Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Utrata mocy i problemy z odpalaniem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    15

    Utrata mocy i problemy z odpalaniem

    Witam.

    Pisałem już na forum o tym i nie moge sobie z tym poradzić sam.

    Mianowicie. Po podłączeniu pod komputer wyświetliło mi kilka błedów. Program CarSoft 6.5

    Test: DME/DDE

    63 Nockenwellen-sensor
    1 Zundfahler am Zylinder 2
    (zylinder 4-6)
    6 Luftmassen-sensor (Heinsfilm)

    Test: Inst. Cluster

    C3 Interner Fahler Instrumenten Kombinations Elektronik



    Sam już nie wiem co to może być.

    Czujnik od rozrządu już wymieniłem i nic sie nie poprawiło, nadal nie ma mocy i źle zapala. Może to czujnik od wału jest do wymiany jeszcze. I nie wiem co z tą przepływką bo była dobra. Dopiero jak wracałem z Warszawy i postałem w korkach (oczywiście silnik nie miał mocy i z katalizatora śmierdziało zgniłymi jajcami) wskoczył błąd przepływki i sond lambda. Może nie powinienej jechać ale musiałem wrócić z Wawy. Może to przez to że silnik tak chodził to wskoczyły błedy przepływki i lambd.
    I jeszcze ten czujnik prędkości obrotowej jest do wymiany (znajduje sie chyba pod tapicerką fotela kierowcy)

    Prosze o pomoc bo juz nie wim co to może być.

    Tu jest link do testów jakie zrobiłem CarSoftem 6.5

    http://rapidshare.com/fil...y_728i.rar.html

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    17
    BMW
    725TDS
    Skąd
    Warszawa
    Witam, mam ten sam problem juz od paru dni moja 728 stoi w serwisie... nagle zaczela mi sie mulic i nie zapala na dotyk tylko trzeba ja pokrecic. jak sprawdzali inni oraz kolega jeden z forum, wyskoczyl blad sondy. Ale moglo to byc spowodowane zapchanym katem. Od poniedzialku sprawdzilismy przeplywke, wszystkie rurki podcisnienia, odme i nadal nic. dzis wycinam katy oba i wspawam rurki, jak to nie pomoze i nie odmuli jej to wymienie sondy. Co do odpalania to obstawiam ze bedzie to czujnik polozenia walu.... jak sie uporam to opisze dokladnie co i jak i co pomoglo.

    P.S. dlatego obstawiam katy bo autko ma 350tys km przelatane juz, i caly wydech mam oryginalny 1995... wiec mialy prawo juz sie zatkac.... poza tym jak dam jej ostro w pedal to z tych rur za wiele nie wieje....
    Pozdrawiam
    889 55 77 00
    gg 5234119

  3. #3
    Mulder może się przedstawisz tu gdzie trzeba? Już raz obiecałeś że się przedstawisz :/
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    17
    BMW
    725TDS
    Skąd
    Warszawa
    wybacz zapomnialem... bylem juz na paru spotach i zapomnialem zamiescic powitania. Juz sie poprawiam.
    Pozdrawiam
    889 55 77 00
    gg 5234119

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    15
    A ja za to przedmuch mam bardzo dobry z wydechów. Bo jak zaczynam gazować to z tyłu pełno kurzu podnosi się z ziemi. Przykładając rękę do wydechu to też bardzo ładnie dmucha.

    Więc zobaczymy. Będzie trzeba to i katy wywalę.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    witam.jak dobrze rozumiem to komp ci powiedzial ze blond z isra przy drugim cylindrze.zacznij od swiec!!!!!!!!!!!!

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    15
    Świece wymienione. Nadal to samo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •