Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 60

Wątek: Światła dzienne

  1. #11
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    zastanawia jedna rzecz, zgodnie z tym co napisano w tym artykule:

    "specjalnie zaprojektowane światła do jazdy dziennej które w odróżnieniu od światel mijania nie oślepiają, ponieważ mają intensywność około 200 kandeli (tyle co światła pozycyjne)"

    jeśli zatem intensywność świateł pozycyjnych i tych do jazdy dziennej jest taka sama to czy jedyne co tak naprawde je odróżnia to umiejscowienie?
    Wygląda na to, że tak. Ale fakt fest niezaprzeczalny, że z tych mniej więcej 20% mocy żarówki wieczorem projekcja jest dość daleka.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Dobra a ja np nie kumam o co chodzi za bardzo z tymi dziennymi skoro było to u nas montowane to gdzie i za ile mogę to kupic? I czy wystarczy halogeny przednie wyjąć i wsadzić dzienne i bedzie wszystko działać?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #13
    Supermen, przeszukaj dokładnie forum, bo o światłach dziennych w oparciu o lampy drogowe trochę tu było pisane....

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    ...a jak Ci jeszcze mało to wklep "DRL" na BimmerBoard.com - gdzie jak gdzie, ale tam jest info z pierwszej ręki.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a ja pierdziele, co mi szkodzi zapalic swiatla........ montowanie dodatkowych swiatlem, druciarstwo z halogenami, ringi itp, wlaczam swiatla i jade i tyle, smieszy mnie jakies tam diodowy swiatla w cordobach itp wyglada to glupio, kosztuje pare zl i gdzie tu oszczednosc??? a wioska jedzie


  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    a ja pierdziele, co mi szkodzi zapalic swiatla........ montowanie dodatkowych swiatlem, druciarstwo z halogenami, ringi itp, wlaczam swiatla i jade i tyle, smieszy mnie jakies tam diodowy swiatla w cordobach itp wyglada to glupio, kosztuje pare zl i gdzie tu oszczednosc??? a wioska jedzie

    Obrazek
    dopatruja sie w tym oszczednosci, znaczenie ma tez podobno "nie palenie xenonow na darmo" jak to sie przeklada na rzeczywista oszczednosc nie mam pojecia?
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #17
    Widzę, że nie wszystkim jest ten temat znany....

    Zapraszam zatem do lektury tego tematu. W bieżącym wątku chodziło mi o przekazanie informacji, że ci, który już mają takie światła, nie muszą się martwić o włączanie postojowych, żeby coś z tyłu się żarzyło.

    Krzywy, tu nie ma żadnego druciarstwa. Komputer i do przodu ;)

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Krzywy, tu nie ma żadnego druciarstwa. Komputer i do przodu ;)
    Dla przypomnienia - auta w specyfikacji na rynek północnoamerykański - miały DRL's (= Daytime Running Lights = światła do jazdy dziennej) w standardzie.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    a ja pierdziele, co mi szkodzi zapalic swiatla........ montowanie dodatkowych swiatlem, druciarstwo z halogenami, ringi itp, wlaczam swiatla i jade i tyle, smieszy mnie jakies tam diodowy swiatla w cordobach itp wyglada to glupio, kosztuje pare zl i gdzie tu oszczednosc??? a wioska jedzie

    Obrazek
    Jak są ori fabrycznie przystosowane to korzystać można i nie ma wsi, ale dokładka hmm inwestycja hmm to już chyba małoopłacalne pomijajac ze wogóle nieestetyczne... dzienne stosuje tylko w mieście, na trasie to nie ma o czym mówić a jadąc ponad 200 to i halogeny lepiej załączyć... Jak nie było nakazu to i tak zawsze miałem reflektory pozałanczane, lubilem zawsze dużo światła, już jako małe dziecko ciągle bawiłem sie światłami w 125p taty :D - plusem było ze sie cżłowiek wyróżniał od reszty co mogło dawać znać ze jade szybko a teraz to lipa... W miescie ciagle sie wsiada i wysiada a żarniki i przetwornice tego nie lubią więc tak jak juz mam zaprogramowane te dzienne to korzystam... Po za tym każde E38 sie ogląda za mna :D

  10. #20
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Nie rozumiem czemu tym się tak zachwycasz.
    Chociaż.... no jak dla mnie numer ze światłami dziennymi jest oczywisty - wiele aut spotykam jeżdżących tak.
    Tak jak napisał bo jest to oryginalne a nie robione przez nas. I to mówi koleś co żyje w garażu...

    Daj spokój nie da rady go zrozumieć ;D

    Zmieni zdanie o "druciarstwie" jak usłyszy cenę w ASO ;D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •