Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [18] Dobór odpowiednich felg oraz opon na sezon letni

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    48

    [18] Dobór odpowiednich felg oraz opon na sezon letni

    Poradźcie jakie najlepiej włożyć felgi oraz opony do jazdy w lecie?
    Obecnie jeżdżę na 17 calowych lecz to mnie zupełnie nie zadowala i myślę o zmianie na 18 lub może 19 cali. Z oponami gorzej - jaką szerokość powinienem włożyć na tył, a jaką na przód? Widzę często auta jeżdżące na tych samych (szerokość) oponach z przodu i tyłu. Czy to OK??? Jaka maksymalna szerokość jest przyzwoita dla aut BMW E38? 255/275/285???
    Osobiście podobają mi się felgi M-Power więc szukam czegoś ciekawego (oczywiście komplet nówek).
    Dariusz C.

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Darku poszukaj na forum w dziale opony felgi-tam napewno coś znajdziesz ;)
    Ja jeźdze na 245/45 R19 przód i 275/40 R19 tył - rozmiar z E65
    i taki rozmiar moge polecić na nasze drogi, komfort jest i wygląda też atrakcyjnie
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    48
    Brzmi ciekawie,
    jeszcze coś pogrzebię.
    Dzięki

  4. #4
    7ka
    Gość
    ja powiem szczerze ze zastanawiam sie nad kupnem jakis przyzwoitych 18" :P mialem juz kiedys takie i milo sie jezdzilo,szczegolnie na naszych drogach...potem kupilem 20" nie bylo tragedii ale moze dlatego ze zawieszenie mialem miekkie i wiekszosc rog to niemieckie autostrady..teraz zrobilem sobie prawie cale zawieszenie,wzmacniane amorki bilstein B4 do tego sportowe sprezyny,i inne pierdoly jak wahacze itp...auto jezdzi na 16" :x i jest sztywno..zakrety to teraz to co lubie ;) ..i mysle ze na poczatku przyszlego sezonu (jesli bede jeszcze posiadaczem mojej 7ki) zakupie sobie jakis komplecik 18"...a opony w zaleznosci od felg ale raczej przod 8J tyl 9J lub 9,5J a opony takie jak powinny byc ..czyli 235/50/18 przod 255/45/18 tyl... ;)

    w 20" lub 19" naprawde kolo jest ogromne ;) lecz z oponami od e65 auto stoii wyzej ,.. :( a to mi sie srednio podobalo jak mialem 20" zalezy mi tez na chociaz lekkim komforcie wiec mysle ze 18" w e38 bedzie idealna.. :D

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    optymalny rozmiar na 19-tki to taki jak ma Evan... ale pod warunkiem ze felgi beda mialy 9J przod i 10J tyl

    jesli wezsze felgi to tez inne opony - najlepiej na 9 cali 235 - 255, na 8 cali 215 - 245 (wtedy juz sa pionowe boki opony)... to tez zalezy od wielkosci felgi, bo im mniejsza felga, tym wyzsza opona i wtedy przy szerokosci tez jest wieksza tolerancja - ale najlepiej trzymac sie tego co napisalem (tylko czasem nie kupuj 19 - calowych felg o szerokosci 8 cali z oponami 215 - to bedzie idiotycznie wygladac, bo 215 to ewentualnie na 16tki zimowe sie nadaje)

    moga byc z przodu i z tylu takiej samej szerokosci i felgi i opony, to nie jest problem, z tym ze wiadomo, ze tyl wyglada tym lepiej im szersza opona, a z kolei na przod wchodzi nie wiecej niz 255 (na tyl 285)

    jesli nie masz swira na punkcie felg, to przy Twoim silniku nie szalalbym z wielkoscia laczkow, bo raz, ze to nie potrzebne (w sensie przeniesienia mocy na asfalt), a dwa ze wiecej pali i wolniej jezdzi

    mozna dlugo pisac na temat tych wymiarow itd., wiec jak bedziesz cos mial na oku to pytaj ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •