Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 60

Wątek: Światła dzienne

  1. #21
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Nie rozumiem czemu tym się tak zachwycasz.
    Chociaż.... no jak dla mnie numer ze światłami dziennymi jest oczywisty - wiele aut spotykam jeżdżących tak.
    Tak jak napisał bo jest to oryginalne a nie robione przez nas. I to mówi koleś co żyje w garażu...

    Daj spokój nie da rady go zrozumieć ;D

    Zmieni zdanie o "druciarstwie" jak usłyszy cenę w ASO ;D
    Sylwekk swoje a Wy swoje. Coboss powiedz mi jeszcze co Ty chciałeś napisać i wyrazić w tym pierwszym zdaniu. Bo ja tego nie mogę przełożyć na język polski?
    Trzepiecie śmietane mimo,iż nie dotyczy to tematu i zostało juz dawno przez Sylwka wytłumaczone.
    Kolejne posty nie na temat będą usuwane.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  2. #22
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    sylwekk oczywiscie jezeli jest mozliwe "uruchomienie" pewnej funkcji w aucie, jak najbardziej, ale montowanie dodatkowych swiatel lub przerobka ringow na dzienne to juz dlamnie druciarstwo,

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    sylwekk oczywiscie jezeli jest mozliwe "uruchomienie" pewnej funkcji w aucie, jak najbardziej, ale montowanie dodatkowych swiatel lub przerobka ringow na dzienne to juz dlamnie druciarstwo,
    + dłucialstwo :D (czyt. dłuciulstwo) :) Jakoś sobie nie wyobrażam dodatkowych świateł dziennych na przednim zderzaku 7er :D

  4. #24
    Panowie, żadnych doda6ttkowych lampek, to nie choinka, żeby coś jeszcze wieszać. Ja też czegoś takiego nie uznaję. Powtórzę po raz ostatni: e38 z modułem LCM2 lub nowszym daje możliwość uruchomienia świateł dziennych w oparciu o światła drogowe (zmniejszona o 80% moc żarówek). Takie światła działają w US. Takich świateł można też używać w Europie. Do niedawna w naszym prawie było napisane, że światła do jazdy dziennej muszą działać równolegle z tylnymi lampami postojowymi, ale zapis ten został uchylony, zatem nasze prawo (rozporządzenie ministra) jest już zgodne z prawem europejskim i możemy śmiało przestawiać nasze moduły do takiego działania, bez obaw o konsekwencje ze strony stróżów prawa.

    O zaletach nie ma się co rozpisywać. Dla mnie najważniejsze, że nie muszę teraz o światłach myśleć. Następna sprawa, ksenon będzie działał w nocy lub w złą pogodę. Lampa jako taka będzie się mniej grzała. O poborze prądu nie ma co pisać, bo to jest ułamkowa sprawa w porównaniu z resztą odbiorników w naszych autach.

    Oczywiście każdy zrobi jak uważa. Chciałem tylko zasygnalizować pewne, idące we właściwą stronę zmiany.

  5. #25
    A ja już mam daylighty i nie zawaham się ich używać ;D Dzięki Sylwekk ;) Mnie się podoba, komu się nie podoba nie musi przecież tego uaktywniać.

    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Oczywiście każdy zrobi jak uważa. Chciałem tylko zasygnalizować pewne, idące we właściwą stronę zmiany.
    I to jest morał tego tematu ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska
    ja tez mam taki wynalazek i uwierzcie ze to nie jest drogie. od czasu kiedy posiadam ta funkcje jezdze tylko na przednich swiatlach (czyt dziennych) i nie wlaczalem postojowek (i nikt mnie nie zatrzymywal a wrazenie jest nie male.
    P.P.K.K

  7. #27
    Vip Vip Awatar vitoRio
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    50
    BMW
    e38
    Skąd
    Warszawa
    [quote="Damias"]A ja już mam daylighty i nie zawaham się ich używać ;D Dzięki Sylwekk ;) Mnie się podoba, komu się nie podoba nie musi przecież tego uaktywniać.


    Musze przyznac ze ladnie takie swiatla wygladaja, akurat w drodze z Wawy do Sulejowa mialem okazje obserwowac te swiatelka u Damias'a . Ja tez takie chce ,dlatego bede szukal nowszego modulu swiatel do mojej bumy
    21" inch

  8. #28
    Jakby ktoś jeszcze nie wiedział o co chodzi ze światłami do jazdy w dzień to tu jest dość jasno to opisane.
    http://moto.onet.pl/1565075,1,teraz-...ul.html?node=2
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  9. #29
    Swoją drogą trochę im zajęło opublikowanie informacji o nowym rozporządzeniu.... w sumie 2 miesiące zwłoki.... Ale najważniejsze, że doszli do wniosku i poprawili zapisy.... :medit:

  10. #30
    Jak pojawiło się na onecie to może dotrze do większej ilości osób w tym może i do niedoinformowanych policjantów :D i nikt już nie bedzie miał żadnego ale do tych świateł :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •