć mogą chyba o zużytej podporze wału i kończącym żywot łożysku oporowym, poprawcie mnie jeśli się mylę.

    Masz manual, tak @tomi5?
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    tak manual, dzisiaj jeszcze zauważyłem że jak auto jest zimne to ten objaw jak by nie występuje dopiero jak się nagrzeje jak pojeżdżę trochę. W związku z czym pojechałem do kolesia obadać hamulce, rozebraliśmy zacisk wyciągnęliśmy tarcze wszystko zostało ładnie wyczyszczone przesmarowane i co i dalej to samo, tylko tym razem jak już tarcza była rozgrzana przy hamowaniu zaczęło mi walić kierą (tak jak by jednak była krzywa). W tygodniu kupie nowe tarcze klocki i zobaczę co i jak tym bardziej że moje tarcze są już bardzo zużyte.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Re: e32-mocne wibracje przy 90km/h

    Raczej wahacze górne... choć u mnie najgorzej było przy 80 - 85 km/h jak miałem wywalone.


    Pozdrawiam

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    W 7er nawet mały luz na sworzniu może powodować dygotanie budy - przy małym niewyrobionym luzie nie musi przenosić szarpania na kierownicę.

    A jak coś szarpie lub rzuca, do sprawdzenia - po kolei od najtańszego:
    - wyważenie kół
    - nierówne/złe ciśnienia w oponach
    - czy felgi proste, czy dobrze siedzą na piaście (otwór centrujący czy wlaściwy)
    - czy opony nie są z jednej strony zdarte od dohamowania
    - zbieżność - czasem jedna dobra dziura przestawi geometrię kół i trzepie budą
    - luzy w zawieszeniu, wybite elementy - potrafią niesłusznie sugerować winę tarcz hamulcowych
    - oczywiście defekty hamulców - tarcze krzywe


    No i to wszystko .... i jeszcze więcej było już wielokrotnie wałkowane na forum
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    Kolejna wymiana i kolejne porażka, zmiana tarcz nic nie pomogła, teraz zabieram się za sprawdzanie poduszek silnika, skrzyni. Ręce opadają

    A najdziwniejsze jest to że teraz jak zrobiło się chłodniej muszę chwilę pojeździć żeby zaczęło telepać, jak jest zimny nie czuć tego tak jak już się nagrzeje.

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez tomi5
    Kolejna wymiana i kolejne porażka, zmiana tarcz nic nie pomogła, teraz zabieram się za sprawdzanie poduszek silnika, skrzyni. Ręce opadają
    A sprawdzałeś ramieniem z mikromierzem krzywiznę tarcz?
    O wieeeeele taniej wychodzi przy wielu rzeczach sprawdzić ich sprawność niż od razu wymieniać.

    Najpierw jak najwiecej podiagnozuj zanim wymienisz pół auta
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    Wróciłem od następnego mechanika wykrył luz ma drążku kierowniczym tym środkowym, co mechanik to inna diagnoza, co do tarcz to przy hamowaniu bicia nie ma więc je wykluczam.

  8. #18
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Jedź na kanał - weź sobie kogoś do pomocy.
    a najlepiej na stację diagnostyczną.

    1) wejdziesz do kanału, a kolega niech kołysze budą na boki - sprawdzisz czy łączniki stabilizatora nie są wybite.
    2) Przód w górę i trzyma koło po bokach (może sznurem na krzyż) i szarpie na bok, a Ty sprawdzasz czy nie pracuje na drążku środkowym.
    3) po 2 kliny na koło przednie sztywno dla auta i kolega przełącza (bez trzymania hamulca) na R-N-D-N-R-N-D-.... i sprawdzasz czy sie nie przemieszcza zawias gdzieś na wahaczu lub drążek kierowniczy nie pracuje zbytnio.

    może to troche archaiczne metody, ale w warunkach polowych sa skuteczne.

    Acha - jeszcze podnieś przód i obracaj kołem - patrz przez rant opony w jeden punkt i oceń czy się krawędź opony nie przemieszcza (jak patrzysz nad opone to czy nie chodzi góra-dół ..jeśli rozumiesz o co chodzi) - jeśli się będzie to znaczaco zmieniać, to albo masz rozpadającą się oponę, albo felga źle siedzi na piascie i Ci bije koło mimośrodem.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    1) łączniki stabilizatora były wymieniane
    2) drążek środkowy sprawdzony, niby mały luz tam jest ale nie na tyle żeby powodowało drgania lub kwalifikowało go do wymiany.
    3) mam skrzynie manualną

    ogólnie byłem u 3 mechaników i każdy mówił że zawieszenie jest ok, felgi proste, opony zmienione 4szt.
    We wtorek jestem umówiony na przejażdżkę z mechanikiem, zobaczymy co On na moje turbulencje powie

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Ad.1
    Ja u siebie na jednej stronie wymieniałem 2x łacznik w przeciągu pół roku (druga trzyma "jak umarły ręką") - zawsze warto sprawdzić, czasem jedna dobra dziura i zawiasy na żywopłocie

    Ad.2
    niby mały luz tam jest
    a co to znaczy?
    Mały luz na rękę, a na drodze będzie tłuc na nierównościach.

    Ad.3
    mam skrzynie manualną
    to nie ma znaczenia - jak nie masz diagnosty z szarpakami, to se sam sprawdzasz na zaklinowanym kole (jak wyżej pisałem) i wsteczny, puszczasz sprzęgło, hamuleci przełaczasz na 1ke i to samo i tak w kólko a kolega w kanale patrzy czy na którymś wahaczu zimmerblock lata.

    Jazda z mechanikiem rzadko przyniesie efekt - kwestia jakie on ma szczęście w zgadywaniu.
    Jedź na szarpaki na stację diagnostyczną - zapłacisz 20pln (nie majątek) a przynajmniej obsłuchasz kompleksowo całe zawieszenie
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •