Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Wątek: [mechanika] zbiornik paliwa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska

    [mechanika] zbiornik paliwa

    Mam pytanie od pewnego czasu zauwarzyłem że kapie mi paliwo ze zbiornika są to bardzo małe ilosci ale chciałbym to zrobić i tu pytanie czy muszę wymieniać zbiornik czy można go jakoś zespawać albo coś jeżeli nie to jaki koszt nowego ( używanego ) zbiornika i czy sam go wymienię??

  2. #2
    Z tego co pamiętam to koszt nowego zbiornika w ASO to ok 1000zł. Chyba że masz nivo, to wtedy masz 10 litrów większy zbiornik i kosztuje on 3000zł :] Co do wymiany to ponoć jest z tym troche zabawy, bo trzeba z tyłu wszystko odkrecić, wydech, most czy co tam jeszcze BMW upchało. Robocizna o ile dobrze pamiętam to ponad 1000zł. Szczegółowo może wypowie się Wiktor, bo przerabiał temat kilka miesięcy temu. Klejenie da tylko krótkotrwałą poprawę.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar wasyle38
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Poznań
    Miałem coś podobnego jak odpalałem auto to strasznie było czuć paliwem w aucie i pod autem zostawały małe kropki paliwa! Nie trzeba jeśli masz podobne objawy jak ja to wystarczy wyjąc tylną kanapę tam nasz pod matą gumową masz klapkę na parę śrub krzyżakowych a po dnia dwa wężyki gumowe wchodzące do pompy paliwa, jeden z nich ze starości skruszał i na opasce metalowej podczas podawanie paliwa przy odpalaniu przeciekał mi kapało mi po zbiorniku. Wyjmij kanapę i zobacz przy odpalaniu! koszt naprawy 5 zł za opaski i wężyk!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    Też miałem z tym problem, wszystko potoczyło sie tak uzywany zbiornik w dobrym stanie kupiłem za 150zł średnio kosztują ok 250-300zł, za robocizne dałem 250zł ;) żeby go wyjąć tzreba zdjąć wał, wydech no i oczywiscie przelozyc wszystko do nowego zbiornika ;), lepiej zmienić niż łatać ja próbowałem ale dało rade tylko na jakiś czas usunąc usterke ;), pomyśl ktoś rzuci peta i możesz sie pozegnac z samochodem...

  5. #5
    tylko że z używką jest ten minus, że nigdy nie wiesz ile wytrzyma. Może być 15 lat, może być pół roku i znowu dziura :/
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    No właśnie też znalazłem dość tanią używkę ale nie wiem jak sprawa wygląda z wymianą jutro sprawdzę wężyk może to to

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Cytat Zamieszczone przez stachu0505
    No właśnie też znalazłem dość tanią używkę ale nie wiem jak sprawa wygląda z wymianą jutro sprawdzę wężyk może to to
    Jak już będziesz miał inny zbiornik w aucie, to nie zapomnij zrobić dziury w korku wlewu paliwa. Oszczędzisz nerwy w przyszłości.

    Pozdro

  8. #8
    Kupoując zbiornik pamiętaj o tym co pisałem. Sprawdź czy nie jest to bak od wersji z nivo, bo oprócz róznicy 10l pojemności mają one inne mocowania i kształt, a więc nie da się ich stosować zamiennie.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  9. #9
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Baki są zamienne tylko trzeba wymieniać razem z opaskami mocującymi, reszta jest taka sama :) Aczkolwiek po założeniu baku w innym rozmiarze niż był oryginalnie należy wziąć poprawke na wskazania poziomu paliwa. Po założeniu baku 85 do auta w ktorym byl 95 na zegarach będzie informacja o 7-8 litrach paliwa a zbiornik będzie pusty. Podejrzewam, że w przypadku założenia 95 w miejsce 85 będzie na odwrót - wg BC bak będzie pusty a w rzeczywistości będzie tam jeszcze kilka litrów PB.

    Z tego co mi wiadomo:
    Benzynowe E38 oprócz 750i mają bak 85litrów
    E38 z NIVO mają 95 litrów (dłuższe opaski mocujące)
    Pozostaje pytanie czy wszystkie 750i mają nivo, z tego co słyszałem tak i z tego co wynika z realoem.com wszystkie 750i mają zbiornik 95litrów

    U mnie do wymiany baku trzeba było wyjąć układ wydechowy oraz wał napędowy. Przez to całe zamieszanie z różnymi pojemnościami wymiana trwała ponad tydzień i kosztowała więcej niż powinna, ale była to kwota rzędu 300-400 zł :P

    Po zamontowaniu "świeżego" baku warto pamiętać o wymianie filtra węglowego odpowiadającego za odpowietrzanie baku lub o przewierceniu korku wlewu paliwa :D polecam drugą opcje - można zaoszczedzic w ten sposob ok 300 zl
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  10. #10
    Wiktor, na to właśnie czekałem. Dobrze że skleroza nie boli :)
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •