Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: w poszukiwaniu e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    112
    BMW
    E38 4.0 M60, E32 3.0 M60
    Skąd
    Wrocław

    w poszukiwaniu e38

    Hello,

    latam po allegro i szukam e38,
    od razu przejde do sedna sprawy:

    - ograniczenie finansowe wynosi 17.500zl - ok 2000zl bede mial na dorazne poprawki (ze sprzedazy e34)
    - auto musi posiadac nitro LPG (ze wzgledu na prace jaka wykonuję) - ekonomiczne jednym slowem
    - musi byc automatyczna skrzynia biegow (mam dosyc machania patykiem)

    wyhaczylem pare sztuk na allegro/otomoto i powiem Wam jakie sa moje odczucia co do tych sztuk i prosilbym o opinie:

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8841027

    ta e38 posiada wszystko czego chce w zasadzie ale nie podobaja mi sie w niej:

    -uszczelki pod drzwiami odstajace - czy to przypadlosc ?
    -lewy blotnik nie jest przygnieciony ?
    -prawy tylny blotnik - czy mi sie wydaje czy jest z nim cos nie tak ?
    -prawy próg przy blotniku - co to za parch ?
    -brak spryskiwaczy pod reflektorami - same chyba nie odpadaja ?


    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8693761

    niby okazja ;] ze zdjec nic za bardzo nie mozna powiedziec, opis ... hmmm ... sam nie wiem - trzeba bedzie napisac do goscia zeby dal NORMALNE zdjecia...

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8892403

    bardzo uboga wersja, ale uzbroić auto to nie problem - ladnie wyglada lakier ale bez rewelacji

    http://moto.allegro.pl/item657868683...xenon_gaz.html

    boze te wydechy :razz: felgi na poziomie kola zapasowego w e34 ... hmmm

    http://allegro.pl/show_item.php?item=657704198

    ta sztuka wyglada w miare przyzwoicie

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8957264

    troche zwiesniaczone swiatla ale tragedii nie ma - ktos cos o niej wie ?

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8956564

    jeszcze ta - drewno brzydkie ae tragedii nie ma - przyzwoite felgi, oczywiscie wlasciciel auta przeprowadzil wymiany podzespolow dla przyszlego wlasciciela - hehe ;]

    http://moto.allegro.pl/item657127304...ora_xenon.html

    szkoda ze 2,8 ale podoba mi sie ...

    co o tych sztukach sadzicie ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krabi_one
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    193
    BMW
    E60 530i
    Skąd
    UK
    Szczerze, za 17 000 to ciężko coś dobrego znaleźć...
    na pewno z początku produkcji, ale i tak pewnie będziesz musiał się liczyć z wydatkiem na poprawki większym niż 2000 zł.

    Na początku szukałem tak w granicach 20 000 , teraz już mi się wydaje że 30 000 to za mało na dobrą sztukę :shock: .
    Lecz to dlatego, że nie chcę później siedzieć w warsztacie połowy czasu ale jeździć :D

    Nadal szukam :)


    Lecz z doświadczenia wiem, że mój znajomy sprzedał za 14 000 z 94 roku 735. i była w naprawdę dobrym stanie .

    Nie była co najważniejsze bita, albo była ale bardzo lekko i dobrze zrobiona.
    W każdym razie to była okazja (podział majątku po rozwodzie i musiał sprzedać ) :x

    Jak to ktoś napisał "nie wydawaj na ten samochód ostatniej złotówki ... " bo jednak trzeba go utrzymać.

    Z drugiej strony za 17000 na pewno coś znajdziesz.
    Powodzenia,

    zabieram się za oglądanie Twoich linków
    Z tym, że jaki ze mnie specjalista jak sam jeszcze nie ma 7er :razz:


    jak dla mnie to nr. 2,3 i 7 zwłaszcza te na śląsku wyglądają ok.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    41
    BMW
    BMW 740i '00
    Skąd
    Olkusz

    Da się i za 14 tyś... tylko trzeba mieć refleks

    Mi go niestety zabrakło i uciekł mi egzemplarz 740iA z 95 r. za 14,5 tyś. w stanie naprawdę ładnym... Moje wcześniejsze 740 było w niezłym stanie ale do tego nie miało nawet startu.
    Nauczka na przyszłość że jak się trafia prawdziwa okazja to dwa dni na przemyślenie to o jeden dzień za dużo... :razz:

  4. #4
    Dla tego jak tylko zobaczyłem swoją w necie to telefon do gościa, na drugi dzień bank, pociąg do Bydgoszczy i po oględzinach umowa wstępna i zaliczka do łapy :D

    nr 1 – odstające uszczelki pod drzwiami to nie jest normalny objaw. Świadczy to o tym, że coś musiało być grzebane. O stronie pasażera ciężko cokolwiek powiedzieć bo jest tylko jedno ciemne zdjęcie. W ogóle zdjęcia takie sobie, więc coś co wydaja się źle położonym lakierem może być zwykłym odbiciem jakiegoś obiektu. Na zderzaku nie ma spryskiwaczy, bo i nie ma ksenonów, więc pewnie zderzak był wymieniany. Trafiła mu się wersja z wodotryskami to taką założył, tylko same spryskiwacze pominął, bo obcinał koszta. Albo oryginalnie były zamontowane (bo chyba była taka opcja do zwykłych lamp) i ktoś mu je wydłubał, nie wiedząc, że ich wyjęcie jest możliwe tylko po zdjęciu zderzaka :] W środku auto nie jest złe, ale z zewnątrz widać że miało jakieś przygody. Prawy próg rzeczywiście jest pognieciony i to już na pewno nie są światło-cienie. Do tego gaz za 4800. Ja nic nie mówię, ale mój gazociąg kosztował 10tyś.

    nr 2 – chyba już kiedyś wisiała, bo kojarzę te fotki z CPNu. Ładne wnętrze (o ile jest zadbane) i super felgi, jedne z ładniejszych do E38. Minusem jest manualna klima. No i koniecznie jakieś normalne fotki musi podesłać.

    nr 3 – nie ma zdjęć środka. przydała by się fotka konsoli środkowej. A co do uzbrajania, to przekładka fikołków i boczków to pryszcz, ale dołożenie i zakodowanie navi czy klimatronika to większa zabawa.

    nr 4 – wydechy swoją droga, ale bardziej zastanawia mnie tylna klapa którą ktoś łomem otwierał.

    nr 5 – Przednie i boczne kierunki wymieniłbym na pomarańczowe, coby się komponowały w całość z tyłem. Albo na tył zapodać białe. Generalnie jakaś konsekwencje by się przydała, bo tak to jest choinka. Ale wymiana lamp to groszowe sprawy. Poza tym wygląda nieźle. niech podeśle więcej zdjęć.

    nr 6 – Światła się wymieni. Bardziej mnie martwi spasowanie elementów. Strona kierowcy: zderzak, błotnik, maska, lampa, kierunek, listewka pod lampą, drzwi i ich dolne listwy- ani pół elementu nie siedzi prostu. Strona pasażera nieco lepiej, o co sugeruje że strzał był w przedni narożnik od kierowcy.

    nr 7 – Więcej zdjęć. Poza tym może być niezła. Przeszkadza mi tylko radio. W takich autach jestem zwolennikiem oryginalnych rozwiązań. I ten gaz w zderzaku… Opis taki trochę z d***: „CZYSTA PODSUFITKA , SKÓRA MONTANA W IDEALNYM STANIE (LEPSZA OD ZWYKŁEJ SKÓRY) , DREWNO MATOWE NIE ZNISZCZONE ,KOMPLET DYWANIKÓW WELUROWYCH , SCHOWKI WSZYSTKIE SIĘ ZAMYKAJĄ”. No po prostu rewelacja że schowki się zamykają  Poza tym Montana była podstawową skórą, więc nie wiem od czego ma być lepsza. Tzn było tam jeszcze coś bardziej podstawowego od niej, ale tego się praktycznie nie spotyka i mało kto to widział i o tym słyszał. Tak więc generalnie Montanę uważa się za podstawową. Ale prezentuje się ciekawie

    nr 8 – klima w manualu, co sugeruje że wiele więcej z wyposażenia tam nie znajdziesz. DO tego dokładany xenon. No i wywalił kase na gaz a teraz sprzedaje auto?

    Moje typy do podesłanai większej ilości dobrych fotek i ew. oględzin to 2,5,7.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    jey ale gaz do 750 to inna sprawa, 4800za V8 to normalna sprawa, ja mam okazje zagazowac instalką BRC za 3800

  6. #6
    Fakt, mea culpa. Umknęło mi że to nie V12 :)
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    kurcze strasznie drogie te instalki do V12, niejestes pierwszą osoba od ktorej slysze ze to tyle kosztowalo, choc sa i ludzie ktorzy wsadzili to za 5tys i dziala, sam osobiscie jezdzile takim autem i bylo idealnie

  8. #8
    Takie życie. Faktura na bebechy jest na 9500zł + montaż chyba 500zł
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •