Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [mechanika] odma i czujnik walka rozrzadu pytanko

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ups00
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    112
    BMW
    e38 m62b44 orientblau
    Skąd
    Kraków

    [mechanika] odma i czujnik walka rozrzadu pytanko

    Witam mam takie pytanko od nie dawna moj motor czyli m62b44 nie rowno pracuje
    1. Ciezko jest wyciagnac bagnet ale jak go wyjme to nie ma duzego ssania wsumie go nie odczuwam i mam takie pytanie czy moze byc to odma czy zupelnie cos innego.

    2. Dzisiaj podpinalem komputer i wyszedl jeden blad 112 bodajze i jest to blad czujnika walka rozrzadu czy te dwie rzeczy jakos sie pokrywaja czy to sa zupelnie dwa rozne tematy, acha motor dobrze zapala i dobrze sie wkreca na obroty tylko ta nie rowna praca, dzieki z gory za wszystkie odpowiedzi.

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    To 2 różne problemy - czujnik oczywiście wymieniaj szybciutko - bo może coś więcej napsocić no i ogólnie chyba było by fajniej jak by silnik wiedział o wszystkim co się z nim dzieje - a Odma - to jest zawsze zalecane do wymiany po określonym przebiegu , podejrzewam ,że nie zmieniałeś tego jeszcze nigdy więc też bym nie żałował i jak mus to mus ale wymienił ...

  3. #3
    Tak jak pisze Neuf - czujnik wymieniaj czym prędzej

    Ssanie w bagnecie to właśnie odma i nie ma co - musisz wymienić

    To są dwa zupełnie odmienne sprawy i różne przyczyny, natomiast skutej jeden: nierówna praca silnika
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Mój nie równo chodzi silnik. Odme wymieniłem i była faktycznie do bani, mechanik mówił że mimo że była pęknięta to już nie spełniała swojej funkcji w części środkowej.

    W poniedziałęk wymieniam jeszcze oringi na wtryskach i uszczelki pod kolektorem ssącym bo jeszcze gdzieś ciągnie fałszywe powietrze i silnik drga .

    Przed wczoraj sam się bawiłem w wyminę świec . Też polecam... inaczej silnik chodzi jakoś bardziej żywo ! A co przy okazji się dowiedziałem , wymiana uszczelek po pokrywą zaworów bo na paru świecach jest olej a to znowu może dać przebicie i dalej będą cyrki. Koszt 2 uszczelek u kolegi w sklepie 140 zł.

    A wczoraj wymieniłem visko. I tak powoli robię z nią porządek ;)
    Mechanik mówił że moje visko było brudne i mogło od tego źle działać, nie widzieć temp jak sie należało. Ale wywaliłem to stare mimo wszystko.

  5. #5
    Brawo MAX!

    Jeszcze korek, termostat i węzyk z tyłu + metalowe trójniki i będziesz mógł cieszyć sie 100% bezproblemową jazdą ;)

    Tak trzymaj!!!!
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •