Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [ elektryka] Co odpowiada za włączanie świateł?

  1. #1
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków

    [ elektryka] Co odpowiada za włączanie świateł?

    Witam,

    wczoraj wieczorem moje światła zgłupiały, podjeżdzam do Roberta chce wyłączyć światła - przestawiam przełącznik na pozycję 0 i nie widzę żadnej reakcji, zarówno oświetlenie wnętrza jak i światła postojowe oraz mijania świecą jakby przełącznik był na pozycji 2 :| Pomyślałem, że to jego wina ale nie - po wyłączeniu zapłonu światła zgasły. Bez kluczyka przełacznik działa normalnie czyli na 0 wszystko wyłączone, na pozycjahc 1 i 2 świeci się wnętrze i postojówki. Przekręcam zapłon i mimo, że światła są wyłączone wszystko się włącza.

    W sumie błaha usterka, bo i tak trzeba nonstop jeździć na światłach także można powiedzieć, że mam światła dzienne ;D ale strasznie mnie to irytuje jak w aucie coś działa nie tak jak powinno także mam pytanie od czego zacząć sprawdzanie? Co mogło się zepsuć i jak to naprawić? ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    moduł świateł ?

  3. #3
    Oświetleniem wnętrza steruje GM3, oświetleniem na zewnątrz LCM. Jeśli cały czas świecą się mijania, to może być uszkodzony przełącznik świateł (tak jakby odłączony)

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    ... może być uszkodzony przełącznik świateł (tak jakby odłączony)
    Dokładnie tak.

    Odłączony przełącznik zapala światła postojowe.
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    ... może być uszkodzony przełącznik świateł (tak jakby odłączony)
    Dokładnie tak.

    Odłączony przełącznik zapala światła postojowe.
    A dokładnie mijania :)

  6. #6
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    No ale bez przekręconego kluczyka przełącznik działa normalnie (włącza i wyłacza światła pozycyjne razem z podświetleniem wnętrza). Dopiero jak przekręce kluczyk na ostatnią pozycję to przestaje działać i cały czas wszystko się świeci..

    W każdym bądź razie skoro głównym podejrzanym jest właśnie on to może przy okazji ktoś podpowie jak go wyjąć? ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  7. #7
    W/g mnie - jeśli Ci działa dobrze przełącznik, to nie ma co tam szukać

    Należy sie podłączyć z diagnostyką i poczytać co w trawie piszczy. Ja tak postępuję w takich przypadkach i powiem szczerze, że nie mam pomysłu jak Ci Wiktor pomóc tak "na piechotę"
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Dzięki za zainteresowanie tematem :)

    Zapytałem na forum z nadzieją, że ktoś może już miał taki problem to by mogło ułatwić sprawę ;) skoro jestem pierwszy to nie ma wyjścia, trzeba będzie zacząć od kompa i kombinować...
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  9. #9
    Nie znam się na tym kompletnie ale byłem świadkiem jak to się stało. Dziwny przypadek... Może jakis błąd modułu świateł. Próbowałeś zresetowć kompa?



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Reset raczej nie pomoże.

    Najlepiej przejedź się Wiktor na Piastowską, ale gadaj z Robertem, a nie jego mechanikiem (nie pytajcie dla czego).
    Kiedyś przy mnie czarował przy podobnej, a raczej takiej samej usterce. Nie mam pojęcia co zrobił, ale zrobił
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •