Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: [mechanika] układ kierowniczy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LUQA
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    89
    BMW
    735
    Skąd
    Katowice

    [mechanika] układ kierowniczy

    Witam serdecznie !!! mam pytanie odnosnie zachowaia sie kółka kierownicy przy predkości 100km/h,kiwrownica zaczyna drżec dosc mocno(samochód jest po geometrii i po wymianie drazka kierownicy ) pływa mi po dziurach i kierownica dziwnie sie zachowuje na koleinach ?? co to moze byc

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    A nic ci nie stuka na nierównościach i dziurach?
    A przy lekkim hamowaniu nie podszarpuje przodem lub może stuka?

    Tu możez miec w sumie kilka rzeczy, trudno tak ot wskazać przy podstawowej tylko informacji, chyba że mam Ci wszystkie możliwe wymieniać (?)
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Mam podobne objawy na szarpaczach wszystko gites malines a kierą wali w przedziale 90-100km/h . Stawiam na górne wahacze i będę od tego zaczynał . Za parę dni po powrocie od mechanika opiszę co wymieniłem i czy pomogło.

  4. #4
    O drganiach kierownicy były już tu całe felietony :D Poczytaj bo przyczyn jest na prawde sporo. Od kół, poprzez tarcze hamulcowe do poszczególnych elementów zawieszenia. W każdym przypadku może być inna przyczyna :/

    W moim przypadku akurat winny był luz na drążku środkowym i krzywe tarcze hamulcowe :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Dokładnie jak Damian pisze.

    Dlatego też pisałem wyżej że troche za mało dałeś szczegółów, a zanim zaczniesz wymieniać cały układ jeazdny (w sumie drugie auto wyjdzie), to warto najpierw posprawdzać to co nie kosztuje i do końca rozpoznac temat.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    A u mnie padło podejrzenie na sprzęgło gumowo-metalowe łączące skrzynię z wałem ale będzie konkretnie coś wiadomo koło środy czwartku.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LUQA
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    89
    BMW
    735
    Skąd
    Katowice
    własnei nic nie stuka nic nie puka nie rzuca autem tylko kierownica drga !!!! klient jak wymieniałem drazek powiedziałze wahacze sa ok

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    No to zacznij od sprawdzenia kół - jakośc opon (czy nie przytarte od hamowania, nie wybulone, ect.), felgi czy proste, wyważenie kół.
    No i sprawdzenie zbieżności - tylko na laserowym/komputerowym, a nie ręcznym z libellami.

    Jak te 2 rzeczy sprawdzisz to możemy dalej pogadać ;)
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  9. #9
    Kolego ja mialem podobnie w e-32,wymienilem tarcze,drążek kierowniczy,oczywiście sprawdzenie czy koła wyważone i dalej tuklo tak w przedziale od 80w wzwyż,na szarpakach wszystko git, i okazało sie że wachacze górne do wymiany,po tym jak ręką odjął.Te wachacze jak sa zamontowane to trudno sprawdzić,dopiero jak je wyciągniesz to widac luzy.Ja to obstawiam jako przyczynę. ;)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    5
    BMW
    728i
    Skąd
    londyn
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    A nic ci nie stuka na nierównościach i dziurach?
    A przy lekkim hamowaniu nie podszarpuje przodem lub może stuka?

    Tu możez miec w sumie kilka rzeczy, trudno tak ot wskazać przy podstawowej tylko informacji, chyba że mam Ci wszystkie możliwe wymieniać (?)


    Witam! przerabialem to co opisales kiedys w e34 ,robilem wszystko po kolei : tarcze , sprawdzalem felki czy proste , wymiana opon z wywazaniem i nic, caly czas to samo 85- 95 na godz waleniana kierownicy i czasem przy hamowaniu . Znalazlem problem przez przypadek - zauwazylem zmiany w nasileniu drgan przy zmianie obciazenia samochodu np + 3 osoby problemem okazala sie byc podpora walu a konkretnie lozysko .Kto by pomyslal ze bedzie to mialo taki wplyw na kierownice i drania na niej.Swoja droga beciny maja aktywne przednie zawieszenia co powoduje ,ze wszelkie luzy i niesprawnosci daja sie wyrazniej odczuc niz w innych markach np. przyczyna wozenia w koleinach - takiego mocniejszego wozenia oczywiscie ,pomijajac szerokie kapciuchy - moze tkwic w luzach na tylnych waczach .Jak przyspieszasz jest ok , jak wyrownujesz do stalej predkosci zaczyna sie karuzela .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •