Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60

Wątek: Światła dzienne

  1. #1

    Światła dzienne

    Czyżby światełko w tunelu?? Na podstawie TEGO artykułu wygląda, że możemy śmiało, bez konsekwencji prawnych i finansowych używać tego, co daje nam fabryka.

  2. #2
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    A jak kiedyś o to pytałem to mnie pojechałeś :P sam chciałem przerobić halogeny w taki sposób, to twierdziliście, że to jest złe i wieśniackie
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #3
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    A jak kiedyś o to pytałem to mnie pojechałeś :P sam chciałem przerobić halogeny w taki sposób, to twierdziliście, że to jest złe i wieśniackie
    Piszę o światłach dziennych dostępnych standardowo w BMW a nie druciarstwie na halogenach. I chodzi tu o pewien szczegół, związany z koniecznością włączania tylnych postojówek w trakcie jazdy na dziennych. W myśl pewnych przepisów nie będzie to już konieczne, czyli całkowicie legalnie będzie można używać świateł dziennych w sposób przewidziany przez producenta.

  4. #4
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Powiem szczerze, że mocno propagandowa ta strona ;D
    Ale jest to światełko w tunelu jeśli chodzi o światła dzienne np w E38. Bo na dzień dzisiejszy i tak trzeba było włączyć światło postojowe. Teraz ten problem odpadnie.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    Powiem szczerze, że mocno propagandowa ta strona ;D
    Ale jest to światełko w tunelu jeśli chodzi o światła dzienne np w E38. Bo na dzień dzisiejszy i tak trzeba było włączyć światło postojowe. Teraz ten problem odpadnie.
    Nie chodzi mi oczywiście o sposób napisania artykułu, ale o to, że jest wskazany akt prawny, który znosi stary, durny przepis. Do tej pory włączałem postojówki przy dziennych, dla świętego spokoju. Teraz już nie będę. I to jest pocieszające ;D

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Nie rozumiem czemu tym się tak zachwycasz.
    Chociaż.... no jak dla mnie numer ze światłami dziennymi jest oczywisty - wiele aut spotykam jeżdżących tak.

    a swoja drogą to i w miejscu halogenów możesz też je mieć - tylko w tym przypadku jak cie policja zatrzyma, to sprawdzają czy masz na szkiełku reflektora oznaczenie homologacji dla "halogenów" - bo za jazdę na światłach przeciwmgielnych jest oczywiście mandat.
    Jedynie głupi policjancina z prewencji (czyt.: prowincji) może chcieć byś miał atest dopuszczenia czyli homologacje na papieru w aucie - co jest bzdurą, wystarczy "nadruk" na szkle klosza.

    A zgodnie z przepisami od lat można jeździć na światłach dziennych, a jak ich nie masz to na mijania.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Nie rozumiem czemu tym się tak zachwycasz.
    Chociaż.... no jak dla mnie numer ze światłami dziennymi jest oczywisty - wiele aut spotykam jeżdżących tak.....
    Bo masz e32.... A tam nie były przewidziane dodatkowe światła dzienne, bo i po co, skoro aut z oryginalnym oświetleniem ksenonowym było bardzo mało. Idea jest taka, żeby nie palić xenonów, jeśli można jeździć na innych, tańszych w wymianie, żarówkach.

    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    .....
    A zgodnie z przepisami od lat można jeździć na światłach dziennych, a jak ich nie masz to na mijania.
    To oczywiste. Tylko do tej pory rozporządzenie ministra jasno stanowiło o tym, że wraz z lampami dziennymi mają świecić tylne światła postojowe. Taka dyrektywa nigdy nie obowiązywała na zachodzie. Chcąc zaadaptować takie światła w naszych warunkach trzeba było pstryknąć postojówki. Teraz już nie trzeba, stąd moja radocha.

  8. #8
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Nie rozumiem czemu tym się tak zachwycasz.
    Chociaż.... no jak dla mnie numer ze światłami dziennymi jest oczywisty - wiele aut spotykam jeżdżących tak.

    a swoja drogą to i w miejscu halogenów możesz też je mieć - tylko w tym przypadku jak cie policja zatrzyma, to sprawdzają czy masz na szkiełku reflektora oznaczenie homologacji dla "halogenów" - bo za jazdę na światłach przeciwmgielnych jest oczywiście mandat.
    Jedynie głupi policjancina z prewencji (czyt.: prowincji) może chcieć byś miał atest dopuszczenia czyli homologacje na papieru w aucie - co jest bzdurą, wystarczy "nadruk" na szkle klosza.

    A zgodnie z przepisami od lat można jeździć na światłach dziennych, a jak ich nie masz to na mijania.
    Chyba nie doczytałeś do końca ;)
    Chodzi o to , że w światłach dziennych nie świeci sie tył. Czyli w Polsce i tak trzeba było zapalać postojówki, żeby nie łamać przepisu. A co do halogenów to nie dokońca sie zgodzę. Popatrz sie na rysunek , który dokładnie opisuje jakie muszą być minimalne odległości o jezdni, obrysu auta itd. Nie każde halogeny zamontowane są w taki sposób żeby spełniać te normy.

    EDIT Sylwekk mnie ubiegł ;D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Jasne, kumam (rech .. rech) ;D

    Doczytałem, ale nie skojarzyłem problemu.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    zastanawia jedna rzecz, zgodnie z tym co napisano w tym artykule:

    "specjalnie zaprojektowane światła do jazdy dziennej które w odróżnieniu od światel mijania nie oślepiają, ponieważ mają intensywność około 200 kandeli (tyle co światła pozycyjne)"

    jeśli zatem intensywność świateł pozycyjnych i tych do jazdy dziennej jest taka sama to czy jedyne co tak naprawde je odróżnia to umiejscowienie?
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •