Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: [ tuning] KTO POMOZE. M73 5.4V12 JAK Maxymalnie wyżyłować ta

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    250
    BMW
    Porsche Cayenne Turbo S
    Skąd
    KOŁO

    [ tuning] KTO POMOZE. M73 5.4V12 JAK Maxymalnie wyżyłować ta

    Witam, potrzebuje paru informacji i pomocy. Tworze BOLIDA na podobienstwo F1 na bazie e38 750i, silnik będzie turbodoladowany, i zastanawia mnie jak zwiększyć jego obroty do mniej więcej 12tyś, o ile się dobrze orientuje to trzeba zmniejszyć komory spalania, żeby skok tłoka wynosił ok 25-30mm a co za tym idzie inny wał i tłoki. Wiem że porywam się z motyką na słońce ale kto nie ryzykuje ten nic nie ma.[glow=red:92aeadbd8a][/glow:92aeadbd8a] Chciałbym żeby mi tylko ktoś potwierdził że jak zmienie wał i tłoki to wzrosną obroty i moment, ale też i zmniejszy mi się pojemność do mniej wiecej 2000cm3( co dziwne) nie wiem czy dobrze rozumie ale jeśli tłok ma średnice 75 i skok 75 to jeśli zmienimy skok na 25mm to pojemność zmniejszy się o około 66%, Pomóżcie kto by coś wiedział, wkrótce wrzuce jakieś fotki-narazie ramy, I jeszcze potrzebował bym jakiś namiar na firmę która zrobi kadłub i spojlery z włukna szklanego lub plastiku.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    196
    BMW
    bylo e38 735i
    Skąd
    londyn
    nie pomoge ale poobserwuje z checia :)
    ps a v12 to niewiem czy to jest najlepszy silnik do tego typu przerobek.

    lepiej bylo by modzic pewnie 6 cylindrow, przynajmniej duzo ludzi ma na ten temat jakies pojecie.... a mocy i tak ci nie zabraknie :]

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Ja miałem takiego świra ale ostatnio zawinęło go CBŚ ;( a na prawdę spoko chłopak był, szkoda, że w interesach nie starczała mu w cale nie mała firma właśnie wytwarzająca tego typu elementy z różnych włókien itd.
    Ewentualnie zadzwoń do firmy ASTROMAL w Wilkowicach (koło Leszna)

    PS. Ja już czekam na foty ;)

    Ja jak przedmówca też wychodzę z założenia że rzędówka była by lepsza w tym co chcesz zrobić, silniki F1 są chyba właśnie 2 litrowe i 6 cylindrowe rzędówki. koszty będą 2 razy niższe a może się okazać, że silnik będzie sporo wydajniejszy. No i możesz za tą kasę zrobić 2 silniki jak pierwszy padnie będziesz miał drugi :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa
    tez mnie zastanawia jak chcesz uzyskac 12 000obr/min z v12....
    per aspera ad astra

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    na początek radzę poczytać o charakterystykach pracy silników podkwadratowych,kwadratowych i nadkwadratowych-to w związku z planowaną zmianą tłoków.
    po drugie zwiększenie obrotów wymaga ogromnej ingerencji w konstrukcję,m.in.
    -zmniejszenie mas wirujących-czyli poważna ingerencja w CAŁY układ korbowo tłokowy
    -trzeba się zabezpieczyć przed migotaniem sprężyn zaworowych powyżej określonej liczby obrotów
    -przebudowa dolotu i wywalenie w kosmos obecnego systemu wtryskowego
    -przebudowa wydechu
    -zmiana ECU
    -policzenie od początku krzywek wałków rozrządu
    i kupa innych rzeczy

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Czyżby kolejny bajkopisarz...?
    Kolego, mamy uwierzyć że już za chwileczkę, już za momencik startujesz z jednym z poważniejszych projektów tuningowych na bazie E38 w tym kraju - tylko jeszcze musisz dopytać w internecie o w sumie dość elementarne sprawy??

    Pozwolę sobie zachować rezerwę do tego co piszesz...
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Michał to samo pomyślałem dziś rano jak przeczytałem pierwszego posta w tym temacie.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Ja tam bym próbował kolego wycisnąć 12 tyś z 740d, jak szaleć to na całego ;) Myślę, że nie będzie Ci wiele trudniej niż z V12, a przynajmniej masz już 2 turbiny, więc baza jest dobra ;D

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Napisz skąd weźmiesz wał do tego silnika z takimi wykorbieniami i odpowiednio pod to tłoki z korbowodami? Oprócz tego żeby sprawność takiego silnika byla na wysokich obrotach trzeba baardzo ostre wałki no i kolejny problem tam sa tylko po dwa zawory na cylinder, wiec to nie jest silnik stworzony do kręcenia się wysoko. Prościej zrobić własny silnik niz rzeźbić w g... To po pierwsze, po drugie problemem oprócz mas wirujących będzie smarowanie tego silnika. Szczerze nie spotkałem sie jeszcze żeby ktoś w aucie przekroczył 10tys obr/min. Moim zdaniem coś sobie wymyśliłeś ale nie ma to racji bytu. Poza tym nie wyobrażam sobie jak taki silnik upchnąć ze skrzynia w bolidzie f1 :]

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    Cytat Zamieszczone przez Słowik
    Ja tam bym próbował kolego wycisnąć 12 tyś z 740d, jak szaleć to na całego ;) Myślę, że nie będzie Ci wiele trudniej niż z V12, a przynajmniej masz już 2 turbiny, więc baza jest dobra ;D
    tyle że diesla z oczywistych przyczyn nie rozkręcisz do takich obrotów....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •