Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: problem ze sprzeglem w m30b35

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    196
    BMW
    bylo e38 735i
    Skąd
    londyn

    problem ze sprzeglem w m30b35

    koledzy jest problem u mojego przyjaciela w e32 manulal m30b35

    Kiedys sprzeglo bylo ok tzn lapalo 3-4 cm od podlogi, kolega mowil ze teraz lapie przy samej podlodze i ma problemy z wrzuceniem pierwszego biegu i wstecznego. Gdy silnik jest cieply problem sie nasila. Kolega ogladal wysprzeglik i wyglada ok, wymienial rowniez skrzynie kilka miesiecy temu i sprzeglo z wyciskiem wygladalo dobrze.

    Poczatek tego problemu pojawil sie tydzien temu i powoli sie powiekszal do momętu gdy sprzeglo lapie przy samej podlodze i sa problemy z wrzuceniem biegów.

    Jakies sugestie?

    z gory dzieki!!!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Niech wciśnie szybko i puści szybko sprzęgło ok 10 razy. Jak się poprawi to zapowietrzone.
    To moja sugestia.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    sugestie: tzn. sprzęgło to jest hydrauliczne, więc może tu leży problem? Jest tam taka regulacja głębokości luzu.... może po wymianie - minął czas i coś się zluzowało? tyle byłoby z sugestii...
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  4. #4
    Może banalne ale jak masz hydrauliczne sprzęgło to warto sprawdzić poziom oleju w zbiorniczku wyrównawczym. U mnie ten siłownik padł i olej zszedł. Objawy były takie jak opisujesz. Sprzęgło chodziło bardzo miękko i łapało coraz niżej. Po wymianie siłownika wróciło do normy.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Cytat Zamieszczone przez joe white
    Może banalne ale jak masz hydrauliczne sprzęgło to warto sprawdzić poziom oleju w zbiorniczku wyrównawczym. U mnie ten siłownik padł i olej zszedł. Objawy były takie jak opisujesz. Sprzęgło chodziło bardzo miękko i łapało coraz niżej. Po wymianie siłownika wróciło do normy.
    A sprzęgło nie jest czasem połączone z hamulcami?
    Ja tak miałem w 735.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    196
    BMW
    bylo e38 735i
    Skąd
    londyn
    rozumiem ze chodzi o zbiornik wyrównawczy hydraulicznego wysprzeglika sprzegla,
    Pytanie gdzie takowego mozna znalezc i jak przeprowadzic regulacje wysprzeglika?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Twoja skarbnica wiedzy: E32_1992_Owners_Handbook_Incl_V8_optimised.pdf :]

    Znajduje się on pod maskę po stronie kierowcy: jest to pojemniczek żółtawy, prawie przezroczysty, z czarną nakrętką a w niej osadzony jest dzyndzelek :D
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez Adrian1031
    Cytat Zamieszczone przez joe white
    Może banalne ale jak masz hydrauliczne sprzęgło to warto sprawdzić poziom oleju w zbiorniczku wyrównawczym. U mnie ten siłownik padł i olej zszedł. Objawy były takie jak opisujesz. Sprzęgło chodziło bardzo miękko i łapało coraz niżej. Po wymianie siłownika wróciło do normy.
    A sprzęgło nie jest czasem połączone z hamulcami?
    Ja tak miałem w 735.
    Nie wiem.

    Jak go znaleźć? Pod maską masz zbiorniczek z płynem hamulcowym, z płynem ze wspomagania i ten trzeci mały (średnica ze 3-4 cm) to właśnie ten (przynajmniej w 3.0 V8). Hehe, dzyndzelek z siteczkiem w dodatku ;).

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    196
    BMW
    bylo e38 735i
    Skąd
    londyn
    A wiec w e32 tak jak kolega wyzej pisal niema odzielnego zbiorniczka tylko sprzeglo chodzi razem z hamulcami.

    W zbiorniczku hamulca jest odnoga do sprzegla. Poziom plynu sie nie zmienia, kolega wymienil plyn hamulcowy oraz wysprzeglik z innego auta. Problem jest ten sam.

    Powtarzam wyciekow niema.

    Gdy auto jest po nocy to biegi wchodza normalnie przy niskim sprzegle, jak sie zagrzeje (zacznie lapac temperature) powiedzmy po 1 km z wrzucaniem biegów mamy problemy.

    Pytanie, gdzie moze znalezc regulacje wysprzeglika?


    a e32 jest z 87r 735 r6 jak to robi jakas roznice no ale z pierwszych lat produkcji...

    dzieki

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    Naprawiam takie BMW i wiele razy sie spotkalem z tym,ze docisk zawodzil.Pierscien pękał badz sam docisk i byly takie oznaki.Jezeli hydraulika jest ok,to musi wyciagnac skrzynie i to sprawdzic.Docisk sie sprawdza na wiele sposobow,ale czy jest pekniety to wystarczy uderzyc o twade podloze i powinien wydac metaliczny dzwiek.Jezeli dzwiek bedzie ,,gluchy'' to znaczy,ze docisk jest do wyrzucenia
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •