Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Przestroga przed trupami, rozpadziuchami i innym złomem

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków

    Przestroga przed trupami, rozpadziuchami i innym złomem

    Witam

    Proponuje dla Adminów by ten temat zamieścić jako przyklejony

    -----------------------------

    Tu zamieszczajmy przestrogi do ogłoszeń i ofert aut, których waszym zdaniem NIE WOLNO KUPIĆ, by się nie wciąć.

    Jak ktoś zna lub sprawdzał auto, które jest totalnym trupem, albo miało niemiłego dzwona lub kilka, które się rozpada że nawet gubi części na równej i prostej drodze - Tu wsadzajmy takie przestrogi.

    Jeśli ktoś chce przestrzec, to prócz linku do aukcji koniecznie proszę o uzasadnienie - musisz znać auto (sprawdzone/jeżdżone/własne) i jasne info co jest nie teges z pojazdem.
    A po drugie, to może nie komentujmy postów z ostrzeżeniami by nie zaśmiecać niepotrzebnie dla innych, jedynie jak ktos zna zamieszczone już auto i chce coś od siebie dopisać to jak najbardziej wskazane.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Dobrze zrobiłeś. :D

  3. #3
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Po powstaniu tego dzialu trzeba bedzie wynajac dodatkowe servery :D
    bo "smietniki" to niestety okolo 90% ogolu ogloszen... :(
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Proponuję wklejać oprócz linków sreeny wrzucone na fotosika - dla potomnych jak aukcja zniknie

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Dla mnie to troszke bez sensu - każdy ma inne podejście do samochodów. Dzisiaj w komisie ludzie oglądali auto i otworzyli z kluczyka przez co ciągle migały światła, po za tym odchodziła uszczelka jednych drzwi (fiat) a ludzie z góry uznali ze to auto to padlina i ze te migacze to awaria konkretna i wogóle i nie dali sobie powiedzieć o co chodzi nawet jak im pokazano ze trzeba inaczej otwierac i jest ok, po za tym był przerysowany zderzak (uwierzcie lekko) i to juz dobiło całkowicie. Dla nich to była ruina a dla normalnego klienta 200-300zł inwestucji..
    Dałem taki przykład, bo można niepotrzebnie kogoś tutaj skrzywdzić, jeden uzna że auto jest złom a inny będzie wiedzial że jest ok...
    Więc ja osobiście proszę o rozwage i naprawde umieszczać konkrety ! Darujcie sobie kwestie że pewnie licznik cofany bo to juz każdy normalny wie.. że siedzenie kierowcy przetarte, bo jak może niektóry pamietają było pokazane jakieś E38 co niby miało 70 (czy jakoś tak) tyś km przejechane i tez miało fotel nieidealny...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    1. Popieram wypowiedź @Aldika - obecnie porodziło się wielu znawców i kolegów "pomocników" co to robią za cień i nic się nie odzywając chodzą i macają auto byle by później wymyślić coś ciekawego - rysa na błotniku zawsze oznacza (u nich) że "robiony" ;) sam byłem świadkiem podobnych "akcji" w różnych komisach gdzie sam robiłem za "cichego znawcę" :D
    2. Będę dyplomatyczny: pomysł fajny, ale.... po to w zasadzie jest cały ten dział ;)
    3. Zamiarem autora postu było umieszczanie info o padlinach a nie komentowanie pomysłu samego w sobie
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    41
    BMW
    BMW 740i '00
    Skąd
    Olkusz
    Mimo wszystko wydaje mi się że takie miejsce byłby przydatne. Owszem zawsze można przesadzić z oceną ale wydaje mi się*że większość osób decydująca się kupić 7kę i potrafiąca sklecić trzymającą się*kupy recenzję auta będzie potrafiła w miarę nie przesadzić :).
    Mi kiedyś przyszło oglądać 740 z dwiema warstwami lakieru, tabliczką znamionową 730, automatem chodzącym jak zegarek - co sekundę robiła cyk, cyk, cyk i ogólnie w stanie rozpadu... wziąłem urlop i przejechałem 100 km żeby ją obejrzeć. Sam myślałem wtedy żeby założyć coś w stylu dzisiejszych "bezwypadkowe.net"...

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Mirek
    Dobrze zrobiłeś. :D
    Poczekaj aż znawca wpadnie do Ciebie z miernikiem lakieru, wykarze mu że miałes malowaną np maske i w 4 literach będzie miał tłumaczenia ze przez 20 lat w aucie co jedzie 200 bez zająknięca muszą powstać ślady od kamieni itp itd a potem wkleji link do Twojego ogłoszenia i wszystkim powie "unikajcie tego auta, mina straszna, cały przód malowany, napewno po nieżłym dzwonie" :)

    Dział ok ale błagam skupny sie tylko na takich rzeczach jak uszkodzona skrzynia biegów, uszkodzony silnik, przebite numery, brak podłogi od rdzy (w bmw chyba niemozliwe :) ), brak progów - ALE BRAK nie nalot rdzawy, uszkodzony most...
    Dam kolejny przykład, u moje dziewczyny w E30 waliło tylne zawieszenie, czyli przyjeżdża zjadacz chleba i mówi ze cale zawieszenie z tyłu wyrąbane a winą były poduszki na amorach - koszt 30zł plus kilkadziesiat minut miłej pracy :) - dąże do tego abyście mieli konkretne dowody na to ze jest jakas tam rzecz uszkodzona a nie snuć domysłami ... jeden powie ze motor uszkodzony bo cały lata i nie równo chodzi a okazać si emoze np odma która w ASO kosztuje 150zl :)

    Robie tutaj tyle szumu dlateo ze wiem jak wyglądają niektóre rady "znawców"...

  9. #9
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Cytat Zamieszczone przez Mirek
    Dobrze zrobiłeś. :D
    Poczekaj aż znawca wpadnie do Ciebie z miernikiem lakieru, wykarze mu że miałes malowaną np maske i w 4 literach będzie miał tłumaczenia ze przez 20 lat w aucie co jedzie 200 bez zająknięca muszą powstać ślady od kamieni itp itd a potem wkleji link do Twojego ogłoszenia i wszystkim powie "unikajcie tego auta, mina straszna, cały przód malowany, napewno po nieżłym dzwonie" :)

    Dział ok ale błagam skupny sie tylko na takich rzeczach jak uszkodzona skrzynia biegów, uszkodzony silnik, przebite numery, brak podłogi od rdzy (w bmw chyba niemozliwe :) ), brak progów - ALE BRAK nie nalot rdzawy, uszkodzony most...
    Dam kolejny przykład, u moje dziewczyny w E30 waliło tylne zawieszenie, czyli przyjeżdża zjadacz chleba i mówi ze cale zawieszenie z tyłu wyrąbane a winą były poduszki na amorach - koszt 30zł plus kilkadziesiat minut miłej pracy :) - dąże do tego abyście mieli konkretne dowody na to ze jest jakas tam rzecz uszkodzona a nie snuć domysłami ... jeden powie ze motor uszkodzony bo cały lata i nie równo chodzi a okazać si emoze np odma która w ASO kosztuje 150zl :)

    Robie tutaj tyle szumu dlateo ze wiem jak wyglądają niektóre rady "znawców"...



    BRAWO!!!
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Robie tutaj tyle szumu dlateo ze wiem jak wyglądają niektóre rady "znawców"...
    A wyglądają tak bo ludzie podchodzą do handlarza jak do jeża - i w 100% słusznie. Zawsze jest to samo - przez telefon igiełka nic do zrobienia nie ma itd a jak przyjeżdżasz i zaczynasz wyciągać kolejne wady zazwyczaj dosyć poważne sk... robi oczy i rzuca w stylu "dla mnie to jest idealny" albo właśnie "jak chce pan nowe auto to do salonu". A w ogłoszeniu pisze "jak nowe"

    I dlatego ten temat ma sens, ale wrzucajmy tu auta przede wszystkim z poważną przeszłością wypadkową - szpachla na dachu, każda szczelina sobie itd. lub auta które w RAŻĄCY sposób rozmijają się z opisem, a nie oczerniajmy bezpodstawnie kogoś, bo coś stuka w zawieszeniu, albo ma wyciek ze zbiornika wspomagania ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •