Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Problem z chodzeniem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok

    Problem z chodzeniem

    Witam.A to kolejny ciag moich problemow,a mianowicie tym razem jadac po miescie zaczela mi skakac temperatura,niewiem z jakiego powodu,jednak zowarzylem ze visko na bardzo goracym silniku kreci sie tak samo jak i na chlodnym.kiedys czytalem jak sprawdzic czy visko prawidlowo dziala,ale niemoge tego tematu odnalezc.Jak byscie mogli to prosil bym o wyjasnienie.i opisanie co jeszcze moze powodowac takie przyczyny.Dodam ze wskazowka stala na czerwonym polu i nic niechcialo zbic temperatury!!!!!.co sie znowu dzieje!. :? :x

  2. #2
    To jeśli na gorącym silniku visco Ci nie kręci się szybko, to na 100% jest do wymiany. Nie ma co.

    Oczywiście teoretycznie powinien wychłodzić wentylator od klimy, ale one często padały i jeśli nie działa to osobny temat.

    Przede wszystkim wymiana visco.

    P.s. Pamiętaj że tam jest LEWY gwint i odkręca się w prawo
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    To jeśli na gorącym silniku visco Ci nie kręci się szybko, to na 100% jest do wymiany. Nie ma co.

    Oczywiście teoretycznie powinien wychłodzić wentylator od klimy, ale one często padały i jeśli nie działa to osobny temat.

    Przede wszystkim wymiana visco.

    P.s. Pamiętaj że tam jest LEWY gwint i odkręca się w prawo
    Tak mi sie wydaje ze powinien sie krecic szybciej,bo kreci sie tak samo jak na chlodnym,a czy jest mozliwosc sprawdzenia visko!!!!!!!!.

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez AREK 735
    ... czy jest mozliwosc sprawdzenia visko!!!!!!!!.
    To kwestia praktyki.

    Ogólnie rzecz biorąc, to po zagrzaniu silnika wiatrak powinien chodzić dużo ciężej niż na zimnym. Silnik oczywiście zgaszony!!

    Po odpaleniu silnika z dobrą wiskozą ma być słychać wyraźny szum powietrza "ciągniętego" przez wiatrak
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    Jeszcze jedno,czy jest jakis bezpiecznik odpowiedzialny za wiatrak od klimatyzacji.bo niechce wcale sie nawet ruszyc.bym zacza od najtanszych wariantow :D .

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Sorka w temacie nie pomogę. Ale proszę popraw "chodzeniem" na "chłodzeniem" :x
    Czytając pierwszy raz temat rozbawiło mnie to :hah:
    Sorka. Pozdrawiam.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Jeżeli visko dobrze działa to przy rozgrzanym aucie jeśli wyłączymy silnik to praktycznie visko powinno się również natychniast zatrzymać (bo jest "zesprzęglone") - to chyba najprostrza metoda. Jak się będzie kręciło to jest do wymiany.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim
    Kiedyś słyszałem ,że można sprawdzic ręką jak kumpel miał e36 ale ja bym nie próbował:)
    Chyba po samym przekręceniu kluczyka powinno juz chodzic

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Ci co byli na zlocie w Sulejowie wiedzą że autko mi się zagrzało.
    Wymieniłem VISCO na nowe i jak to Olejuś mówił... wciąga liście z podłogi ;) i faktycznie ! teraz tak dmucha że aż wszystko huczy :)
    Przed założeniem Visco postało pare godzin i po założeniu z pół godz jeszcze bez odpalenia było na aucie. Czyli według wskazówek !
    Sumując teraz się nie grzeje a dmucha że ho ho.Czyli tamto mimo że się kręciło było do bani !
    Wymieniłem też korek od chłodnicy mimo że chyba nie musiałem ale dla spokoju wymieniło , stary niech jest w rezerwie ;)
    To tyle na temat :)

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez max
    ...Wymieniłem też korek od chłodnicy mimo że chyba nie musiałem ...
    A dlaczego sądzisz ze nie musiałeś? Wydawało mi się że jasno wytłumaczyłem :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •