Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65

Wątek: [ elektryka] Rozładował sie a potem cudownie ożył

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice

    [ elektryka] Rozładował sie a potem cudownie ożył

    Wczoraj miałem strasznie dziwną sytuacje. Aż mi sie ciepło zrobiło. Byłem wieczorem z moją Kobietą na wycieczce. No i jak mieliśmy sie zbierać do powrotu to mi moja mówi że w telefonie samochodowym wyskoczyła informacja że bateria rozładowana. Ja przekręcam kluczyk. Kontrolki sie pozapalały ale tak jakoś bladym światłem, nie gasły przy tym. i komunikat trans. fail. prog. chce przekręcić kluczyk i nic. Wyłączyłem wyjąłem klucz za 10 sek. wkładam z powrotem do stacyjki kontrolki znowu zaświeciły sie blado i nie gasły (nawet zauważyłem że żółte kontrolki nie gasły).
    Zbladłem. wyskoczyłem z auta, podświetlenie wnętrza i cały light pakiet sie też tak blado świecił. Kufer otworzyłem to sie również otwierał jak by chciał a nie mógł.

    Po 10 min włączyło sie podświetlenie monitora, telefon również sie włączył. Przekręcam kluczyk wszystko ok, komfort start załączył. No to w drogę.
    Po drodze w Test 9 wszedłem i ładowanie pokazywało 13,8 V najmniej 13,5 V. Nie wiem czy to dobrze czy źle.
    I do końca nie wiem co sie stało że moja kochana 7emka straciła przytomność.
    Akumulatory mam chyba 70AH i 110AH kupione były 03.06.2008 (na fakturze mam date) Więc można powiedzieć że nówki. Może alternator... Albo to że mało jeżdzę... Albo jeszcze winą może być to że wczoraj wieczorem sie trochę bawiłem gadżetami w aucie był gaszony odpalany światło sie świeciło, tv chodził. Nie wiem.

    W ogóle dziwne jest to że sie "naładował" i odpalił!!!


    Aha i przy okazji chciałem się zapytać o ten komunikat TRANS. FAIL. PROG. Wiem co on oznacza i auto powinno sie przełączyć w ten tryb awaryjny skrzyni. Wyskoczył mi ten komunikat ze 3 razy już jak kluczyk przekręciłem w 2 pozycję. Po wyłączeniu i włączeniu wszystko wracało do normy. Tak jak by mu sie coś pochrzaniło z tym komunikatem. Podobno może sie on też wyświetlać jak jest mało prądu.

    Ahh jakie te auta potrafią być kapryśne ale i tak bym mojej BMW nie oddał
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Mam kolege co robi po 80 tys km rocznie a i tak padł mu akumulator kilku miesięczny, naładował i jeździł dalej... Więc niestety ale różnie to bywa z tymi bateriami i co jakiś czas warto profilaktycznie naładować .. BMM a w szczególności 7er posiada dużo gadżetów którą biorą troszkę prądu..

    A to ze si eniby naładował hmm dziwne lecz przy bmw we wszystko uwierze :) Ale bardziej mi to pasuje ze gdzies jakiegoś styku nie było hmm. Jak to sie powtórzy nawet po naładowaniu akumulatora to warto by przejrzeć instalacje hmm

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    Przy okazji też sie zapytam, u mnie od kilkunastu dni jest TRANS. FAIL. PROG. a skrzynia chodzi normalnie kręci normalnie, przez co to moze być ? Tylko że u mnie jest do wymiany podpora wału, to może przez to ?:>

  4. #4
    7ka
    Gość
    sprawdz klemy na aku czy nie sa za luzne

    mi padl w tamtym tyg.. dzisiaj kupilem varte 100ah ;)

  5. #5
    Teraz należy się podłączyć z kompem i sprawdzić, co zarejestrowały sterowniki. Na pewno błędy komunikacji i za niskie napięcie.

    Jeśli w trakcie pracy silnika sprawdziłeś napięcie i pokazywało około 12 V to alternator mówi juz powoli NIE ;) Tak sądzę. Powinieneś skupic się na napięciu ładowanie, bo jest ono stanowczo za niskie...
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    63
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    moj akumulator tez odmowil posluszenstwa w ubieglym tygodniu, jak sie okazalo byl to oryginalny aku z 2000roku więc wybaczam mu ;). Objawy były takie, że codziennie rano coraz ciężej odpalał aż pozostawiłem go na 1 dzień bez opieki (jeździłem innym autem) i już nie odpalił

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    odpowiem za sylwka, mierzone w woltach :D na aku, prawidlowe napiecie od 13.8 do 14.4 przy wlaczonych swiatlach, radiu i ogrzewaniu tylnej szyby

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    na wolnych jak i wysokich, po to jest regulator napiecia aby w calym zakresie obratow prąd ladowania mial identyczną wartosc

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar makister
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    208
    BMW
    BMW 728iA '98
    Skąd
    okolice Łeby
    Jaja niesamowite,bo dokładnie wczoraj miałem identyczna sytuacje,z tymże u mnie aku i klemy było już troszkę zasniedziałe.Kupiłem nowe aku i wyczyściłem klemy,jest ok.
    Ale także padło tak bez powodu,test 09 wykazał 9,2V :razz: po wyczyszczeniu 13,7V...ale i tak poszedł w odstawkę...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    No jeszcze wtrącę taki mały szczegół... błąd pomiaru :D

    Pomiar na alternatorze eliminuje problem z połaczeniem aku - alternator. Grubość przewodów pozwala na pominięcie spadku napięcia na takiej długości.

    To co opisałeś kolego w pierwszym poście wskazuje na jakiś problem z instalacją.
    Akumulator można sprawdzić pod obciazeniem (taki przyrząd, ma go kazdy dobry serwis i elektryk samochodowy).

    Takie zachowanie kontrolek może spowodować luźne połączenie masowe.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •