Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: 750 V12 Brak mocy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych

    750 V12 Brak mocy

    Witam wszystkich ponownie cały czas od jakiegoś dłuszego czasu walcze z moim defektem wygląda on tak.
    Na zimnym silniku np: rano auto bardzo fajnie się zbiera i śmiga jak trzeba kiedy auto się nagrzeje wskazówka stoi w połowie auto zaczyna zamulać dzieje się tak dośc często czasami auto fajnie smiga delikatne dodanie gazu i auto się zbiera jak trzeba ale tak dzieje się żadko np: jade 40 km/h dodam dość duzo gazu i auto strasznie się muli nie zbiera się jak trzeba dopiero kick down go rusza ale tez nie zawsze tak samo dzieje się na ustawieniu sport jak i adaptacja czasami mam wrazenie że zamiast jechać 5.4 jade autem z silnikiem 2.5 gdzieś ucieka mi sporo mocy :(

    w ostatnim czasie wymieniłem.
    wszystkie sondy , czujnik położenia wału , świece , pompe paliwa , przekaznik pompy paliwa , przepływomierz
    wcześniej komputery diagnostyczne w róznych firmach pokazywały rózne błędy między innymi błąd sterownika dme (ponoć uszkodzony komputer) jezdziłem do stando wrocław i po innych serwisach nikt nie moze się okreslic co jest nie tak zdesperowany pojechałem do bmw wrocław tam po podłaczeniu kompa okazało się ze mam niby błędy przepustnicy przyuczyli je na nowo pokasowali inne błedy i kazali przyjechać po 2 tygodniach wczoraj ich odwiedziłem znowu porobili testy diagnostyczne komputerem i zero błedów a auto nadal zamula stwierdzili że może coś byc nie tak z aparatem zapłonowym albo że auto zassysa lewe powietrze albo coś z ukaładem wydechowym ale nic konkretnie nie powiedzieli zasugerowali wymiane kopułek oraz przewodów zapłonowych wraz z rozdzielaczem ale z kosztorysu jaki mi zrobili raczej nie skorzystam :( straszne pieniądze sobie krzykneli czy może mi tu ktoś pomóc doradzić co mam zrobić ????????? :(

    acha panowie skrzynie wykluczam całkowicie jest po kapitalnym remoncie za który zapłaciłem 4 koła biegi chodzą ok komputer zero błędów

    ps: rozglądam się za przewodami zapłonowymi kopułkami itd macie jakieś namiary na zamienniki np: beru albo jakis tani sklep ???
    help me :(

    acha jeszcze jedno czasami smierdzi dość mocno paliwem kiedy siedze w aucie lub stoje na zewnątrz

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Tak też sobie pomyślałem ze może zasysa lewe powietrze. Ciężka sprawa. Może ostro jest w elektronice nawalone i źle oblicza mieszankę i jak dodajesz gazu to nie ma mocy. Wtryski są tu w pełni elektroniczne wiec jak coś w niej nawali to taki może być objaw. Nie wiem na ile moje przypuszczenie może być słuszne.

    Co do zapachu paliwa też u mnie 2 razy czułem wachę. Szczególnie jak ciepły nawiew włączyłem. Ale nie widziałem żadnych wycieków wiec nie wiem co to mogło być :/
    Może ten typ tak ma
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Jak wali bena to sprawdż pod machą przy podszybiu na złączkach tam często coś może się wydażyć.Miałem bardzo podobnie objawy i dopiero przy włączonym i przygazowaniu przez inną osobę to wyszło.Nie wspomne ile beny poszło w nasze dziurawe drogi :)
    Za palce ori zapłaciłem koło 50 PL za sztukę,a kopułki poczyszczone i motorek śmiga.Kable nie są drogie coś koło 180 zł za jedną stronę :D

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    dzięki za wskazówki ale kable za 180 pln na strone nie moge nigdzie w tej cenie namierzyć macie może jakiś link gdzie mozna by takie kupić wysyłkowo ???
    prosze o pomoc bo w aso krzykneli 745 pln netto za strone !!! rozdzielacz juz kupiłem na allegro 2 sztuki cena 180 pln na strone potrzebóje kupić reszte

    12 11 1 725 070 głowica rozdielacza 2 sztuki juz kupiłem !!! kpl 360 pln allegro

    12 12 1 742 887 wiązka przewodów zapłonowych gdzie kupic ???
    12 12 1 742 888 wiazka przewodów zapłonowych ???
    12 11 1 734 110 rotor (co to jest ???) gdzie kupić ???
    12 11 1 710 157 pokrywa ???
    12 12 1 742 872 kabel zapłonowy gdzie kupić ??? cena w aso 109 pln netto
    12 12 1 742 873 kabel zapłonowy ???

    prosze o jakieś namiary help :(

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Jutro podskocze do sąsiada sklepu i zapytam się go dokładnie.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    Dziękuje bardzo i czekam na informacje pozdrawiam

  7. #7
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Sprawdzales czy masz katalizatory? Może przy rozgrzanym silniku maja maly prześwit?
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    tak mam katalizatory ale nie wiem w jakim stanie mozna je ewentualnie wywalić i coś pokombinować ;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    może filtry paliwa , albo któraś pompa nie daje rady ? albo jeden z 2 czujników położenia wału

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    69
    BMW
    750i 99r.
    Skąd
    Koźmin WLKP
    odczuwam podobne wrażenie w moim samochodzie jak nagrzany to jakby zamulał lecz momentami jakby miał moc (tak jakby temperatura miała wpływ na cos tylko nie wiem czy temperatura a jesli ona to na co )

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •