Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: Przestroga przed trupami, rozpadziuchami i innym złomem

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    41
    BMW
    BMW 740i '00
    Skąd
    Olkusz
    Cytat Zamieszczone przez tristeza
    A wyglądają tak bo ludzie podchodzą do handlarza jak do jeża - i w 100% słusznie. Zawsze jest to samo - przez telefon igiełka nic do zrobienia nie ma itd a jak przyjeżdżasz i zaczynasz wyciągać kolejne wady zazwyczaj dosyć poważne sk... robi oczy i rzuca w stylu "dla mnie to jest idealny" albo właśnie "jak chce pan nowe auto to do salonu". A w ogłoszeniu pisze "jak nowe"
    Dla mnie najbardziej zabawne jest tłumaczenie - celują w tym właściciele komisów - że on się nie zna. Już kilka razy miałem sytuacje że w komisowym (w sensie będącym własnością komisu) aucie pokazuje się jakąś poważną rzecz a gość z uśmiechem że on nie wiedział że tak w tym modelu jest. Gość wydaje własne pieniądze, sprowadza auto i nie widzi np ponadlewanych plastikowych mocowań zderzaka przy przednim zderzaku, brakujących w nim szpargałów typu instalacja halogenów, popękanych plastików od wentylatora, chłodnicy itp. i braku osłony silnika... Nie, jemu sprzedawca powiedział że auto nie miało wypadku i tego się trzyma a o osłonie na silnik twierdzi że pewnie nie była seryjna. A była... a on miał już z 10 samochodów tego typu... Ech.
    Choć trzeba przyznać że np. do kręcenia liczników to handlarz zmuszają klienci trochę. Widzi taki 350 tyś. to się często nawet nie wybierze obejrzeć.

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Chwile mnie nie było i się ładna dyskusja zrobiła.

    W sumie to mnie już uprzedzili po niekąd Aldik i tristeza.

    Tak jak w temacie pisałem, nie chodziło mi tu o jakieś rozgoryczenia niedoszłego klienta,że mu się kolor nie podoba albo silnik przełożony czy tez malowane i tp.

    ALE to prawdziwe trupy, co nie jeżdżą, na sam widok strach do takiego wsiąść - czyli trupy i szroty
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Lord_Jim
    Cytat Zamieszczone przez tristeza
    A wyglądają tak bo ludzie podchodzą do handlarza jak do jeża - i w 100% słusznie. Zawsze jest to samo - przez telefon igiełka nic do zrobienia nie ma itd a jak przyjeżdżasz i zaczynasz wyciągać kolejne wady zazwyczaj dosyć poważne sk... robi oczy i rzuca w stylu "dla mnie to jest idealny" albo właśnie "jak chce pan nowe auto to do salonu". A w ogłoszeniu pisze "jak nowe"
    Dla mnie najbardziej zabawne jest tłumaczenie - celują w tym właściciele komisów - że on się nie zna. Już kilka razy miałem sytuacje że w komisowym (w sensie będącym własnością komisu) aucie pokazuje się jakąś poważną rzecz a gość z uśmiechem że on nie wiedział że tak w tym modelu jest. Gość wydaje własne pieniądze, sprowadza auto i nie widzi np ponadlewanych plastikowych mocowań zderzaka przy przednim zderzaku, brakujących w nim szpargałów typu instalacja halogenów, popękanych plastików od wentylatora, chłodnicy itp. i braku osłony silnika... Nie, jemu sprzedawca powiedział że auto nie miało wypadku i tego się trzyma a o osłonie na silnik twierdzi że pewnie nie była seryjna. A była... a on miał już z 10 samochodów tego typu... Ech.
    Choć trzeba przyznać że np. do kręcenia liczników to handlarz zmuszają klienci trochę. Widzi taki 350 tyś. to się często nawet nie wybierze obejrzeć.
    Powiem Ci coś zabawnego, jako z racji tego że handluje równiez mam taką mikro myjnie w garażu i myje auta przeróżnym ludzią - i często znajomy handlarz pyta sie mnie jak mu odwioze auto po myciu " I co Janku - jak to wogóle jeździ?" Jest dosyć boagty i jak nie ma czasu a cena dobra to wypłaca i gdzies wybywa a auto ogląda tylko pobierznie fakt ze jak ma wydać 30, 40 czy wiecej tysiecy to sie przejedzie z 500metrów, ale CCC (cena czyni cuda) jak jest dobra to się bierze pomijając wady, jak będzie konkret klient to si emu upuszcza na naprawy... A co do detali hmm interesuje sie bmw od wielu lat a od paru dni wiem że np halogen do diesla jest krótszy od tego do benzyniaka? Ciekawe ilu z Was to wie .. A jest to moja trzecia E38 a chyba 7dma 7er a 11 beemka ... Po za tym jeżeli ktoś Ci sprzedaje E38 z np z 98r za 10tyś to patrzysz czy ma inny np zderzak? - wątpie...
    Nie bierzcie mnie za jakiegoś obronce handlarzy, ale kazdy medal ma dwie strony, jest wiele oszystów ale jeszcze wiecej powalonych klientów oczekijących od 10 czy 15 letniego samochodu ze będzie jak z salonu... Po za tym spróbuj sprzedać auto i napisz w ogłoszeniu ze był cały malowany i trzeba zrobić np ze 3 rzeczy - eh zapomnij że ktoś zadzwoni chyba ze wystawisz za 1/4 ceny. Nawet jeżeli auto w rzeczywistosci masz suuper..

    Tak to pisze to przpomniała mi sie jedna anegdotka - znajomy mojego kumpla pare lat temu wystawil ogłoszenie sprzedaży swojego auta, wlasciwie mu nie zależało, wiec zrobił taki opis ze po pierwszej linijce być odpuścil, ogólnie że auto szrot itp a o dziwo zadzwonił klient i przyjechał i powiedział mu ze skoro byl taki szczery to mu sie to bardzo spodobało i bez zająkniecia i targowania wypłacił i kupił :o ;)

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Chwile mnie nie było i się ładna dyskusja zrobiła.

    W sumie to mnie już uprzedzili po niekąd Aldik i tristeza.
    Spokojnie dyskutujemy - to chyba dobrze :):) Każdy pisze co myśli - to są plusy życia w wolnym kraju :medit: :]

    A co do "uprzedzili" - tzn uprzedzilismy Cie w kwesti posta czy masz uprzedzenia do nas :)?

  5. #15
    Aldik, edytuj posty, to już po raz kolejny.....

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Aldik, edytuj posty, to już po raz kolejny.....
    CHętnie ale proszę naucz mnie jak cytować kilka osób w jednym poscie .... juz prosze pov r az kolejny...

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Chwile mnie nie było i się ładna dyskusja zrobiła.

    W sumie to mnie już uprzedzili po niekąd Aldik i tristeza.
    Spokojnie dyskutujemy - to chyba dobrze :):) Każdy pisze co myśli - to są plusy życia w wolnym kraju :medit: :]

    A co do "uprzedzili" - tzn uprzedzilismy Cie w kwesti posta czy masz uprzedzenia do nas :)?
    Nie łap mnie za wyrywki wypowiedzi jak dziennikarz z "FAKTu" - cały post wyjaśnia dokładnie o co chodzi.

    Sam przede mną napisałeś (co dodałem tez w następnym poście) o jakie rodzaje ofert samochodów mi chodziło zakładając ten temat.
    A że nasz język jest piękny i bogaty w słownictwo ....
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Chwile mnie nie było i się ładna dyskusja zrobiła.

    W sumie to mnie już uprzedzili po niekąd Aldik i tristeza.
    Spokojnie dyskutujemy - to chyba dobrze :):) Każdy pisze co myśli - to są plusy życia w wolnym kraju :medit: :]

    A co do "uprzedzili" - tzn uprzedzilismy Cie w kwesti posta czy masz uprzedzenia do nas :)?
    Nie łap mnie za wyrywki wypowiedzi jak dziennikarz z "FAKTu" - cały post wyjaśnia dokładnie o co chodzi.

    Sam przede mną napisałeś (co dodałem tez w następnym poście) o jakie rodzaje ofert samochodów mi chodziło zakładając ten temat.
    A że nasz język jest piękny i bogaty w słownictwo ....
    :medit:

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Mam takie pytanie czy ktoś tu wreście zrobi pożądek??? Spakować wszystko co ma być do jednego wora i już a tak już dość długa czytanka :razz: Od czego jest ADMIN?!?!?!?!

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    41
    BMW
    BMW 740i '00
    Skąd
    Olkusz
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    A co do detali hmm interesuje sie bmw od wielu lat a od paru dni wiem że np halogen do diesla jest krótszy od tego do benzyniaka? Ciekawe ilu z Was to wie .. A jest to moja trzecia E38 a chyba 7dma 7er a 11 beemka ... Po za tym jeżeli ktoś Ci sprzedaje E38 z np z 98r za 10tyś to patrzysz czy ma inny np zderzak? - wątpie...
    Wiesz, ja zdaję sobie sprawy że przegięcia są też ze strony kupujących. Osobiście kupując BMW nie liczyłem że kupię auto z połowy lat 90-tych i będzie jak nowe z salonu. Moje BMW miało parę felerków, a to odpryski lakieru bezbarwnego na masce, a to złamany jakiś element plastikowy w środku, co nie przeszkadzało mu być autem w dobrym stanie.
    Natomiast pisałem o sytuacji gdzie komis często sprowadzający Rovery wmawia mi prosto w oczy że tak w tych modelach jest. A nie jest :) (i nie piszę o halogenie ale o osłonie silnika, wyobrażasz Sobie że pokazujesz komuś silnik 740 bez osłony i mówisz że nie każdy model ją miał?) Albo otwierając maskę zachwala bezwypadkowość auta podczas gdy ewidentnie widać wokół silnika ślady napraw, klepania itp.
    I poprosty śmieszy mnie, jeśli takie pierdoły mówi mi ktoś zawodowo zajmujący się handlem samochodami... tak jak w moim zawodzie śmieszą mnie graficy którzy nie wiedzą co to CMYK czy Pantone...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •