Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: ile v8 spala przy rozruchu?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    196
    BMW
    bylo e38 735i
    Skąd
    londyn

    ile v8 spala przy rozruchu?

    ile v8 spala przy rozruchu?

    Trapi mnie takie pytanie, bo to ze pali ''potem'' 15 to sie zgodze ale....
    Ile potrzebuje paliwa zeby odpalic i chodzic na wolnych te iles tam sekund do momentu przelaczenia na gaz? albo ile wahy idzie przez jakis tam okreslony czas, np 20s zanim sie motorownia odpali?

    Moze glupi post ale ciekawi mnie to a walkuje i takiego chyba nie bylo

    silnik 3.5 v8 1996r


    Mozna tez tak: Ile razy w tygodniu startujecie silnik i ile Wam na to trzeba paliwa? ...
    Pytanie do osob na gazie
    pozdrawiam

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    nikt Ci nie odpowie na to pytanie wprost :)

    Wszystko zależy od przebiegów jakie robisz miesięcznie i czy jeżdzisz po mieście czy w trasie. Zależy też od tego na jaka temperaturę ustawiane jest przejście na LPG. Jest jeszcze kilka zmiennych które utrudniają chociaż by przypuszczalne wartości. Mi samaemu trudno jest określic ile trzeba litrów paliwa p na dwa zbiorniki gazu. Dlaczego? Ponieważ jadąc do Wrocławia i jeżdżąc tam, wyjeździłem trzy zbiorniki LPG i praktycznie nie zauważyłem zużycia Pb na wskaźniku. Natomiast jeżdząc po Warszawie praktycznie co zbiornik muszę kilka litrów (zazwyczaj za 50pln) dotankować, a to dlatego, żę nie zawsze chce mi się zatankować gaz, a i silnikowi daję "polatać" na Pb jakiś czas ;)

    Myślę, że jeżdżąc po mieście co dwa zbiorniki trzeba będzie zatankowac powiedzmy 10l.
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Ja zauważyłem ,że jak przełączę na manual, to szybciej zapala sie na stałe dioda zielona przełączenia na gaz?!, sprawdziłem to,normalnie na "D" migająca dioda gazu na stałe zapala się po przekroczeniu 1 kreski temp. ,a na manualu przed kreską 8/ ,a co do zużycia Pb to wszystko zależy jak "ciśniesz" na ssaniu,jak delikatnie rozgrzewasz to Oki,jak szybciej to więcej pali , nie ma tu reguły ,mnie się wydaje ,ze trzeba za 100-wę m-cznie tankować paliwo,a reszta to już wiesz ,mnie przy normalnej jeżdzie z kilkoma' kick downami 'pali w granicach 15-17 L LPG [100-140 km/h] .[V 8 3,5 L]

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    196
    BMW
    bylo e38 735i
    Skąd
    londyn
    tak pytam bo narazie nie jezdze bo stare auto i na nowe niemam ubezpieczenia, i tak odpale przejade z drogi do garazu pogrzebie zajade spowrotem na miejsce parkingowe (20 metrow) :what: i paliwko zchodzi w oczach... i tak sie zastanawialem ile te wtryski mu tam wlewaja przy rozruchu. Pamietam jak wyciagnelismy kiedys wtryski z m20b25 u kolegi to momentalnie zapelnily sloiki :)))

  5. #5
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Wskaźnikiem akurat się nie sugeruj! :) To nie jest tak na sztywno wskazywana wartość. Wskaźnik pokazuje (z tego co zaobserwowałem) ilość paliwa w baku biorąc pod uwagę chwilowe spalanie. Wskazywana ilośc paliwa na zegarach jest raczej odzwierciedleniem zasiegu.
    Np. mając w zbiorniku 10 l Pb i stojąc w korkach bedzie świeciła Ci się rezerwa i zasieg na kompie np 50km. Jednak po ruszeniu z korka i przejechaniu kilku km po trasie wskazówka na zegarach ruszy troszkę do góry a rezerwa zgaśnie bo te 10l. na trasie to już jakieś 80-90km zasiegu.
    Jka umiesz to odblokuj sobie testy w zegarach i tam w tescie 6 masz realną ilość paliwa w zbiorniku wyrażoną cyfrowo i z podziałem na komory zbiornika. Jka nie wiesz jak te testy odblokować poszukaj na forum. Było wielokrotnie omawiane ;)
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    196
    BMW
    bylo e38 735i
    Skąd
    londyn
    dzieki poszukam zobacze :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •