Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Zgrzypi przy skręcaniu kół w prawo

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Zgrzypi przy skręcaniu kół w prawo

    Witam

    Mam problem. Odkąd parę miesięcy temu przejechałem się drogą z drobnym żwirem i całą masą kurzu coś skrzypi przy skręcie kół. Początkowo myślałem że to przekładnia... ale dźwięk dobiega raczej z prawej strony. Wymieniłem poduszkę amortyzatora prawego i dźwięk nie ustał.
    Co to jeszcze może być?
    Czy jeśli podkładki stabilizatora są zużyte (a są dość spękane gumy) to czy może to skrzypieć przy skręcaniu?
    Dodatkowo czasem trochę skrzypnie przy wpadaniu w dziurę na skręconych kołach prawym kołem.


    Pozdrawiam

  2. #2
    A przedstawisz się w końcu? O tu -> http://forum.7er.pl/przedstaw-sie-i-...demke-vf14.htm
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Jak pisze Damian, przedstaw się odpowiednim dziale, by wszyscy wiedzieli z kim rozmawiają (w końcu to nie spowiedź, gdzie obowiązuje tajemnica i anonimowość ;D ).

    A co do skrzypienia - piach i kurz wszedł w dziury w uszkodzonym mieszku - do sprawdzenia masz łączniki stabilizatora i drążek środkowy.
    Jeśli Ci tłucze przy dziurach to jeszcze wahacze.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Jak pisze Damian, przedstaw się odpowiednim dziale, by wszyscy wiedzieli z kim rozmawiają (w końcu to nie spowiedź, gdzie obowiązuje tajemnica i anonimowość ;D ).

    A co do skrzypienia - piach i kurz wszedł w dziury w uszkodzonym mieszku - do sprawdzenia masz łączniki stabilizatora i drążek środkowy.
    Jeśli Ci tłucze przy dziurach to jeszcze wahacze.
    odrobiłem obowiązek, wahacze są dość nowe i niespękane osłony. Łączniki bardzo nie ładne - zamierzam wymienić w najbliższym czasie. Ale czy to może być naprawdę łącznik?


    Pozdrawiam

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Łącznik jest łatwo sprawdzić - wystarczy że jedna osoba siedzi w kanale i przytrzymuje gałkę łącznika a druga buja na boki autem - czuć w rękach jak buja łącznik.
    Ale to skrzypienie, to bardziej bym stawiał na drążek kierowniczy środkowy - świeżo jestem po przerabianiu tego (u mnie też po przejażdżce po wygonie polnym też skrzypiało przy skręcaniu).
    Ale drążek też można ręcznie sprawdzić.

    A najlepiej jedź sobie na stację diagnostyczną, to Ci wszystko na zawiasach posprawdzają, a koszt znikomy - zależy czy jesteś dla diagnosty miły :D i jak się dogadasz ;)
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  6. #6
    Ostawiam podporę drążków.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    U mnie też występowało takie skrzypienie co jakiś czas, dość głośne i winny był drążek środkowy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •