Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Wątek: podsufitka - demontaz

  1. #31
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Ad 1
    Nie musisz demontować półki żeby ściągnąć słupki

    Ad 2
    Za chwilę się dowiesz ;)

    Ad 3
    Jeśli masz anielską cierpliwość lub jesz garściami klonozepan to walcz, jeśli nie to nawet się za to nie bierz. Ściągnąć stary klej to jakaś tragedia, tapicer klął na wszystkie strony jak to skrobał.

    Ja zapłaciłem za całość 576,- dostarczając tapicerowi zdemontowana podsufitkę. Montowałem z nim.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  2. #32
    Początkujący Użytkownik Awatar mmazurek924
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    12
    BMW
    e38
    Skąd
    Kraków
    Tzn. Co do polki to ona 5ez jest wyblaknieta(fioletowa sie zrobila) i na niej tez bede chciał wymienic ten material.

    Tak to wtglada. Dzieki

  3. #33
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    3
    BMW
    e38 740 1995r.
    Skąd
    Warszawa
    ad 1. Za chwilę się dowiesz ��

    Ad 2. Klej w sprayu Tessa z czerwona przykrywją 500ml z Leroy 50 PLN, trzyma ładnie juz ponad rok

    Ad 3. Klej 2x 50PLN + tkanina z juz podklejoną pianką ~120PLN + Klipsy biurowe ~10PLN + wałek do malowania mały 15 PLN = ~245 PLN

    Podsufitke demontowałem i czysciłem sam. Na oryginalny klej z pianką poszło sporo urw i jobów. Jeśli nie planujesz prania calej tapicerki to przy demontazu obklej krawędzie drzwi/półki/fotele jakąś folią malarską czy coś. Wyciągnięcie fotela będzie pomocne. Czyściłem szczotką do szorowania + woda z płynem do mycia naczyń w spryskiwaczu: spryskujesz -> szorujesz -> suszysz suszarką do włosów i tak kawałek po kawałeczku. 2h i podsufitka była czyściutka (no w 95%). Jeśli chodzi o obklejanie to jakaś godzina roboty i chyba najprzyjemniejsza część operacji :). Raczej wystarczy jedna puszka kleju ale nigdy tego nie robiłem i uczyłem się obklejać na słupkach więc troche na straty poszło. Całość prac zajęła 5-6h i ~250 PLN. Nie żałuję, że to sam zrobiłem ale już nigdy więcej tego nie zrobię...
    Ostatnio edytowane przez Pacion ; 12-12-2019 o 12:23

  4. #34
    Początkujący Użytkownik Awatar mmazurek924
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    12
    BMW
    e38
    Skąd
    Kraków
    Dzięki za odpowiedź
    Z tego co widze to problem jest z pianka starej podsufitki a jak by tak stara podsufitke, zlapal pinezkami. Tak aby przy demontażu nie opadla dało by radę? Czy i tak sie wysypie?

  5. #35
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Ja robiłem kilku znajomym tak. Zdzierałem materiał, piankę w jednorazowej rękawiczce "rolowałem" do postaci kulki. Tą kulką rolowałem resztę pianki. Zostawała mi fajnie obrobiona powierzchnia. Resztę flockowałem, więc co do wyklejania zero doświadczenia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •