Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: [mechanika] układ kierowniczy

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    56
    BMW
    W221 320 CDI
    Skąd
    DE
    Nawiazujac do tematu dzisiaj zalozylem proste(oczywiscie po prostowaniu u mechanika) kola i dalem do dotoczenia przednie tarcze.byly minimalnie krzywe a kierownica przy hamowaniu latala.gosciu mi to zrobil na poczekaniu i zaplacilem 20zł!!!teraz jest spoko.jeszcze na pewno musze wymienic laczniki stabilizatora i bedzie git.
    lukaskwiat

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    A u mnie są falujące drgania , drży..... przestaje... ale na pewno mam słaby amorek od strony kierowcy. Te drgania to zagadka od zawsze ale e 38 to i tak super do e32 w której było znacznie gorzej .

  3. #23
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Wymienione :
    sprzęgło gumowo metalowe, tuleje górnych wahaczy i nadal wali szukamy dalej :(
    Jak coś będę wiedział napiszę.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Jack masz pierścienie centrujące na piastach ? Nie masz luzu między otworem koła a piastą ?
    Sprawdził bym też wyważenie kół w innym punkcie .
    A skoro tyle już wymieniłeś to najlepiej było by założyć na chwile inny komplet alu , zobaczysz jak się auto zachowa. Może być że opona jest trafiona tzn strzelona siatka .
    Ale można sobie gdybać... Sprawdź czy nie potrzebujesz pierścieni na piaste, bez tego potrafi tak walić autem jak by się miało rozpaść ! Potem koła przykręć na krzyż kluczem ręcznie , że by się równo dociągnęło . Wyeliminujesz to że koło nie równo się spasowało a i tak bywa. Czasami jak na wulkanizacjach pneumatycznym kluczem jadą jedna koło drugiej , a są pierścienie to mogą sie dać cuda...

  5. #25
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Mam 3 komplety kół :) i na wszystkich to samo. Szukamy dalej i się nie poddajemy :D
    Opiszę kolejne wymiany i czy dały efekt czy nie. Pozdrawiam.

    Wymieniona podpora wału i nadal wali przy 80-85 a jak się hamuje ze 120 to wali całym autem niemiłosiernie i kiere z rąk chce wyrwać :(
    Może to tarcze zobaczymy :)

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    16
    BMW
    e38, 740AIL,M62
    Skąd
    wrocław,opole
    Miałem podobne objawy, w zakresie prędkości 80-110 bardzo odczuwane drgania kierownicy i przy hamowaniu do 80 tez trzęsło całą budą.
    Koła były wyważanie dwa razy, wymienione drążki kierownicze i nadal problem istniał.
    Pojechałem do chłopaków z http://rsfactory.pl/ ( pisze o nich bo to pierwszy serwis konkretny do którego trafiłem, goście bardzo analitycznie podchodzą do naprawy), wyważyli koła jeszcze raz ( ustąpił problem z drganiem w trakcie jazdy, ale pozostała kwestia hamowania).
    Sprawdzili czy nie ma luzów w zawieszeniu i w sumie to dopiero po demontażu stabilizatorów i wahaczy "bananów " gość stwierdził ze tuleje juz sa na wykończeniu. Zmienił je i problem zniknął całkowicie.
    Podejrzewam, z uwagi na poziom skomplikowania zawieszenia w e38 i jej wagę, ze różne elementy mogą mieć wpływ na te objawy. U mnie akurat ta kwestia była do zrobienia, ale goście naprawdę fajnie podeszli do tematu i problem rozwiązany.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •