Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Czy ktoś z Was mial do czynienia z tym autem?

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Olejus dzieki, fajne stronki.
    Kurcze, w zeszłym roku jak zielone były po 2 złote to te samochody były naprawdę tanie. Chciałbym taka maszyna się przejechać i porównać z siódemka. Bo coś myślę że pod względem komfortu to limuzyny wysiadają z takim potworem.
    Tylko że w Polsce nie ma chyba serwisu np. lincolna. Nie wiem jak jest z innymi? A czy te silniki 5,7 to są silniki HEMI i oni je montują do różnych marek w stanach?
    A czy wiecie że: "12 czerwca 2007 roku w Pałacu Królikarnia w Warszawie ogłoszono wyniki samochodowego plebiscytu miesięcznika Playboy. W tegorocznej, czternastej edycji, w kategorii „Auto na każdą drogę” zwyciężył Cadillac Escalade. "
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Wiku, narobiłeś zamieszania... ;)

    Lincoln Navigator (i bliźniaczy Ford Expedition) - pochodzą z koncernu Forda.

    Cadillac Escalade (i spokrewnione z nim Chevrolet Tahoe, GMC Yukon) - pochodzą z koncernu General Motors (obecnie w stanie upadłości).

    Silnik 5.7 HEMI o którym mówisz - pochodzi z koncernu Chrysler'a (obecnie w stanie upadłości). Jeśli chodzi o SUV-y i pickupy - jest montowany w Dodge Ram, Dodge Durango, Jeep Grand Cherokee.
    Jest jeszcze wersja 6.1 HEMI stosowana w Jeep Grand Cherokee SRT-8 (420 hp).

    To tyle tytułem uporządkowania. ;)

    Co do serwisu - cóż, ASO Lincolna oczywiście nie znajdziesz (ani nawet oficjalnej sieci dealerskiej). Jak masz auto inne niż te najpopularniejsze (głównie Chryslery) to raczej nie ma co liczyć że w sklepie pan zdejmie z półki dowolną część.
    Niemniej działa trochę firm w tej branży i posiadacze Amerykanów jakoś dają radę te auta utrzymać. Także nie ma tragedii :)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    dziękuję Michał za uporządkowanie moich myśli. jakoś tak za dużo naraz chciałem powiedzieć. U mnie w mieście jeździ jeden Escalade i powiem wam że robi ogromne wrażenie, szczególnie swoją sylwetką. Choć według mnie Cadillac jest bardziej elegancki i szpanerski niż Lincoln czy ford.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Do usług... ;)

    Jeśli chodzi o pozycję/prestiż, to na amerykańskim rynku Navigator i Escalade są praktycznie bezpośrednimi konkurentami (jak E38 i W140). Natomiast Ford to zdecydowanie niższa półka - raczej marka popularna.

    W Polsce faktycznie Lincolnów trochę jest a Cadillac rzadko kiedy się trafi. Do mnie jednak nowa stylistyka wszystkich modeli Caddy'ego (te kanciaste, kwadratowe formy) zupełnie nie przemawia. Zdecydowanie wybrałbym Lincolna, zresztą mam dobre doświadczenia z amerykańskimi Fordami :)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Michaś ty to powinieneś w stanach mieszkać. ;D ;D ;D
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  6. #16
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Jako ze mieszkalem jakis czas w US to moge cos dopowiedziec w tym temacie.

    Escalade jest o wiele wiekszy i przestronniejszy w srodku,jakosc wykonania o wiele lepsza od Navigatora/Ford-a

    Co do spalania to.....no coz ciezka sprawa w US ciezko mowic o spalaniu...pewnie z 50$ na tydzien tankuje sie(a tam tak sie liczy...nie ile galonow nakm a ile dolarow na tydzien wydajesz na paliwo)

    Navigator a w szczegolnosci ten nowy typ to juz wogole dramat w srodku ,plastikowe wstawki ala aluminium,kanciaste a na tylnej kanapiemniej miejsca niz w Escaladzie.(zaraz jakas fote wkleje z Navigatora z tylnej kanapy)

    Nie wiem jak w Mlawie Wiku ale we Wrocku sa ze 2 escalady i napewno nie parkuja w centrum....duuuuuzy klopot z przejezdzaniem przez centrum miasta i waskie uliczki...

    O reszcie pogadamy na zlocie.
    A z duzych amerykancow to bym wybral na 10000% GMC SUBURBANA nowego...mega kozak i jakos lepsza niz w Cadilacku.


    tutaj zonka na tle nowego nawigatora,,srodek plastiki plus skaj -::
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  8. #18
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez wiku
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2829736

    fotele prawie jak w e38.
    Bo to fotka z nowej X5 ;D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  9. #19
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    A zmiana biegow jak w e65 ;D ;D ;D ;D
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •