Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: [opony] kupuje zimowki

  1. #21
    Konkretna guma :medit:
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  2. #22
    7ka
    Gość
    powinny byc inne :P

    17" 235/45R17-265/40R17

    ;)

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    powinny byc inne :P

    17" 235/45R17-265/40R17

    ;)
    Ja mam zimowe 16' (fabryka niby zaleca 15')


    Przecież na takich profilach jak 45 czy 40 to się ślizga , a nie jeździ. Zawsze dobierając zimówki brałem felgi o rozmiar mniejsze od letnich , aby dać wyższy profil/balon . Opona o wiele lepiej pracuje w śniegu ,poza tym ciśnienie jest o wiele niższe niż w letnich i bieżnik musi się dobrze rozłożyć na podłożu , a na profilu 40 nie ma praktycznie możliwości obniżenia ciśnienia bo będziesz leciał na rantach felgi a nie na "atmosferze".

  4. #24
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez bosman
    Jeśli jeszcze nie kupiłeś to gorąco polecam NOKIAN'y

    Kupiłem w marcu jakoś ,4 nówki i były jakoś po 400zł za sztukę , a teraz pewnie w sezonie letnim taniej. Troszkę się wahałem nad tą firmą , ale po przeglądnięciu rankingu zimówek i testach na kole podbiegunowym przeprowadzonych przez BMW (E65 , X5 , E90) oraz audi , decyzja zapadła. Jeśli zimówki to dla mnie tylko NOKIAN z Finlandii, kraju zimy mrozu i śniegu :D
    Rewelacyjnie dają sobie radę w głębokim śniegu , na lodzie oraz pięknie jezdżą w błocie pośniegowym.

    Obrazek

    Obrazek

    Asymetryczny bieżnik , bardzo cichy

    Obrazek

    Posprawdzaj ceny , możliwe , że będą niewiele droższe od holenderskich.
    powiem ci tak, w skandynawi nikt niejezdzi na takiej oponie, taki chwyt marketingowy, opona fakt dobra, ale nie niejlepsza i powiem ci ze szybko sie sciera jak tylko troszke pojezdzisz po golym asfalcie

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    38
    ja mam zimowki z przodu 235 z tyłu 255 obie 18" continental i balem się jak to sie zachowa ale nigdy mój samochod lepiej nie trzymał sie drogi czy to na asfalcie czy sniegu mimo ciezkiego przodu nie ma zadnych problemow.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •