Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: [ elektryka] Automatycznie otwierana klapa bagażnika

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice

    [ elektryka] Automatycznie otwierana klapa bagażnika

    Z racji robienia sie OT tu przenoszę temat dotyczący klapy tutaj.

    A teraz co i jak z tą klapą bo zacznę sie bać jej używać. żeby czegoś nie zepsuć. Co może sie stać jak ktoś by mi ją opuścił zamiast guzik wciskać?
    A Jey nie przesadzasz trochę to aż tak może zaszkodzić to opadanie klapy?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  2. #2
    Jak to ktoś zrobi raz na czas, to tragedia sie nie stanie. Ale jak byś notorycznie zamykał ja ręcznie to coś na pewno się spieprzy. Używaj jej tak jak to powinno się robić, czyli otwieraj do końca i zamykaj przyciskiem albo pilotem. Jak by nie patrzeć, jest to mechanizm elektrohydrauliczny, więc notoryczna ingerencja sił ludzkich musi w końcu wyrządzić krzywdę. Niech ktoś kto się zna na mechanice i wie jak wygląda i działa ten system w E38 wypowie się co można zepsuć, bo ja jestem tylko prostym narzędziem w rękach E38 i nie posiadam takiej tajemnej wiedzy. Aha, jak kluczyk jest w stacyjce to zamykanie z pilota nie działa :]
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  3. #3
    Zepsuć się mogą w zasadzie tylko dwie rzeczy ale nie za tanie :] Tzn siłownik hydrauliczny puści ciśnienie (nowy w ASO ok 1000zł, można oczywiście próbować naprawiać w specjalistycznym zakładzie ale nie wiem za ile choć na pewno taniej) lub coś w pompie puści i to będzie na pewno droższe od siłownika. O koszcie nowej pompy nie mówmy :D
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #4
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    O koszcie nowej pompy nie mówmy :D
    Czemu nie? :D Niech wszyscy wiedzą, że kosztuje 1200$ czyli ok. 3800 zł :D
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  5. #5
    Gdzieś tą cenę wynalazł? Bo jeśli nie u nas to trzeba doliczyć sobie marżę ASO, czyli w PL pewnie z 5 tyś :]
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #6
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Zadzwonie jutro jak nie zapomne i się dowiem jaka marża ;D
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    293
    BMW
    520iA
    Skąd
    Chorzów
    To ta klapa powinna sie zmaykac po przytrzymaniu guzika na pilocie ?? Cholera a ja myslalem ze tylko guziczkiem na klapie sie zamyka i stwierdzilem ze lipton ze z kluczyka sie nie da.

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez kri100s
    To ta klapa powinna sie zmaykac po przytrzymaniu guzika na pilocie ?? Cholera a ja myslalem ze tylko guziczkiem na klapie sie zamyka i stwierdzilem ze lipton ze z kluczyka sie nie da.
    Zamykanie z pilota działa w poliftowych. Przed liftem tylko otwieranie. Cena ASO za pompę 3737 zł. Siłownik 1522 zł. Nie warto kombinować i używać nie zgodnie z zaleceniami...

  9. #9
    Ano da się też zamknąć z pilota. Tylko trzeba trzymać przycisk aż się klapa do końca nie zamknie. Widzisz jak to miło odkryć coś nowego po miesiącach użytkowania. Ja po jakiś dwóch miesiącach znalazłem u siebie kaseciaka :D

    Ty Sylwekk lepiej rozkmiń jak zrobić, żeby tym przyciskiem wewnątrz auta dało się też zamykać :)

    A panom z ASO już podziękujemy
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Musze u siebie to sprawdzić to zamykanie z pilota. Ale to i tak nie jest za ciekawy patent bo jak puszcze guzik to opadnie samoistnie i znowu jest niebezpieczeństwo nawalenia czegoś ;(

    Jey dobrze gada pokombinuj Sylwekk jak zrobić żeby ze środka dało sie zamykać :D
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •