Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [ pozostale] [750 ASC/ASC+T] Świecąca kontrolka

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki

    [ pozostale] [750 ASC/ASC+T] Świecąca kontrolka

    Już wiem co to za pomarańczowa kontrolka nad ELM - trójkącik z wykrzyknikiem owinięty strzałką - to informacja o ASC/ASC+T tyle tylko że ja już nie wiem, czy jak ona świeci to znaczy że jest ASC włączony, ma awarię czy jest odłączony.

    Opis.
    Przekręcam kluczyk. Kontrolki świecą - ASC i ELM. Uruchamiam silnik. Obie (kolejno) gasną. Po chwili (czasem dłuższej, czasem szybciej) lub przejechaniu kilkudziesięciu metrów (sporadycznie do 1km) - zapala się owa kontrolka ASC

    Przyciskiem do ASC starałem się pobawić ale guzik mi z tego wyszło, może coś z nim robię nie tak...?

    Wczoraj zauważyłem że z pompy wspomagania coś kapnęło/chlapnęło (w tygodniu pojadę to naprawić) jednak czy to może być przyczyna? Gdzieś na czujnik chlapnęło olejem i teraz system sądzi że jest ślisko?

    Przed wymianą skrzyni biegów zdarzało się jej zaświecić ale nie było to trwałe, po wymianie skrzyni biegów objawy są jak wyżej opisane - zbieg okoliczności czy raczej związek?

    Autko niedawno było na kompie, ale albo gościu nie zapuścił testu po ASC albo system sam nic nie wykazał, ponieważ auto przeszło test pozytywnie - wykazało tylko jeden uwalony czujnik od temperatury na prawej stronie, ale to zostało już usunięte.

    Autko przechodziło również przegląd techniczny niedawno i wszystko było w jak najlepszym porządku - test hamulców, zawieszenia etc. (no i wówczas nic nie kapało - a przynajmniej nie zwrócono mi na to uwagi)
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Jak kontrolka świeci to system nie działa!. ASC jest połączony z ABS, jak nie działa jedno to i drugie. Stawiam na czujniki ABS. W E32 jest problem z wykazaniem który czujnik padł. Ale z tego co ja przerabiałem (735 E32 87r ABS) to trzeba było wymieniać po kolej wszystkie czujniki i sprawdzać czy już działa, gorzej jak padły dwa, ale wątpie. Komputer nie pokazywał który ni edziała tylko ze ogólnie awaria ABS'u. Może to jeszcze być sterwonik ABS/ASC... Moze tylko gdzieś styku nie ma... czy to od kapiącej pompy abs i skrzyni biegów - hmm baardzo wątpie...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Widzisz, po uruchomieniu silnika mija chwila, kontrolka się świeci, trzymam przycisk > 15s (sam przycisk się nie świeci) i wówczas się wyłącza. Uruchamia się samoczynnie po kilkudziesięciu metrach.

    Na komputerze pamiętam że sprawdzałem jeszcze ABS (wyszło że jest ok) - konkretnie zależało mi na sprawdzeniu tego ponieważ wyskakiwał komunikat o zużytych okładzinach hamulców, które zużyte nie są a jednak od czasu do czasu komunikat wyskoczył... ABS zatem na teście przeszło pomyślnie. Jednak czuję pod nogą lekki opór pedału hamulca - dopiero po chwili zaczynać się zanurzać i działać.

    Czy zatem ten problem z ASC może faktycznie wynikać z samego układu hamulcowego, np. fałszywy komunikat o zużytych okładzinach?

    Nadmienię że wg VIN niby powinienem mieć ASC+T ;) więc pewnie tak jest
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki


    Doczytałem na jakimś innym forum (google w tym pomogło) że może być to jedna z 3 rzeczy:
    1. czujnik przy kole
    2. linka od asc
    3. sterownik asc

    Żałuję że nie znam w Bolesławcu żadnego dobrego mechanika od BMW.. Tak zatem mam 3 pytania:
    1. gdzie jest i jak go poznam - czujnik asc przy kole?
    2. gdzie jest linka od asc i czy wygląda jak linka, czy to tylko nazwa ;) ?
    3. gdzie znajdę sterownik ASC? - widziałem foto takiego na alledrogo, więc chyba mały to on nie jest...
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez amato
    Obrazek

    Doczytałem na jakimś innym forum (google w tym pomogło) że może być to jedna z 3 rzeczy:
    1. czujnik przy kole
    2. linka od asc
    3. sterownik asc

    Żałuję że nie znam w Bolesławcu żadnego dobrego mechanika od BMW.. Tak zatem mam 3 pytania:
    1. gdzie jest i jak go poznam - czujnik asc przy kole?
    2. gdzie jest linka od asc i czy wygląda jak linka, czy to tylko nazwa ;) ?
    3. gdzie znajdę sterownik ASC? - widziałem foto takiego na alledrogo, więc chyba mały to on nie jest...
    Co do sterownika ASC to nie dam sobie głowy obciąć ale pewnie jest przy pompie abs'u - wpięty w nia... Czujnik abs hmm juz średnio pamietam hmm nie wiem jak go opisać, taki cos jak sonda lambda wkręcony w gdzies tam przy kole hmm nie wiem jak to opisać !!??

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Czujnik abs hmm juz średnio pamietam hmm nie wiem jak go opisać, taki cos jak sonda lambda wkręcony w gdzies tam przy kole hmm nie wiem jak to opisać !!??
    Ok, czyli nie ma czujnika ASC jest wyłącznie czujnik ABS? Czy tak?
    ASC już wizualnie chyba wiem gdzie jest (przed chwilą byłem przy autku z pomocą realoem.com)

    Jeszce raz - nieco lepiej opiszę problem - pośmigałem chwilę i potestowałem - spaliłem w tym celu nieco laczka (za co przepraszam ewentualnych świadków :P )

    ASC włącz/wyłącz działa prawidłowo - do momentu. Po uruchomieniu silnika, póki stoję, normalnie włączam i wyłączam ASC. Przez kilkadziesiąt do stu-paru metrów czuć że się włączył i wyłączył - po obrotach i reakcji na gwałtowne dodanie gazu.

    Kiedy jest wyłączony na podłożu lekko zapiaszczonym momentalnie zrywa się do przodu.
    Kiedy jest włączony - nie ma żadnego zrywu tylko dygnięcie i zdławienie.

    ASC samoczynnie wyłącza się po przejechaniu (spokojnie) kilkudziesięciu metrów - przy prędkości powyżej 40km/h i jak już się wyłączy to ponownie włączyć można dopiero po ponownym uruchomieniu silnika.

    Ciśnienie w kołach sprawdzone - 2.3

    -- edit --
    wyczytałem właśnie że nie 2.3 a 2.6 na przód i 3.0 na tył - tyle że dla kółek 15'' ja natomiast mam felgi 16'' od E38 i opony proporcjonalnie mniejsze - chyba 190 coś tam (dokładnie to teraz nie istotne).

    Czy zatem może być że to przez te koła? Rozmiar felgi/opony. Lub wyłącznie przez samo ciśnienie w oponach? Teraz to ja już nie wiem ile mam wpompować, ale chyba jak opony mniejsze - niższe - to większe ciśnienie powinienem tam załadować? [i dlatego właśnie chętnie pozbędę się wszystkiego co nie oryginalne!]
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Nie wiem czy są jeszcze jakieś czujniki po za tymi z abs'u hmm peewnie tak!?
    Co do kół do raczej bym nie szedł w tym kierunku, rożne stosuje się ciśnienia i rozmiary opon i nie pamietam abym w kilku beemkach miał z tym problem...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •