Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Zla praca silnika

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    u mnie nie równo pracuje minimalnie tylko na zimnym silniku. Potem jak już go rzgrzeję jest jak przystoi na silnik V8. Strasznie drażni mnie to i podjąłem walkę. Jutro będę miał odmę to wymienię i zobaczę co to przyniesie za efekty. Jeśłi chodzi o INPĘ to faktycznie ma dużó możliwości podglądania parametrów pracy poszczególnych elementów silnika, czujników. Jak by nie paliła na którymś z cylindrów to INPA powinna wywalić błąd braku zapłony określonego cylindra. No chyba że sterownik nie zdąrza tego zauważyć wtedy podgląd LIFE DATA i śledzenie pracy motorku. Wiem wiem że to łądnie brzmi a nie zawsze da się dokładnie zauważyć to co nas in6eresuje. Mam inpę i w swoim E38 nie mogę jak dotąd zlokalizować powodu porannych wibracji silnika. Piszcze wszyscy o nowych odkryciach i spostrzeżeniach może razem uda się coś odkryć co trapi nasze pociechy.

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    PONAWIAM PYTANIE!!!!!!!!!
    mechamik stwierdzil ze prawdopodobnie niechodzi na jednym garze.Moze mi ktos powiedziec czy moge na odpalonym motorze odlaczac kable od cewek,bo w ten sposob chcem pokolei sprawdzac kazdy cylinder,czy pali.
    a jeszcze jedno,czy te cewki z fajkami mozna zamieniac,czy kazda jest dopasowana do kazdego cylindra????????????????????.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    474
    BMW
    e65 745..e46 330 M Sport....e30 325 Turbo..E38 728iA M Sport..BMW e39 M5 439bhp..BMW E60 525 M Sport
    Skąd
    uk,kent
    mozna zamienic je miejscami ......masz lpg?
    "Driving a fast daewoo lanos is like coming out of the closet. It suprises every one at first, but in the end your still gay."

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    Cytat Zamieszczone przez arielowaty
    mozna zamienic je miejscami ......masz lpg?
    nie tylko czysta benzynka :D
    no i jak,to moge wyciagnac faje gdy silnik pracuje????????????????

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    faji w samochodzie bym nie wyciągał (zwłaszcza tej WN) :D Odłączaj od cewek kostki. Pocieszę Cię jak cewka ma przebicie to możliwe że zatańcujesz :hihi: ,a wtedy już będziesz wiedział że cewka na 100% ma przebicie co ją kwalifikuje do wymiany. Fajka to element gumowy pomiędzy cewką WN a świecą zapłonową. Guma ta sie poprostu zdejmuje i wymienia. Ja wróciłem dopiero od swojej lali w której zdemontowałem elektroniczną przepustnicę. Była dość mocno zasyfiona. Umyłem zrobiłem adaptację i teraz się zobaczy co i jak. Odmę też mam do wymiany gdyż w kolektorze jest lekko mokrawo.

  6. #26
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    A czy nie jest to czasami brzęczenie katalizatora w środku? Jak się obija o ścianki tak dziwnie brzmi :/
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    Witam panowie i panie.W ten oto piekny dzien odkrylem bolaczke mojeo autka,a mianowicie.Zaczelem wczoraj na odpalonym silniku wyciagac fajki ze swiec,i w ten oto sposob doszlem ze jest popsuta jedna cewka i niepali na jeden gar.Po wymianie jak rekol odja,silniczek chodzi jak malina!!!!!!!!!!!!!! :D.takze jak ktos ma podobne objawy to niech zacznie od sprawdzenia cewek lub fajek,ruznica bedzie slyszalna!!!!!.dzieki wszystki za kazda pomoc!!!.Pozdrawiam

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Cytat Zamieszczone przez AREK 735
    Witam panowie i panie.W ten oto piekny dzien odkrylem bolaczke mojeo autka,a mianowicie.Zaczelem wczoraj na odpalonym silniku wyciagac fajki ze swiec,i w ten oto sposob doszlem ze jest popsuta jedna cewka i niepali na jeden gar.Po wymianie jak rekol odja,silniczek chodzi jak malina!!!!!!!!!!!!!! :D.takze jak ktos ma podobne objawy to niech zacznie od sprawdzenia cewek lub fajek,ruznica bedzie slyszalna!!!!!.dzieki wszystki za kazda pomoc!!!.Pozdrawiam
    No to pogratulować. Z tym że u Ciebie musiała mocno nierówno pracować skoro chodziła na 7 garkach a nie na 8. W moim przypadku cewki uszkodzonej nie mam co szukać bo chodzi na wszystkich tyle, że minimalnie kołysze. Możliwe, że u mnie cewka nie jest uszkodzona na całego a tylko ma minimalne przebicie lub daje lekko słabszą iskrę od czasu do czasu. Ja takim sposobem nie dojdę u siebie do sedna sprawy. Grunt że Tobie się udało zlokalizować usterkę. Gratulacje i oby było ich jak najmniej.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    Cytat Zamieszczone przez AREK 735
    Witam panowie i panie.W ten oto piekny dzien odkrylem bolaczke mojeo autka,a mianowicie.Zaczelem wczoraj na odpalonym silniku wyciagac fajki ze swiec,i w ten oto sposob doszlem ze jest popsuta jedna cewka i niepali na jeden gar.Po wymianie jak rekol odja,silniczek chodzi jak malina!!!!!!!!!!!!!! :D.takze jak ktos ma podobne objawy to niech zacznie od sprawdzenia cewek lub fajek,ruznica bedzie slyszalna!!!!!.dzieki wszystki za kazda pomoc!!!.Pozdrawiam
    No to pogratulować. Z tym że u Ciebie musiała mocno nierówno pracować skoro chodziła na 7 garkach a nie na 8. W moim przypadku cewki uszkodzonej nie mam co szukać bo chodzi na wszystkich tyle, że minimalnie kołysze. Możliwe, że u mnie cewka nie jest uszkodzona na całego a tylko ma minimalne przebicie lub daje lekko słabszą iskrę od czasu do czasu. Ja takim sposobem nie dojdę u siebie do sedna sprawy. Grunt że Tobie się udało zlokalizować usterkę. Gratulacje i oby było ich jak najmniej.
    Wita tez sie ciesze ze sie udalo tak szybko ja zlokalizowac.Tez myslalem ze jak cylinder niechodzi to odrazu uslysze.ja dla proby odpielem trzy fajki!! i naprawe az takiej wielkiej roznicy nieslych w pracy,sam sprobuj odpiac jedna a sam sie przekonasz.Wkoncu to V8 i ma co pracowac :) .powdzenia!!!! :D

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    17
    witam
    u mnie dziś się pojawił problem nierównej pracy na wolnych obrotach i kopcenia przy odpalaniu po dłuższym postoju
    czyli odma do wymiany?
    jutro kupię, czy dam radę wymienić ją samemu, czy wystarczy ją wymienić czy też należy wyczyścić z przedostającego się oleju jakieś elementy
    patrz w lusterka, spójrz dwa razy, BMW jest wszędzie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •