Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Powitac ugościć :-)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    4

    Powitac ugościć :-)

    Witam. Mam na imię Łukasz, 26lat. Mieszkam w północnej części mazowsza. Zastanawiam się nad zmianą auta. Sprzedałem Nissana 300Zx a teraz poszukuję czegoś bardziej ekskluzywnego w cenie do 35.000zł. Przez myśl przeszła mi Audi A8, Toyota Camry i własnie BMW 7. I właśnie mam kilka pytań. Auto piękne, owszem ale pewnie i w utrzymaniu też jest "pięknie". Zauważyłem że dostępne są przeważnie silniki 3.5-5.0. To dość spore jednostki. Pomijam fakt spalania (bo na to jestem przygotowany) ale bardziej interesują mnie informacje odnośnie awaryjności tego modelu oraz cen części zamiennych. Przeraża mnie też wizja jakiejś naprawy. Co będzie jak poleci skrzynia lub np. panewka w 8 cylindrowym silniku? Kto to naprawi? Jak wygląda awaryjność ukł. elektroniki? Ten samochód przecież jest naszpikowany czujnikami od zderzaka do zderzaka więc i jest co się psuć. Proszę o pomoc bo auto podoba mi się cholernie, chciałbym je posiadać ale mam obawy czy dam rade je utrzymać. Wiem co to jest nietypowe auto (bo miałem 300ZX TwinTurbo) ale tam części akurat były dość tanie. Proszę jeszcze o info na co zwrócić uwagę przy ewentualnym zakupie? Pozdrawiam serdecznie z ziemi kurpiowskiej i zapraszam na grzybki :]

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    163
    BMW
    e32 735iA,
    Skąd
    Bieszczady
    Hej, to w sumie nie ten dział ale jeżeli uważasz, że do nissana części były tanie to do e38 też nie jest tragicznie, o ile nie będziesz zawsze kupować tylko oryginalnych w ASO :D, szukaj zadbanego egzemplarza a się nie zawiedziesz! pozdr

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,


    poczytaj tutaj:

    LINK

    a tak ogolnie to czesci nie sa az tak drogie - jest duzo zamiennikow i czesci uzywanych.

    Z samym silnikiem nie powinienes miec problemow - nawet powyzej 200 000 km.

    Skrzynie biegow automaty - gdy sa odpowiednio traktowane (wymiany olejow) - tez chodza bez problemow (wyjatek 5HP30 - awaria biegu wstecznego). Z elektronika nie ma prawie wogole problemow (te zaczely sie w E65 ;D ).


    Osobiscie polecam ci jednostke 4,4 Litra V8 (skrzynia biegow 5HP24) + gaz sekwencja PRINS VSI ..... ale to tylko moje zdanie

    Przeczytaj watki z linka i bedziesz wiedzial wiecej ..........
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    4
    Dzięki Sebek bardzo mi pomogłeś. Powiedz jeszcze jak możesz co oznacza skrót "IA" (np. 740ia) oraz jaki silnik najlepiej polecacie? Wiem że 4.4 ale czy coś jeszcze? Jak diesle oraz 5.0?

  5. #5
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    sporo osob tutaj posiada 2.8 i mało kto narzeka (osobiście mam taki i jest bardzo ok ) A - to oznaczenie automatu

    ale 4.4 i tak jest chyba najlepszym motorkiem ...

    pozdrawiam

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    4
    A jak go odróżnic patrząc na ogłoszenie że to 4.4 a nie 4.0? Bo w aucie to zerknę na dowód rejestracyjny, ale co z ogłoszeniami?

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    nie poznasz jak gość kumaty to napisze ,że 4.4 lub poprostu dzwonisz jeśli fura interesująca bedzie a może trafisz ,ze w dowodzie 4.4

  8. #8
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Na temat Diesla e38 nie moge nic powiedziec bo takiego nie mialem - i nie bede mial ........

    Co do 750 - z 5.4 V12 - (minimalnie silniejszy od 4,4 V8) - lecz jak dla mnie (i podkreslam dla mnie - bo nie jestem tutaj sam) nie wchodzi w rachube - poniewaz przerobka na gaz jest za bardzo skomplikowana (a jestem zagorzalym fanem instalacji gazowych - w dobrym wykonaniu). Sa potrzebne dwie instalacje ktore musza w 100% rowno chodzic. Koszt eksploatacji wiekszy niz 4,4 - a moc minimalnie wieksza.

    Co do 728 :x (nie mialem - i nie planuje miec .....) Na pewno jest bardzo oszczedny w porownaniu do 4,4 - ale ja potrzebuje troche wiecej wrazen i mocy .......

    Po moim e32 730 V8 - wiedzialem od razu ze jako nastepne auto w rachube wchodzi tylko 4,4 !
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    4
    No to nie ciekawie. Zostaje mi odkupic auto od jakiegoś klubowicza. A wersja 750? Warto?

  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    nie poznasz jak gość kumaty to napisze ,że 4.4 lub poprostu dzwonisz jeśli fura interesująca bedzie a może trafisz ,ze w dowodzie 4.4

    Silniki 4,4 montowane byly po 06/96 - maja wiekszy moment obrotowy a silnik ma oznaczenie M62.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •