Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: podsufitka - demontaz

  1. #21
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7

    Post

    Bravo Wy...
    A czy ta 2 fota to nie jest czasem transport podsufitki do tapicera...?

  2. #22
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC

    Post

    Cytat Zamieszczone przez moloko5 Zobacz posta
    Bravo Wy...
    A czy ta 2 fota to nie jest czasem transport podsufitki do tapicera...?
    Nie inaczej :) miny ludzi na ulicy bezcenne
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  3. #23
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Hahahahaha

  4. #24
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Dla potomnych, można bez żadnego stresu wyjąć sufit z krótkiej, wystarczy wyjąć jeden fotel i ładnie wyjdzie z auta, trochę wyczucia i jest git. Gorzej jest z klejem, który sypie się jak wściekły, pod żadnym pozorem nie ścierać go, tylko ręczne wybieranie bo inaczej wlezie wszędzie i marne szanse na usunięcie bez zostawienia śladów.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    213
    BMW
    Jest 740iL 1995 r. Ex: e38 730i, e38 735i, E39 523i,E36 320i cabrio
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tequila1909 Zobacz posta
    Dla potomnych, można bez żadnego stresu wyjąć sufit z krótkiej, wystarczy wyjąć jeden fotel i ładnie wyjdzie z auta, trochę wyczucia i jest git. Gorzej jest z klejem, który sypie się jak wściekły, pod żadnym pozorem nie ścierać go, tylko ręczne wybieranie bo inaczej wlezie wszędzie i marne szanse na usunięcie bez zostawienia śladów.
    Potwierdzam, ten klej a w zasadzie pianka z klejem to masakra. Jak podsufitka zaczęła w jednym miejscu odchodzić a tapicer powiedział żeby poprawić, trzeba będzie podsufitkę zdemontować to odpuściłem. Udaję że nic się nie stało. Każdy taki demontaż powoduje szkody - a to stara pianka coś pobrudzi, a to jakiś uchwyt plastikowy pęknie, a to podsufitka się zagnie. A robię sam, więc staram się jak mogę...
    xxxxxxxxxxx (MOD edit) dysponuję blokadami rozrządu M60, M62, M62TU

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    21
    BMW
    e38 750i & e60 525i
    Skąd
    Śląsk
    Niestety u mnie też zaczął odchodzić materiał. Cały tył do szyberdachu luźny.
    1.Próbować dostać się od tyłu i to podklejać?
    2.Jeżeli nowy materiał to może ktoś ma sprawdzony jak najbliższy oryginalnemu?
    3.Jest ktoś ze śląska kto to robił? Pozdrawiam

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    2
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Hej, też mam ten sam problem, nad tylną kanapą podsufitka była odklejona, wyglądało to tragicznie.

    Co zrobiłem:
    1. Wyciągnąłem podsufitkę (bez wyciągania foteli, wg poradnika z forum bimmer który był gdzieś tam wcześniej podany przez kogoś z Was)
    2. Potraktowałem podsufitkę klejem w sprayu.
    3. Podsumowując - bezowocna praca. Stara pianka - która po części była na materiale, po części na podsufitce + klej, zaczęło się to wszystko odklejać ponownie, ehh. Może jak ktoś ma małe odklejenia to taki zabieg się powiedzie. W moim przypadku nie.

    Mam kontakt do osoby z małopolskiego, pod Krakowem która ogarnia podsufitki. Zobaczę jak mi to zrobi i najwyżej tutaj wrócę. Na obecną chwilę wiem, że kosz z materiałem za samą podsufitkę 500-600 zł, słupki po 20 zł.

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Ja też niestety mam ten problem i jakoś nie mogę się za to zabrać. Ciężko dostać podsufitkę w dobrym stanie, a jak jest to trzeba po nią jechać Bóg wie gdzie. Z kolei nie wiem czy zamiast obszyć nie wolę jej pokryć flokiem. Kolega tak zrobił w swojej i wyszło bardzo fajnie. Wygląda jak alcantara. On zrobił wszystko na czarno razem ze słupkami rączkami ale ja bym zrobił to na jakiś grafit. Kosztowało go to 1000 zł.

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Też zaczynam mieć problem - wisi mi nad tylną kanapą nad głowami już obu pasażerów.

    Jakie są opcje naprawy:
    - flok (to mi się nie podoba - odpada),
    - alcantra - czy jest fajniejsza niż oryginał? dlaczego?
    - jakiś materiał zbliżony do gąbki z materiałem ORI - jest coś takiego w ogóle możliwe/dostępne?
    - inne opcje?

  10. #30
    Początkujący Użytkownik Awatar mmazurek924
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    12
    BMW
    e38
    Skąd
    Kraków
    Odświeżam troche temat. A wiec mam pytanko do tych co kleili podsufitki na wlasna reke

    1. Jak zdemontowac tylna polke pod szyba gdzie jest roleta czy sa jakies problemy z demontazem?

    2. Jaki wybrac klej najlepszy?

    3. Jakie sa koszty tego zabiegu? Jakie wam wyszly racjonalnie? Bo moze lepiej samemu zdemontowac wszystko i wyczyscic. A do oklejania dac tapicerowi czyste elementy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •