Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: [mechanika] E38 i webasto vs ekonomia :) - pytanko

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez Lord_Jim
    Diesla reczej nie kupię... Nie leży mi dźwięk tego silnika, miałem parę podejść do zakupu ale się nie mogłem przemóc i pewnie się już nie przemogę... (...)
    wyciszenie 7ki musiałoby stłumić dźwięk ropniaka co pewnie jest nie możliwe.
    Odnośnie dźwięku diesla...
    Miałem okazję jechać wszystkimi dieslami w E38 - 725tds, 730d i 740d. Zapewniam Cię, że brzmienie KAŻDEGO z nich ma się nijak do odgłosów które możesz znać z aut typu Ford, Volkswagen czy Peugeot. Słuchając z zewnątrz zimnego silnika - może i coś tam klekocze (740d już raczej nie). Natomiast siedząc w środku mógłbyś spokojnie nie zorientować się że to diesel.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Jeździłem benzyniakami i dieslami, jak w 6 (comon raill) garach cos tam można sie połapać ale to hmm raczej duży bas przy ostrym przyspieszaniu to w V8d juz wogóle nie kumasz ze to diesel... Ogólnie jeżeli chodzi o dźwięk to ja bym sie tym wogóle na Twoim miejscy nie stresował, naprawde nie zauwazysz jakiejś różnicy... Chociaż bez orbazy ale tds jest głosny i mułowaty jednak tak jak pisze Elvis, jak będziesz dbal to kupe km nalatasz i to chyba najoszczędniejsza opcja jaką mozesz wybrać... pomijająć ze w razie awarji chyba też najtańsza do naprawy z racji tego ze części do tego motoru są latwo dostępne w niskich cenach,,,

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    41
    BMW
    BMW 740i '00
    Skąd
    Olkusz
    Dzieki wszystkim za odpowiedzi.

    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Jeśli nie podoba Ci się odgłos diesla (który w e38 jest dość przyjemny moim zdaniem) to na takie podejście brak argumentów. Natomiast złego słowa nie dam powiedzieć na temat TDS-a.
    Co do TDS i diesli to najbardziej drażni mnie charakterystyka odgłosów wydawana przez ten silnik. Nic na to nie poradzę choć wiem że to irracjnalne. Nie słyszałem co prawda 7ki z takim silnikiem, nigdy takiej nawet nie oglądałem - ale zamierzam to po waszych postach z ciekawości zweryfikować. Choć i tak jestem sceptyczny, słyszałem silnik BMW 2.0 w Roverze 75 i 3.0 w BMW 330d i w nich wyraźnie słychać jego dieselowość.
    A co do awaryjności TDS to zdaję sobie sprawę że dobrze użytkowane są w miarę bezawaryjne, ale na rynku wtórnym kupno TDSa to znacznie większa loteria niż kupno benzynowgo - tak słyszałem od ludzi siedzących w temacie handlu autami i BMW w szczególności. Ale nigdy nie mów nigdy... ;)

    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Niestety prawda jest taka, że w układzie wodnym jest dodatkowy zawór który po włączeniu webasta zamyka obwód wodny w układ webasto - kabina. Efekt jest taki, że po nagrzaniu webastem kabiny, silnik i tak odpalasz zimny!!!
    Czyli jak rozumiem to w BMW webasto jest bardziej nastawione na nagrzewanie wnętrza i umilanie życia kierowcy niż dla silnika i podzespołów. Trochę szkoda :)

    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    W warunkach dojazdów po 10km w jedną stronę należy liczyć po około 20 litrów PB / 100 km. Takie są realia :/
    No moja poprzednia (M60 4.0) paliła 18 l po tej trasie, więc pewnie nowszą też tyle wykręcę. Swoją drogą ciekawe czy jest zauważalna różnica pomiędzy tym silnikiem a M62 4.4 w takich warunkach.

    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Po pierwsze proszę używać edycji postów, zamiast pisać jeden pod drugim własne spostrzeżenia.
    Zrobione ;)

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Lord_Jim
    Dzieki wszystkim za odpowiedzi.

    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Jeśli nie podoba Ci się odgłos diesla (który w e38 jest dość przyjemny moim zdaniem) to na takie podejście brak argumentów. Natomiast złego słowa nie dam powiedzieć na temat TDS-a.
    Co do TDS i diesli to najbardziej drażni mnie charakterystyka odgłosów wydawana przez ten silnik. Nic na to nie poradzę choć wiem że to irracjnalne. Nie słyszałem co prawda 7ki z takim silnikiem, nigdy takiej nawet nie oglądałem - ale zamierzam to po waszych postach z ciekawości zweryfikować. Choć i tak jestem sceptyczny, słyszałem silnik BMW 2.0 w Roverze 75 i 3.0 w BMW 330d i w nich wyraźnie słychać jego dieselowość.
    A co do awaryjności TDS to zdaję sobie sprawę że dobrze użytkowane są w miarę bezawaryjne, ale na rynku wtórnym kupno TDSa to znacznie większa loteria niż kupno benzynowgo - tak słyszałem od ludzi siedzących w temacie handlu autami i BMW w szczególności. Ale nigdy nie mów nigdy... ;)

    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Niestety prawda jest taka, że w układzie wodnym jest dodatkowy zawór który po włączeniu webasta zamyka obwód wodny w układ webasto - kabina. Efekt jest taki, że po nagrzaniu webastem kabiny, silnik i tak odpalasz zimny!!!
    Czyli jak rozumiem to w BMW webasto jest bardziej nastawione na nagrzewanie wnętrza i umilanie życia kierowcy niż dla silnika i podzespołów. Trochę szkoda :)
    Niekoniecznie w dieslach zakłada sie webasto aby dogrzewało tylko silnik - ja musiałem doprogramować ogrzewanie wnętrza aby mi si epojawilo na "tv|"...

  5. #15
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Re: E38 i webasto vs ekonomia :) - pytanko

    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Webasto programujesz sam kiedy i na ile ma się właczyć. To ile czasu webasto będzie potrzebowało na podgrzanie silnika przed odpaleniem zalezy jaka będzie temperatura na dworzu. Wiadomo że w lato wystarczy kilka minut ale przy ostrej zimie to i może pół godziny chodzić. Na szczęście webasto zużywa dość niewielkie ilości paliwa.
    :) nie wiem czy Diesel działa inaczej ale:

    Jak Ci latem zadziała webo skoro załącza się dopiero gdy jest mniej niż 8*C

    A jeżeli chodzi o paliwo, dla mnie Webasto to jest hiena a Ty piszesz, że zużywa mało paliwa.
    U mnie jak jest -20*C i mam rezerwę na 40-50km to po odpaleniu pierwsze gdzie jadę (i to za długo na to nie czekam) to jadę na pierwszą lepszą stację bo dalej za diabła nie dojadę :/


    PS. Popraw literówkę :) skąd Ty żeś wytrzaskał to słowo dworzu? ;)


    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Odnośnie dźwięku diesla...
    Miałem okazję jechać wszystkimi dieslami w E38 - 725tds, 730d i 740d. Zapewniam Cię, że brzmienie KAŻDEGO z nich ma się nijak do odgłosów które możesz znać z aut typu Ford, Volkswagen czy Peugeot. Słuchając z zewnątrz zimnego silnika - może i coś tam klekocze (740d już raczej nie). Natomiast siedząc w środku mógłbyś spokojnie nie zorientować się że to diesel.
    Jak ładnie to opisałeś :)
    Ogólnie 4.0d (V8) brzmi podobno cudnie a co do TDSa dla mnie fenomenalny silnik!! I jedyny, który do tej pory spotkałem gdzie prędkościomierz obraca się szybciej niż obrotomierz ;D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #16

    Re: E38 i webasto vs ekonomia :) - pytanko

    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Jak Ci latem zadziała webo skoro załącza się dopiero gdy jest mniej niż 8*C
    i tu się nie zgodzę. Spokojnie sobie wieczorem odpalam webasto, nawet wówczas, gdy temperatura sięga 15 stopni. Przyznam że zawsze odpalam z pilota. Z BC nie sprawdzałem
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #17
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie wiem. W instrukcji BMW pisze co innego. Ale ja pilota nie mam więc nie wiem. A czy była jakaś inna wzmianka o pilocie to nie kojarzę. Cała zasada według instrukcji była taka sama dla wszystkich czy ktoś ma pilota czy nie. Może masz dokładane lub przeprogramowane?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •