Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: elektrozawory ciepła, po czym poznać dobre używki lub złe

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze

    elektrozawory ciepła, po czym poznać dobre używki lub złe

    Witam.
    Na biegu nie znalazłem odp na swoje pytanie więc pytam !

    Mam jak większość problem z elektrozaworami , ciepło na szybe dmucha itp.

    Mam od kolegi używki ale jak je poznać że są dobre mając je na stole ?

    dmuchałem w każdą dziurę i jest przelot(bez domysłów ;) ) , nie ma żadnego oporu, jak to powinno być ktoś potrafi doradzić ???

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Zawcą tematu nie jestem ale masz tam piny i podłącz do 12V jak nie masz to pod zasilacz pożądny lub prostownik i się dowiesz czy zamykaja.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Elektrozawory standardowo są w pozycji "otwarte" czyli puszczają płyn z obiegu i w zależności od nastawów temperatury są domykane, a usterka w wiekszości polega na tym, że się niedomykają, lub (jak ostatnio u mnie) miały wywalone uczelki, które są w cześci nierozbieralnej. Niestety w ASO kosztują ok 1100-1200 zł (ale na kolejne 10 lat mam problem z głowy). Na oko jest je trudno ocenić. Jak kiedyś w e32 założyłem używki to podziałały miesiąc.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    mam takie za 100 zł od kolegi ale nie wiem jak je sprawdzić :( a nie sztuka zamienić złe na złe.
    W sumie ponad 1000 zł to nie chce mi sie dawać za elektrozaworki . Jeszcze da sie jakoś bo jak włączę na środkowy nawiew to nie daje gorące, do tego klima i jest git.

    Dzięki Panowie za odp w temacie .
    Elektrozaworki wezmę do Sulejowa może ktoś je obada ;)

    Pozdro.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Założyć i zobaczyć czy jest lepiej.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    112
    BMW
    E38 4.0 M60, E32 3.0 M60
    Skąd
    Wrocław
    z elektrozaworami ciepła przerabiałem już temat w e34 - mi zatkały się bo uszczelki poparciały i pozatykały 2 wylotowe kanaliki - musiałem wygrzebać zwłoki uszczelek i wsadzilem spowrotem - następstwem tego jest to, ze mimo puszczenia zimnego nawiewu powietrze leci ciepławe (w e34 nie ma klimy BTW) - wina braku uszczelek przy zamkniętym zaworze = przelatująca ciepła woda przez owe zawory bez uszczelek

    a jak sprawdzić? pod 12V podlaczyć i jak będzie stukał i poruszał się po stole, to znaczy ze żyje i oddycha :D

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    no tak tylko są 3 piny, co do czego podłączyć ?

  8. #8
    pin 1 - "+"
    pin 2, 3 - masa zaworów (lewy/prawy)

    Sprawdź jeszcze, czy masz cały bezpiecznik nr 7 (jeśli wywalony, to zawory możesz zmieniać w ciemno.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Jestem po wymianie tych zaworków. Dla zainteresowanych cena z przez kilku dni w ASO wynosiła 1370zł. Po rabacie nabyłem za 1250zł.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Obawiam się że będę walczył z używkami. Mam trochę więcej do włożenia w auto więc muszę patrzeć na koszta. 1200 to nie mało za zaworki a gdzie reszta...
    Mam jeszcze amorki z przodu do wymiany tzn jeden puka. A że mam s-edc to jeden w serwisie kosztuje tylko 3 tyś zł !!! :hah: Nie wiem czy jest sens kupić używki z systemem czy lepiej nowe zwykłe ???
    Jutro odbieram VISKO, dzisiaj wstawiłem nowy akumulator , a to jeszcze nie koniec wiec zaworki będą używane , za 200 zł podobno kolega na zlocie się chwalił że ma dobre :)

    Dzięki Panowie za info o zaworkach . Jak sie uporam dam znać ;)
    Jakieś rady co do demontażu i montażu ?

    Walcze jeszcze ze wspomaganiem... nie chodzi tak jak chodziło kiedyś, chodzi ciężej... :(
    Mechanik mechanik twierdzi że to pompa , ja myślę że czujnik skrętu na przekładni . Pompa nie wyje, nie cieknie . Sam nie wiem co robić i jak to sprawdzić...

    Wiem że jest osobny temat wspomagania ale też tam też możliwości dużo :(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •